Sprchový kout se sprchovou vaničkou či bez?

18.09.2021

Jak vkusně a prakticky zařídit koupelnu? Sprchový kout se sprchovou vaničkou je tradičním řešením, které se těší neustálé oblibě při zařizování koupelny. Je pohodlný a funkční a široký výběr sprchových vaniček a sprchových koutů znamená, že kabina s vaničkou dlouho nevyjde z módy. Sprchová kabina bez sprchové vaničky, která má lineární odtok, si rovněž také získává stále větší zájem mezi těmi, kdo zařizují koupelny; místo sprchové vaničky se jednoduše používají obklady do koupelny. V našem článku navrhujeme, které sprchové kouty budou fungovat ve vašem koupelnovém prostoru a na co si dát pozor, aby byla vaše koupelna co nejvíce funkční. Představíme výhody a nevýhody obou řešení. U nás si určitě vyberete kabinu, která bude ideálně vyhovovat vašim potřebám, což zajistí pohodlí při koupání.


V tomto článku:
1. Pro koho je vhodný tradiční sprchový kout se sprchovou vaničkou ...
2. ... pro koho je vhodný sprchový kout walk-in bez sprchové vaničky? Výhody a nevýhody
3. Výběr sprchových dveří a sprchové vaničky
4. Sprchový kout bez sprchové vaničky - na co byste měli pamatovat, pokud vaše koupelna sprchovou vaničku nemá?
5. Dokonalá koupelna. Doporučujeme naše výrobky!Sprchové kouty- Baumax.cz

 

Pro koho je vhodný tradiční sprchový kout se sprchovou vaničkou...

Při výběru sprchového koutu dbejte především na pohodlí při sprchování sebe a ostatních členů domácnosti. Sprchový kout se sprchovou vaničkou je osvědčenou volbou. Sprchová vanička může mít půlkruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar, na trhu jsou k dispozici také asymetrické sprchové vaničky. Rohová sprchová vanička je oblíbená a skvěle se hodí do malé koupelny. Zákazník si může vybrat z mnoha modelů sprchových vaniček, často v sadě s kabinami, jejich instalace také není složitá. Sprchová vanička může mít výšku přizpůsobenou potřebám zákazníka. Pokud tedy například nemáte vanu, a máte doma malé dítě, bude snazší ho vykoupat ve sprchové kabině s hlubší vaničkou. Taková vanička má však rozměry, které se někdy do interiéru koupelny jen těžko vejdou. Při současném výběru těchto typů produktů velmi rozdílných délek a šířek to není velký problém, ale někdy se to stává. Pokud máte koupelnu se specifickými rozměry,  vyberte kabinu bez sprchové vaničky.

... pro koho je vhodný sprchový kout walk-in bez sprchové vaničky? Výhody a nevýhody

Sprchová kabina bez sprchové vaničky je moderní řešení, tj.  kabina typu walk- in s lineárním odtokem. Je vhodná zejména do velké koupelny. Místo sprchové vaničky  se obvykle pokládá bezpečná protiskluzová dlažba. Při instalaci sprchového koutu bez sprchové vaničky se používá lineární odtok, díky kterému dlaždice zůstávají po dlouhou dobu ve velmi dobrém stavu. Toto řešení je někdy o něco dražší než tradiční sprchový kout se sprchovou vaničkou, ale má mnoho výhod. Zaprvé je velmi bezpečné a umožňuje snadné použití sprchy osobám s postižením pohybového aparátu, které můžou do takové sprchy snadno vstoupit a nebo vjet invalidním vozíkem. Ze stejného důvodu tento typ je vhodný i pro seniory. Při výběru sprchového koutu je také dobré pamatovat na design interiéru. Pokud jde o trendy v bytovém interiéru, vede v poslední době právě sprcha bez sprchové vaničky, přičemž její stěny se také snadno instalují. Tento typ sprchy je minimalistický a moderní, dobře funguje i ve větších prostorách. Bohužel sprchové kabiny bez sprchové vaničky je obtížné instalovat v bytech v panelovém domě z čistě technických důvodů,  navíc způsobují, že v celé koupelně může být více vlhkosti, protože sprchové zástěny typu walk-in jsou jen zřídka tak těsné jako tradiční. V případě sprchového koutu typu walk-in máte větší výběr, pokud se jedná o uspořádání zóny pro sprchu, ale potřebujete najmout profesionály na její montaž.

Sprchové kouty- Baumax.cz

 

Výběr sprchových dveří a sprchové vaničky

Bez ohledu na to, zda si ve své koupelně vyberete sprchový kout se sprchovou vaničkou, či sprchový kout bez ní, stojí za zvážení jejich detailů. Jakmile zjistíte výhody a nevýhody konkrétních sprchových koutů, je čas na další prvky. Vyberte  takový tvar sprchové vaničky, aby ve vaší koupelně bylo co nejvíce místa. Myslete také na hydrofobní povlak sprchové zastěny, který zabrání rychlému opotřebení díky své vodoodpudivosti. Pro malé koupelny se často volí velmi populární rohové sprchové vaničky, tím pádem také rohové kabiny, které zabírají relativně málo místa. Sprchové kouty se sprchovou vaničkou mají často posuvné dveře, i když se stále častěji používají také skleněné dveře. Sprchové kabiny se snadněji čistí, když nemají mnoho komponentů. Sprchová vanička může být vyrobena z oceli, akrylátu nebo kompozitního materiálu. Akrylátová sprchová vanička je nejoblíbenější a snadno se používá díky tomu, že dlouhodobě udržuje teplo a je lehká, zatímco ocelová sprchová vanička, přestože je těžká, je extrémně pevná a odolná. Sprchová vanička z konglomerátu je funkční model, může mít různé barvy a velmi často ma protiskluzové vlastnosti.

 

Sprchovy kout bez sprchové vaničky - na co byste měli ještě pamatovat, pokud vaše koupelna sprchovou vaničku nemá?

Pokud se rozhodnete pro sprchový kout typu walk-in, teda bez sprchové vaničky, pamatujte na kvalitní povrch pod něj. Díky použití lineárního odtoku bude vaše sprcha funkční. Vybírejte spárovací hmoty odolné proti vlhkosti a rovněž stejné dlaždice, nejlépe protiskluzové. Dveře sprchového koutu jsou prostorné a skleněné, proto bude vhodné zvolit model se specialní hydrofobní úpravou, která  ochrání dveře, podlahy a stěny. Při výběru kabiny a podlahy ke sprše máte mnoho možností, které stojí za to využít. Vezměte v úvahu nejen vzhled a styl místnosti (což je také samozřejmě důležité!), ale také její rozměry a především funkčnost - přizpůsobení koupelny potřebám všech členů domácnosti by mělo být prioritou.

 

Vybavení koupeleny- Baumax.cz


Dokonalá koupelna. Doporučujeme naše výrobky!

Udržet čistotu podlahy kabiny bez sprchové vaničky není obtížné, zpravidla je čištění jednodušší než v případě samotné sprchové vaničky, kupte si pouze příslušné čistící přípravky. Lineární odtok by měl také účinně minimalizovat stříkání vody na dlaždice a udržovat podlahu v dobrém stavu. Nezapomeňte tento typ odtoku pravidelně čistit a vaše koupelna bude funkční a atraktivní.  Sprcha bez sprchové vaničky může být velmi praktická a poskytuje mnoho možností. Doporučujeme také naše další produkty, které budou dobře fungovat ve vaší koupelně a v celém domě. Můžete si koupit například praktické koupelnové skříňky, umyvadla, sprchové kouty nebo sprchové dveře. Pokud naopak místo sprchy dáváte přednost vaně, budou vany z naší nabídky perfektní volbou. Doporučujeme také sprchové sety a příslušenství!


Nechte se inspirovat!

Dlažba a obklady do koupelny Identiti Dlažba a obklady do koupelny G417 Dlažba a obklady do koupelny Lacq Metalic Dlažba a obklady do koupelny Reflection

 

Zpět