Zahradní technika

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4    
1  2  3  4    
Jak pečovat o zahradu na podzim

Jak pečovat o zahradu na podzim

12.09.2021

Léto pomalu končí. Jeřáb ptačí zčervenal mezi mírně zažloutlými listy, zahrada voní podzimními květinami, bylinkami a rostlinami, mezi stromy jiskří nitky indiánského léta. Přestože si stále užíváme příjemné letní večery a chytáme poslední teplé...

Zahradní stroje – dokonalý pomocník pro vaši zahradu a pozemky

Domácí zahrada může být snem každého. Je však třeba připomenout, že spolu s dalším prostorem a krásnými zelenými plochami jde ruku v ruce spousta práce. Mezi nezbytnými zahradními stroji najdete motorové pily, sekačky na trávu, elektrické a benzínové křovinořezy . Doporučujeme Vám seznámit se s nabídkou internetového obchodu BauMax, kde Vám nabízíme široký výběr zahradních strojů.

Zahradní sekačky na trávu a křovinořezy

Jedním z nejzákladnějších nástrojů, které musí mít každý majitel zahrady, který se chce o zahradu starat, je sekačka na trávu. Jak název napovídá, toto zařízení vám umožňuje sekat trávu. Existují dva základní typy zahradních sekaček – benzínové sekačky na trávu a elektrické sekačky. Ty první jsou výkonnější díky použití speciální palivové směsi, ale jde o hlasitější zařízení.

Elektrické sekačky doporučujeme především lidem, kteří mají menší zahrady, a tedy menší plochu travníku– tam nebude potřeba velký výkon benzínových sekaček. Také Vás neomezuje kabel, který je nutné při používání elektrické sekačky připojit ke zdroji energie.

Zahradní sekačka na kolečkách je vhodná pro sekání trávy do výšky 10 centimetrů, která pokrývá rovné plochy. Pro vysokou trávu rostoucí např. na strmých a nerovných svazích se doporučuje použít benzínové křovinořezy závěsené na popruhu nebo elektrické vyžínače - jejich používání v těžkém terénu bude mnohem lepší.

Nezapomeňte si prohlédnout sekačky a traktory, které nabízíme v našem obchodě. V kategorii zahradních strojů je to dokonalé řešení. Zahradní traktory jsou volbou zvláště doporučenou pro vysokou trávu a velké plochy.

Benzínová nebo elektrická pila?

Pokud máme v plánu štípat dříví, můžeme samozřejmě použít sekeru. Pokud však chceme polena do krbu nařezat rovnoměrně a rychle, pak bychom měli použít benzínovou pilu nebo elektrickou pilu. Stejně jako v případě sekaček na trávu – benzínová pila je výkonnější než její elektrická varianta. 

Motorové řetězové pily vám pomohou pokácet stromy a uspořádat a zorganizovat pozemek a zahradu vhodným způsobem. Nezbytné budou rovněž při jarním a podzimním úklidu. Malé elektrické pily využijete při každoroční péči o ovocné stromy a keře.

Zahradní kultivátor

Sekání trávy a péče o rostliny nejsou vše, s čím vám naše zahradní stroje mohou pomoci. Nabízíme také zahradní kultivátory a vertikutátory, které pomohou při správné přípravě půdy pro rostliny. Mimořádně oblíbené jsou separační kultivátory a elektrické vertikutátory. Zahradní stroje této kategorie umožňují kypřit půdu, vyplatí se proto jimi vybavit i vaše zahrady. Zahradní technika pomůže zejména při jarním a podzimním úklidu.

Odolné zahradní nářadí

Mezi našimi produkty najdete to nejlepší příslušenství pro vaši zahradu a pozemek. Díky nám budou úklidové a zahradnické práce hotové rychleji. Určitě si prohlédněte naše produkty - kromě pil, sekaček a kultivátorů nabízíme také ruční nářadí, postřikovač, zahradnické nůžky, lopaty a další zahradní stroje: vysavač listí, secí stroje a provzdušňovače.

Náhradní díly pro zahradní stroje

Naš obchod má profesionální zákaznický servis - mezi služby patří mimo jiné prodej náhradních dílů pro zahradní stroje. Díky nám si můžete pořídit žací nože a struny do sekaček, a také rovněž vhodné motorové oleje. Zahradní technika bude vždy provozuschopná a připravená k akci!