Zahradní nábytek

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    13
1299,00 Kč / set 2139,00 Kč / set
Akce
2599,00 Kč / ks
Novinky
1629,00 Kč / ks
Novinky
1029,00 Kč / ks
999,00 Kč / ks
1149,00 Kč / ks
1    3  4  5    13
Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

18.03.2021

Technoratanový nábytek je odolnější alternativou k přírodnímu ratanu a zároveň ekologičtějším řešením než tradiční plastový nábytek. Vzhledem k relativně vysoké ceně si technoratan ještě nezískal popularitu, kterou si zaslouží. Nepravém! Na výběr máme mno

Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!

Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!

15.04.2021

Uspořádání krásné zahrady nevyžaduje najímání zahradníka. Můžeme navrhnout a zařídit jak domácí zahradu, tak velký pozemek, pokud máme připravený nápad na zahradu a dostatek času a nadšení jej realizovat. Jak to udělat? Nejprve musíte vytvořit projekt...

Jaké doplňky do zahrady stojí za to pořídit v této sezóně

Jaké doplňky do zahrady stojí za to pořídit v této sezóně

09.06.2021

Jaro se na nás usmívá teplými paprsky slunce, láká nás zelení zahrady a vůní květin. Všechno kolem ožívá, pomalu rozkvétá. Svět se třpytí barvami duhy. A v nás dozrává potřeba vyjít si ven a trávit čas na zahradě. Aby relaxace na zahradě byla ještě...

Zahrada v etnickém stylu  Hit nadcházejícího léta

Zahrada v etnickém stylu Hit nadcházejícího léta

01.05.2022

​Nadcházející sezóna nám přináší mnoho zajímavých stylových řešení, která jsou inspirována přírodou, tradicí a módním boho a eco stylem. Etno trend - protože o něm mluvíme - nás bude provázet celé léto, a to jak v úpravě zahrady, balkónu, tak i terasy...

Podzimní terasa - doplňky pro chladné večery

Podzimní terasa - doplňky pro chladné večery

13.10.2021

Příchodem podzimu se dny zkracují a teplota venku klesá. To však neznamená, že se musíme schovávat doma a vzdát se trávení času na terase nebo balkóně. Stále si můžeme užívat krásy přírody a relaxovat na čerstvém vzduchu, ale aby vás neobtěžovala zima...

Zahradní nábytek

 

S příchodem jara chceme trávit stále víc času venku na zahradě, na terase nebo na balkoně. V tomto čase se záhradní nábytek ukáže jako užitečný.

 

 

Měl by ladit s prostředím

Pod širé nebe nebo na částečně zastřešená místa vybírejte odolnější materiály, které můžou být vystaveny slunci, větru a dešti. Na zcela zastřešená místa si můžete dovolit vybrat jakýkoli vám příjemný materiál. Při výběru berte v potaz i to, na čem bude stát.

Zahrada či terasa se nám stává útočištěm a místem, kde se můžeme v klidu a bezpečí setkávat se svou rodinou. Na takové místo patří funkční a stylový, ve kterém se budete cítit pohodlně.

A my vám poradíme, podle čeho vybírat.

Jakmile si stanovíte, k čemu vám má sloužit, jaké funkce musí mít a který materiál je zrovna pro vás ten nejvhodnější.

A jak na to?

 

Využití nábytku na zahradě

Jak velký prostor máte k dispozici? Jde o menší předzahrádku nebo velkou zahradu, kam se pohodlně vejde zahradní sestava, houpačka i jídelní set?

Prostor si alespoň orientačně přeměřte, klidně načrtněte i zahradní plánek. Podle rozměrů nábytku se vám pak bude lépe rozhodovat.

Milujete grilování s přáteli nebo na zahradě spíš relaxujete a společníkem je vám houpačka, křeslo, houpací síť nebo zahradní lehátko?

Kolik osob potřebujete usadit? Promyslete, kolik osob s vámi bude na zahradě trávit čas, jestli mezi nimi budou malé děti, jestli se všichni vejdete k jídelnímu stolu nebo je potřeba přikoupit pár stohovatelných židlí.

 

 

Jaký by měl být?

Kde chcete mít nábytek přes zimu a jak moc jste o něj ochotni pečovat? Něco jiného je, když bude stát pod zakrytou pergolou nebo stříškou a nebo pokud bude nezakrytý a tím pádem vystavený vlivům počasí a to i v zimě. V takovém případě musí být zpracovaný z odolného materiálu.

Kam ho umístíte? Pokud máte na zemi dlažbu s širokými spárami, nábytek s drobnými nožkami do nich bude zapadávat. Dřevěnou podlahu může zase poškrábat těžké kovové podnoží. Pokud jej potřebujete často přesouvat z místa na místo, určitě se bude hodit lehčí materiál.

 

Jaký materiál zvolit?

  • zahradní nábytek kovový

Nejtrvanlivější a nejodolnější, ale působí dojmem úsporného opatření a navíc se na slunci velmi zahřívá, navzdory tomu má své příznivce. Kovový nábytek je proto vhodné doplnit pohodlnými a útulnými polštářky. Nejvhodnější je lehký a odolný hliníkový zahradní nábytek, který je velmi oblíbený, lehký, pevný a nemůže zrezivět.

U nábytku s hliníkovou konstrukcí máte jistotu, že vydrží podstatně déle než jiné druhy, a to i když ho necháte venku v dešti či přes zimu, odpadá tak i nutnost zazimování.

 

  • umělý ratan

Nejčastěji používaný povrchový materiál pro zahradní nábytek. Tato umělá hmota je vysoce odolná vůči mechanickému poškození. Ratanový zahradní nábytek z umělého ratanu nepotřebuje žádnou údržbu a navíc vzhledově připomíná přírodní ratan. Umělý ratan je ručně proplétaný a tak je velmi hezký na pohled.

Samozřejmě nejde o dokonalou podobu, ale pravý přírodní ratan se pro venkovní použití nehodí a moc nepoužívá, nezvládá totiž různé vlivy počasí a brzy se poničí. Navíc je umělý ratan cenově dostupnější.

Věnujte pozornost tomuto speciálnímu materiálu, o kterém v oblasti zahradního nábytku ještě mnoho uslyšíme. Jde o umělou hmotu, která velmi věrně imituje dřevo. Klasický a robustní vzhled dřeva doplňuje o mechanickou odolnost a snadnou údržbu. Je podobně tvrdá jako dřevo, ale na rozdíl od něj jí nenapadají paraziti, nevsakuje do sebe vodu a nevyžaduje žádnou údržbu. Při znečištění jí stačí omýt mýdlem a vodou.

 

  • plastový zahradní nábytek

Nejtrvanlivější je nábytek vyrobený ze syntetického materiálu s přídavkem pryskyřice, tedy z plastu. Je odolný vůči povětrnostním vlivům - nevybledne, když je vystavený působení UV záření a nepraská během mrazu. Plast je odolný materiál, který drží tvar a dobře se udržuje.

Oblíbíte si ho především, pokud chcete mít na výběr z mnoha barev a stylů, nechcete se o něj složitě starat, hledáte něco snadno přenosného a to za dostupnou cenu.

Plastový nábytek je navíc zase v módě, takže pořídíte kvalitní kousky v kombinaci s jinými materiály jako jsou ocel či hliník. Plast tak odlehčí konstrukci nábytku i celkovou cenu.

 

  • zahradní nábytek dřevěný  

Dřevěný zahradní nábytek vyhovuje tradiční i moderní architektuře. Dřevěný nábytek musí být vždy na začátku a na konci sezóny impregnovaný, to platí zejména pro dřevo jako je borovice, olše, bříza nebo smrk.

Zahradní nábytek vyrobený z exotického dřeva je trvanlivější a odolnější vůči povětrnostním podmínkám, stejně jako zahradní nábytek vyrobený z akácie nebo dubu, který nevyžaduje tak časté úpravy.

Mějte ale na paměti, že většina dřeva vyžaduje pravidelnou péči, jinak se významně zkrátí jeho životnost. Může být lakované, barvené, mořené, napuštěné olejem nebo třeba voskované. Nezapomeňte tedy na pravidelné nátěry a impregnaci a nezapomenout zazimovat.

 

  • proutěným a ratanovým nábytkem

Rustikální charakter zahrady je zdůrazněný proutěným a ratanovým nábytkem. Takový zahradní nábytek je lehký a trvanlivý, za předpokladu, že není vystavován dešti, proto je vhodný zejména na kryté terasy. Nejlepší je umístit ho na krytá místa a bez vlhkosti, protože je velmi náchylný na změny povětrnostních podmínek.

Styl zahradního nábytku by měl být přizpůsobený velikosti naší zahrady a místu, kam ho chceme umístit.

 

Jak si vybrat správnou zahradní židli či křeslo

Všímejte si nosnosti, kvalitní zahradní židle a křesla mají nosnost alespoň 100 kg. Ty nejkvalitnější až 160 kg.

Pokud máte menší prostor, mohly by se vám hodit stohovatelné židle, které můžete skladovat na sebe a ušetřit tím místo. Pokud není židle stohovatelná, může být alespoň skládací, ale pokud prostor neřešíte, není tento faktor při výběru důležitý.

Všímejte si hlavně dostatečné šířky opěrky pro ruce nebo výšky opěrky zad. Obojí výrazně ovlivňuje komfort sezení.

 

Jak si vybrat zahradní jídelní stůl

Většina zahradních stolů má výšku kolem 74 cm, proto se nemusíte bát, že by jídelní židle výškově nepasovaly k jídelnímu stolu.

Dbejte však na výběr materiálů, u stolu je důležité, aby byl rám vyšší jakosti – tedy z hliníku, oceli či kovu. Stůl je totiž často okopáván, poškrábán či jinak namáhán, a tak se investice do hliníkové konstrukce jistě vyplatí.

Skleněná deska je krásná na pohled a nemusíte se jí nutně vyhýbat, protože sklo bývá tvrzené. Pokud víte, že budete stůl hodně zatěžovat, zvolte něco odolnějšího.

 

Jak si vybrat zahradní sestavu

Zaměřte se na velikost zahradní sestavy. Kolik osob se má na sedačky usadit? A vejde se vám pohodlně na zahradu či terasu? Jakmile budete mít v tomto jasno, přejděte k materiálu. Konstrukce musí být odolná, ideální bude tedy hliníková nebo ocelová s ošetřením proti rzi.

 

 

Zahradní houpačky

V prodejnách Baumax si každý určitě něco vybere.

Pro milovníky opalování máme široký výběr lehátek a zahradních židlí. Pro ty, kteří si rádi vychutnají rodinnou večeři na zahradě nabízíme stoly se židlemi, zahradní stůlsoupravy zahradního nábytku, zahradní lavice, slunečníky, ale i dětský zahradní nábytek. I pro ty, kteří mají rádi zahradní houpačky a měkké polštáře, pohodlná zahradní křesla. Pro majitele malých balkónů máme skládací nábytek, který je praktický a nezabírá moc prostoru.