Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Hledat

Sauny

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

13.01.2022

Venkovní sauna je stále oblíbenějším prvkem drobné zahradní architektury, který se umisťuje do zahrad a na pozemky. Většinou venkovní sauna má podobu malého dřevěného domku nebo obrovského sudu. Ve finské sauně se pomocí kamen udržuje vysoká teplota,...

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

25.07.2021

Od starověku byly sauny známé svými detoxikačními a relaxačními vlastnostmi. To je definováno odborníky jako horká terapie pro tělo i duši. A ne bez důvodu. Pravidelné používání sauny zajišťuje nejen krásnou pokožku, ale také účinně snižuje každodenní...

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

10.09.2021

Pobyt v parní sauně - odborníky označovaný jako saunování - nám umožňuje relaxovat a regenerovat. Lékařský výzkum také ukazuje na další výhody používání parní sauny, jako je snížení frekvence nachlazení a chřipky. Kromě toho se zlepšuje metabolismus ..

Zahradní sauny

 

Chladné zimní dny, únava, stres a deprese, tomu propadne občas každý z nás. Dobrým řešením těchto stavů jsou zahradní sauny. Sauna nabízí fyzioterapeutickou proceduru, která je známá po staletí a využívá teplo jako metodu léčby a zvyšování imunity. Otužování a pocení mají pozitivní vliv na naše tělo. Zjistěme, proč bychom měli investovat do nákupu zahradní sauny a jaké výhody nám může přinést.

 

 

Zahradní sauna

Venkovní zahradní sauna je obvykle dřevěná konstrukce a vypadá jako malý dřevěný domek. Populární jsou také sauny, které vypadají jako dřevěné sudy. Saunový domek - sud vypadá atraktivně a zvláště dobře zapadá do aranžmá zahrady a uspořádaní venkovního prostoru. Dřevěný saunový domek je dokonalou volbou pro zdravou a relaxační proceduru trvající několik minut. Saunový domek v naší zahradě nám poskytne místo pro relaxací těla a duše a mimořádně atraktivní proceduru pro zdraví. Saunu lze postavit na zahradě nebo na terase.

Zahradní sauny jsou obvykle vyrobeny z jednoho druhu dřeva, méně často ze dvou (jeden druh pro hlavní konstrukci, druhý - pro povrchovou úpravu). K výstavbě sauny se používají hlavně smrkové prkna, prkna z modřínu nebo sibiřského cedru. Stromy rostoucí na severu jsou vysoce ceněny pro jako stavební materiál - léto je na severu velmi krátké, díky čemuž je roční růst malý a vlákna těsně přilnou k sobě a dřevo je velmi pevné a odolné vůči nepříznivým vnějším faktorům (vysoká vlhkost, silné výkyvy teploty, houby, škůdci a plísně). Dřevo v sauně také kumuluje toxiny, které vycházejí z našeho těla, když se potíme, takže stojí za to stavět sauny z druhů, které rostly v čistém, neznečištěném prostředí (v této kategorii je velmi oblíbený sibiřský smrk). Pro stavbu saunového domku se dřevina jako topol nebo osika používají méně často. Jedná se o druhy s nižší odolností, náchylnější ke škodlivým vlivům povětrnostních podmínek a hnilobě, ale jsou cenově mnohem dostupnější než druhy dřeva ze severu. Saunový zahradní domek by měl být vyroben z desek, jejichž tloušťka nebude menší než 4 - 5 cm.

Každá dřevěná sauna musí mít kamna. Saunová kamna ohřívají vnitřek sauny a umožňují nám využívat blahodárné vlastnosti horké zahradní sauny. Aby teplo neunikalo a možné tepelné ztráty byly co nejmenší, musí být dveře sauny řádně utěsněny. Zahradní sauna musí být také vybavena ventilačními otvory, které umožňují výměnu vzduchu. Kromě toho může být sauna vybavena odtokovými otvory a vhodnou ochranou střechy (šindel nebo plech).

Kromě zahradních saun jsou velmi populární kádě nebo zahradní vany. Zahradní vany se používají po saunování. Ve vaně se můžeme opláchnout a ochladit se.

 

Přehled zahradních saun

Existuje několik druhů zahradních saun. Nejoblíbenější jsou: finské sauny, parní lázně, sauny a infrasauny. Každá ze saun má své výhody a nevýhody a mírně odlišný provoz, takže stojí za to podívat se na každý z těchto typů zvlášť.

 

Finská zahradní sauna

Také se jí říká tradiční nebo suchá sauna. Teplota je zde 66 - 110 ° C a vlhkost - 10 - 18%. Jsou vybaveny elektrickými nebo tradičními kamny na dřevo. Doporučují se pro lidi, kteří pravidelně používají sauny, extrémně vytužují tělo.

 

Zahradní parní lázeň

V parní lázni je teplota 75 - 90°C a vlhkost 20 - 40%. Do kamen pro parní lázeň lze nalít vodu, aby unikající pára zvyšovala vlhkost vzduchu.

Zvláštním druhem parní lázně je herbal parní sauna (známá také jako římská lázeň nebo římská sauna). Teplota je o něco nižší  45-65 °C, ale je zde větší vlhkost - 40-65%. Římské sauny se doporučují zejména lidem, kteří teprve se saunováním začínají – jejích působení je mírnější než u jiných typů saun a vysoká vlhkost usnadňuje dýchání.

 

Infračervená zahradní sauna

Jinak známá jako sauna na infračervené záření. Neexistují žádná tradiční kamna, která by zvyšovala teplotu. Infračervené paprsky jsou odpovědné za zvýšení teploty (40 - 70 °C).

 

 

Elektrická kamna

Každá zahradní sauna (kromě infrasauny) má uvnitř vestavená kamna. Kamna ohřívají saunu a zvyšují teplotu uvnitř. V sauně můžete postavit tradiční kamna na dřevo, ale místností s elektrickými kamny z nerezové oceli se ohřívají mnohem rychleji a efektivněji.

 

Doplňkové příslušenství

Doplňkové vybavení sauny (doplňky do sauny) nám pomůže vytvořit příjemné a pohodlné prostředí pro saunování. V případě potřeby stojí za to vybavit saunu dalšími lavicemi a dřevěnými opěrkami hlavy. Nabídka pro parní lázeň zahrnuje také polévací vědro s naběračkou a aromatizéry vzduchu. Každá sauna by měla být také vybavena přesýpacími hodinami, aby bylo možné měřit čas.

 

Nákup saun

V nabídce našeho obchodu najdete růžné typy saun. Venkovní sauna na zahradu nebo na terasu je produkt pro vlastní montáž. Zahradní saunový domek je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a pochází od prověřených výrobců. Seznamte se s naší nabídkou, kterou jsme připravili s ohledem i na ty nejnáročnější zákazníky – u nás najdete také zahradní dřevěné vany a další doplňkové produkty pro saunování.