Kancelářský nábytek

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    86
3359,20 Kč / ks 4199,00 Kč / ks
Akce
1539,30 Kč / ks 2299,00 Kč / ks
Akce
3219,30 Kč / ks 4899,00 Kč / ks
Akce
2519,30 Kč / ks 3999,00 Kč / ks
Akce
3639,30 Kč / ks 6199,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    86
Vánoční dárek pro něj

Vánoční dárek pro něj

30.11.2021

Vánoce jsou zvláštním časem rodinného usmíření a vřelé, příjemné atmosféry. U svátečního stolu se scházíte se svými blízkými a jistě chcete, aby tyto chvíle byly pro každého výjimečné. Proto nezapomínáte na dárky – malý dárek je většinou završením celého

Jak zařídit domácí kancelář

Jak zařídit domácí kancelář

13.03.2022

Žijeme v době, kdy dům a byt radikálně změnil svou image a účel. Donedávna byl jen oázou klidu a relaxace spojenou s teplem domova, volným časem a odpočinkem. Dnes se často mění ve školku, školu, kancelář a pracoviště. Naše životy se neustále mění...

Nová dimenze pohodlí – jaké je správné herní křeslo?

Nová dimenze pohodlí – jaké je správné herní křeslo?

23.12.2020

Donedávna pojem herní křeslo nikomu nic neříkal, od chvíle, kdy jsme začali více pracovat na dálku z domova, se to radikálně změnilo. Ukázalo se, že herní křesla navržená s ohledem na uživatele počítačových her jsou perfektní jako kancelářský nábytek.

Práce z domova - volíme pohodlnou kancelářskou židli

Práce z domova - volíme pohodlnou kancelářskou židli

19.11.2020

Kancelářské židle používáme nejen v práci, ale i doma. Domácí kancelář se objevuje v mnoha domácnostech, protože stále více pracujeme doma, učíme se nebo si hrajeme na počítači. Trávíme spoustu času sezením, což není nejlepší pro páteř a svaly.

Kancelářský nábytek

Ať už se jedná o pracovnu doma nebo o kancelářský prostor, základem je správně zvolený kancelářský nábytek jako jsou kancelářské stoly a kancelářské židle, které uspokojí všechny naše potřeby a umožní realizaci úkolů.

Nejvhodnějším řešením je samozřejmě možnost zorganizovat si pracovní prostor klasicky, kde budou umístěny široké kancelářské stoly s pohodlným křeslem přizpůsobeným našim potřebám . V kanceláři či v pracovně bude užitečná nejen kancelářská skříň, ale i další nábytek do kanceláře, jako jsou regály nebo police . Osvětlení hraje také velmi důležitou roli - stolní lampa a stropní osvětlení přinese nejen více světla do místnosti, ale také zútulní interiér vaší pracovny či kanceláře.

Jak si vybrat kancelářské stoly a kancelářské židle?

Pokud jde o velikost pracovní plochy, nejprve si pečlivě změříme prostor který máme k dispozici, aby se vám tam vešel všechen kancelářský nábytek, především kancelářské stoly.

Pamatujte však, že ne vždy jsou lepším řešením větší kancelářské stoly, je to i dosah našich rukou, který definuje jeho rozměry - v případě dospělých je asi 80 cm, což vede k populárnímu rozměru stolu 80x180 cm. Díky této velikosti nábytku nebudete muset vstát z křesla, abyste dosáhli na cokoliv.

Kancelářské židle by měli být primárně ergonomické , to znamená přizpůsobené fyzickým a duševním charakteristikám osob, která je používají. V případě kancelářské židle jde hlavně o rozměry přizpůsobené výšce a hmotnosti.

Je velmi důležité, aby při sezení na kancelářské židli: 

  • byla podepřena páteř od beder po lopatky.
  • nohy spočívaly volně a po celé délce chodidla na podlaze.
  • okraj sedadla netlačil na stehna.
  • mezi deskou stolu a horním povrchem stehen byl dostatek volného prostoru pro nohy.

Z výše uvedených zásad vyplývá, že nejdůležitější je výška křesla a možnost jeho regulace nastavení, ale i velikost sedadla a opěradla. 

Barva má význam

Při zařizování kanceláře nezapomeňte, že její design usnadňuje koncentraci a dodává energii. V místnosti určené na intelektuální práci je lepší vyhnout se intenzivním barvám, které by mohly odvrátit vaši pozornost.

V kanceláři budou nejlépe fungovat klidné, tlumené barvy, jako je béžová, šedomodrá a všechny odstíny šedé. 

Kancelářský nábytek jako jsou kancelářské stoly či skříně, regály nebo police mohou být vyrobeny z masivu ale i z lamina, záleží však na vás, jakou částku budete chtít investovat do zařízení vaší pracovny nebo kanceláře.

V prodejnách Baumax najdete kancelářské židle a křesla, kancelářské stoly, ale i regály, skříně a police dostupné v různých barvách, díky čemuž si můžete jednoduše vybrat všechny potřebné prvky zařízení na jednom místě. Je také třeba natřít stěny v jednotné barvě. Usnadní to koncentraci a umožní vám se zaměřit na povinnosti!

Levný kancelářský nábytek jako jsou kancelářské stoly, kancelářské židle, police, regály a skříně najdete v sekci Kancelářský nábytek na našem eshopu.