Balkon a terasa

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4    
9,00 Kč / ks 19,00 Kč / ks
Výprodej
519,00 Kč / ks
549,00 Kč / ks
649,00 Kč / ks
299,00 Kč / ks 349,00 Kč / ks
Akce
299,00 Kč / ks 349,00 Kč / ks
Akce
1  2  3  4    
Trvalky na balkón a terasu

Trvalky na balkón a terasu

04.05.2022

​Celoroční rostliny na balkoně jsou skvělým nápadem, jak si užít krásu živých rostlin v sezóně i v zimě. Tmavě zelené listy mohou vypadat atraktivně po celý rok – stačí si vybrat ty správné druhy a odrůdy rostlin...

Balkón a terasa

Pokud máte doma balkón nebo terasu, můžete se označit za šťastlivce. Relaxovat můžete nejen na pohovce nebo ve vířivce, ale také venku. Existuje jedna podmínka - musíte tento prostor správně vybavit. Pokud si terasu spojujete pouze se sestavou balkónového nábytku, máte co dohánět. V prodejně BauMax najdete celou řadu vybavení a doplňků, které vám zpříjemní chvíle strávené venku.

Jak dobře zařídit terasu a balkón?

Atraktivní balkón a terasa je kombinací vhodné povrchové úpravy a dobrého vybavení. Vše doplní příslušenství a doplňky: venkovní svítidla, textilie a balkónové rostliny. Zajímavé inspirace na balkón a terasu najdete v našem obchodě - prohlédněte si naši nabídku a rady odborníků.

Povrchová úprava podlahy - terasa, balkón a zahrada

Základem je samozřejmě podlaha terasy či balkónu. Vhodné zde budou terasové desky a podesty. Dobrým nápadem pro návrh terasy nebo balkónu je použití kompozitních desek, které se snadno instalují a nabízejí skvělé možnosti uspořádání. Odolnost a pevnost kompozitních desek vám umožní používat je po mnoho let.

Gresové dlaždice jsou také oblíbenou povrchovou úpravou na balkón a terasu. Odolná a pevná gresová dlažba se hodí nejen do domu a bytu, ale také k dokončení balkonů a teras. Ujistěte se, že vybraná vámi dlažba je mrazuvzdorná - pouze takovou lze použít venku. Kromě dlaždic jsou vhodné rovněž betonové dlažební desky.

Terasový nábytek a balkónový nábytek

Až budete mít připravený povrch, můžete přemýšlet o již zmíněné nábytkové sestavě na terasu. Terasový nábytek je řada produktů, které si můžete zakoupit jednotlivě nebo v atraktivní sadě. Obvykle se skládá ze stolu a židlí Ke stolu měli byste pořídit i slunečnik, aby vás chránil před slunečními paprsky. Vzhledem k tomu, že židle se stolem jsou ideální pro stolování venku, ale nejsou úplně vhodné na opalování, stojí za to si pořídit také pohodlnější sedadla.

Balkónový nábytek je obvykle mnohem menší verzí nábytku na terasu. Na balkón se hodí především skládací modely, které se snáze schovají a skladují na malém prostoru.

Pohodlné sezení na balkón a terasu

Příkladem takových produktů jsou v poslední době velmi  populární závěsná křesla na terasu. Samozřejmým dobrým řešením jsou rovnež lehátka, jejichž široký výběr naleznete také v naší nabídce. Pokud hledáte něco originálnějšího, prohlédněte si nabídku terasových laviček a houpaček.

Nezbytné doplňky a osvětlení

Každé aranžmá, včetně toho na balkóny a terasy, by mělo být doplněno atraktivními doplňky a praktickým osvětlením. Je to jednoduchý způsob, jak zařídit svůj balkón nebo terasu dokonale dle svého očekávání. Na terase a balkónech snadno vytvoříte vhodný architektonický styl díky dobře zvoleným doplňkům

Jemné textilie v béžových a světlých barvách jsou doménou boho stylu. Na balkón ve stylu art deco můžete přinést avantgardní barevné polštáře a na glamour balkóně budou vypadat krásně fialové, zlaté nebo stříbrné doplňky. Dekorace teras a balkonů mohou dodat venkovním aranžmá jedinečný charakter.

Nezapomeňte také na osvětlení. Venkovní osvětlení bude další výhodou uspořádání venkovního prostoru a zároveň velmi praktickým prvkem, který vám umožní využívat balkón či terasu rovněž po setmění. Na velký balkón a terasu můžete dát i zahradní ohniště s grillem, na menší plochy a balkóny ve městech jsou lepší terasové ohřívače. 
Pro vhodnou ochranu bytu a balkónu se vyplatí pořídit si balkónové zástěny. Atraktivní balkónové zástěny ochrání prvky umístěné na balkóně a zároveň vám poskytnou maximum soukromí při odpočinku. Balkónové zástěny a clony odolné vůči vnějším vlivům vám budou sloužit po mnoho sezón a poskytnou dodatečnou ochranu.

Jak aranžovat rostliny na balkóně a terase?

Zahradní aranžmá je plné rostlin, vyplatí se umístit živé rostliny na balkóny a terasy. V těchto místech je kontakt s přírodou obzvláště příjemný, umožňuje odpoutat se od starostí všedního dne a umožňuje si příjemně odpočinout. Na jedné straně jsou zelené stromky, keře a barevné květiny jednoduše estetické a na druhé straně přispívají k dobrému odpočinku a kontaktu s přírodou.

Na terasách a balkóně můžete rostliny umístit do truhlíků a květináčů. Naše nabídka zahrnuje atraktivní balkónové truhlíky jak v moderním provedení, tak v tradičním stylu. Díky nim lze zahradní aranžmá přenést rovněž na terasy a balkóny. Pokud zrovna nevlastníte dům se zahradou, obzvlášť se postarejte o krasné aranžmá zeleně na vašem balkóně a terase. 

Jaké exempláře lze pěstovat na balkóně? Dobře poslouží zahradní druhy, drobné keře a stromky, ale i trvalky a trávy. Zvláště dobře budou vypadat druhy určené na balkóny a terasy –aksamitníky, petúnie a begónie. Pokud rádi vaříte, je dobré uspořádat bylinkový záhonek– s takovou bylinkovou zahrádkou na balkóně budete mít vždy po ruce čerstvé a zdravé bylinky. Ovocné stromy kontejnerové se také stále častěji zavádějí na balkóny a terasy. Tyto miniatury nejen efektně vypadají, ale také vám nabídnou v sezoně ovoce.

Balkón a terasa - funkčnost nebo estetika?

Při zařizování balkónu nebo terasy doma si můžete vybrat, zda tento prostor zařídíte s důrazem na jeho estetiku, nebo s důrazem na funkčnost. Naštěstí díky nabídce obchodu BauMax nemusíte mezi nimi vybírat, ale můžete oba tyto aspekty snadno sladit. Naše produkty se vyznačují atraktivním vzhledem a spolehlivostí.
Dokonalým příkladem toho jsou závěsná křesla z technoratanu na balkón. Zaručují nejen maximální komfort a pohodlí, ale jsou zároveň vyrobeny z módního a skvěle vypadajícího materiálu. V obchodě BauMax je nabídka vyrobků určených na terasu tak široká, že snadno najdete produkty, které budou dokonale vyhovovat vašim potřebám.