Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Délka (cm)
Druh dveří
včetně vaničky
Tl. skla (mm)
Barva profilu
Barva skla
Druh profilu
Kalené sklo
Značka
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Sprchové kouty

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
6299,00 Kč / ks 7349,00 Kč / ks
Akce
5199,00 Kč / ks 5699,00 Kč / ks
Akce
5199,00 Kč / ks 5799,00 Kč / ks
Akce
10499,00 Kč / ks
Novinky
4699,00 Kč / ks
8999,00 Kč / ks
16499,00 Kč / ks
1  2  3    

Jednou z nejdůležitějších otázek je určení místa, kde bude kout stát. Dle místa se určuje, jaký typ sprchového koutu má byt zvolen, aby fungoval nejlépe v dané koupelně.

Sprchové kouty - BauMax

Síť prodejen Baumax nabízí:

Rohový sprchový kout:
Jedná se o nejoblíbenější model, který funguje dobře v malých koupelnách. Sprchový kout je postavený ke dvěma stěnám. V důsledku toho je následná montáž lehčí. Rohový kout může mít půdorys čtverce, obdélníku, pětiúhelníku, čtvrtkruhu nebo oválu.

Asymetrický sprchový kout:
Jedná se o rohový kout, kde je jedna strana oproti druhé delší.

Nástěnný sprchový kout:
Jedná se kout, který je připevněný jen k jedné stěně. Díky tomu umožňuje větší volnost v rozložení nábytku. Může mít půlkruhový nebo kulatý tvar.

Vestavěný sprchový kout:
Jak to naznačuje název, jedná se o sprchový kout, který se nachází ve výklenku a je vybaven pouze sprchovými dveřmi.

Volně stojící sprchový kout:
Navržený především pro velké koupelny, kde rozpočet nehraje velkou úlohu. Volně stojící kout je charakteristický vysokou cenou, ale zároveň je vyrobený z velice kvalitních materiálů. Má kulatý tvar a může stát kdekoli v koupelně. Jeho omezení se týká jen napojení na vodovodní a kanalizační síť.

Sprchový kout s hydromasáží:
Tyto sprchové kouty jsou vybavené hydromasážními hlavicemi, vodnými tryskami nebo masážními prostředky na nohy. K dispozici jsou též verze s dešťovou sprchou zabudovanou do stropu s ventilátorem, ovládacím panelem a s posvícením.

 

Sprchové kouty, tři typy konstrukcí:

  • První typ:
  • Jsou profilové kouty, které se charakterizují poměrně nízkou cenou a současně velkým výběrem modelů. Profily se obvykle vyrábí z hliníku.
  • Druhý typ:
  • Jsou bezrámové kabiny, obvykle jsou stavěné ve velkých koupelnách a jsou vyrobené z vysoce kvalitního skla a ocele. Vyznačují se moderním vzhledem.
  • Třetí typ:
  • Jsou skleněné sprchové kouty, které jsou vyrobené z velkých skleněných tabulí. Takové kabiny se hodí do každého moderního interiéru.

 

Sprchovací kouty pro každého:

Prodejny Baumax nabízí mnoho modelů sprchových koutů vhodné pro každý rozpočet. Cena sprchového koutu závisí na materiálu, ze kterého byly vyrobené stěny. Dražší jsou kouty ze skla, které jsou trvanlivé, odolné vůči poškrábání a nárazům. Přesto vedou plastové sprchové kouty, jelikož mají nižší cenu a jsou žádané kvůli lehké konstrukci. Cena sprchového kouta závisí i na profilech a závěsech použitých ve dveřích. Kromě ceny koutu byste měli myslet i na náklady spojené s montáží. Většinou se kouty montují na sprchovou vaničku, kterou je taktéž třeba započítat do rozpočtu. Stále častěji se však začínají kouty stavět přímo na podlahu. Toto řešení je vhodné z hlediska vizuální přitažlivosti a snadné udržování. V tomto případě je potřebné se rozhodnout na typu odtoku: Zda jde o bodový odtok nebo lineární odtok.