Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Délka (cm)
Druh dveří
včetně vaničky
Tl. skla (mm)
Barva profilu
Barva skla
Druh profilu
Kalené sklo
Značka
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Sprchové kouty

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
8899,00 Kč / ks 11549,00 Kč / ks
Akce
Novinky
6299,00 Kč / ks 7699,00 Kč / ks
Akce
5699,00 Kč / ks 6499,00 Kč / ks
Akce
2899,00 Kč / ks 3699,00 Kč / ks
Akce
5299,00 Kč / ks
9499,00 Kč / ks
1  2  3    
Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

01.01.1970

Malá koupelna může být elegantní, pohodlná a funkční - vyžaduje však dobrý návrh. Naštěstí máme na výběr z mnoha řešení připravených speciálně pro malé interiéry. Správná volba barev a doplňků doplní i tu nejmenší koupelnu svým originálním stylem...

Montážní pravidla pro sprchy bez sprchové vaničky

Montážní pravidla pro sprchy bez sprchové vaničky

01.01.1970

To vše kvůli několika výhodám, z nichž je nejdůležitější záruka prostoru a světla. Výjimkou není ani koupelna, ve které je často instalována sprcha bez sprchové vaničky.

Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

01.01.1970

Zařízení stylové a funkční koupelny není snadné, zejména pokud nemáte příliš mnoho místa. Dnes zvolené vybaveni nám bude sloužit po mnoho let. Tento problém je mnohem vážnější a složitější, než jenom odpověď na otázku: vana nebo sprcha?

Než si koupíte sprchový kout

Jedním z nejdůležitějších otázek je určení místa, kde má sprchový kout stát. Místo určuje, který typ sprchového koutu bychom měli zvolit, aby v daném uspořádání koupelny fungoval co nejlépe. Obchod BauMax nabízí:

  • Rohové sprchové kouty - jedná se o nejoblíbenější model, který velmi dobře funguje v malých koupelnách. Sprchová kabina sousedí se dvěma stěnami místnosti. Díky tomu je snazší instalace, ale také udržování čistoty. Rohový sprchový kout může být čtvercový, obdélníkový, pětiúhelníkový, půlkruhový nebo oválný.
  • Asymetrický sprchový kout - jedná se o rohový sprchový kout, ve kterém je jedna ze stran přiléhajících ke zdi delší než druhá.
  • Nástěnné sprchové kouty - sprchový kout sousedí pouze s jednou stěnou koupelny, díky čemuž poskytuje více možností uspořádání, může mít půlkruhový nebo kulatý tvar. Zapuštěné sprchové kouty - jak název napovídá, tento sprchový kout je umístěn ve výklenku a má pouze sprchové dveře.
  • Samostatně stojící sprchové kouty- určeno především pro velké koupelny, kde nehraje rozpočet zásadní roli.
  • Samostatně stojící sprchová kabina se vyznačuje vysokou cenou, ale zároveň je vyrobená z velmi kvalitních materiálů. Má kulatý tvar a může stát kdekoliv v koupelně - je omezena pouze přívodem vody.
  • Sprchové kabiny s hydromasáží - sprchové kabiny vybavené hydromasážními hlavy, vodními tryskami nebo masáží pro chodidla. K dispozici jsou také verze s dešťovou sprchou vestavěnou do stropu, s ventilátorem, dotykovým ovládacím panelem nebo podsvícením.

Tři typy sprchových koutů

Prvním z nich jsou rámové sprchové kouty, které se vyznačují poměrně nízkou cenou a současně velkým výběrem modelů. Profily jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku.

Druhým typem jsou bezrámové sprchové kouty, které se obvykle instalují do velkých koupelen a jsou vyrobeny z vysoce kvalitního skla a oceli. Vyznačují se moderním designem.

Třetím typem jsou skleněné sprchové kouty, které jsou vyrobeny z velkých skleněných tabulí a pouze vnějšího rámu nebo svislých profilů. Takové sprchové kouty se hodí do každého moderního interiéru.

Kolik stojí sprchový kout?

Obchod BauMax nabízí mnoho modelů sprchových koutu pro každý rozpočet. Cena sprchového koutu závisí mimo jiné na materiálu, ze kterého je vyroben. Za ty ze skla, které jsou velmi pevné, odolné proti poškrábání a nárazu, musíte zaplatit více. Na druhou stranu jsou plastové sprchové kouty levnější a často se volí kvůli jejich lehké konstrukci. Cena sprchového koutu závisí také na profilech a pantech použitých ve dveřích. Kromě ceny kabiny je třeba připočítat náklady na instalaci.

Sprchová vanička, k ní je potřeba připevnit sprchový kout se čtyřmi stěnami a do rozpočtu je nutné také zahrnout její pořizovací cenu. Upevnění na podlahu je díky své vizuální atraktivitě a snazšímu čištění stále oblíbenějším řešením. V tomto případě je nutné rozhodnout o typu odtoku: zda se jedná o bodový odtok nebo lineární odtok.

Podívejte se také na další kategorie našich sprchových koutů: