Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (cm)
Druh dveří
včetně vaničky
Tl. skla (mm)
Barva profilu
Barva skla
Druh profilu
Kalené sklo
Značka
Hledat

Sprchové kouty

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4    
1  2  3  4    
Sprchový kout nebo vana? Co je lepší do koupelny v paneláku?

Sprchový kout nebo vana? Co je lepší do koupelny v paneláku?

21.06.2022

Malá koupelna v panelovém bytě je často velkou výzvou při zařizování. Umístění koupelnového nábytku, sanitární keramiky a spotřebičů vyžaduje dobrý plán a návrh, zvláště pokud je dostupný prostor opravdu malý...

Jak vyčistit sprchový kout - máme pro vás osvědčené způsoby!

Jak vyčistit sprchový kout - máme pro vás osvědčené způsoby!

24.01.2022

V malé koupelně bude sprchový kout mnohem lepší volba než vana, ale mít ho vyžaduje pravidelné čištění. Při každé koupeli stéká po skleněných stěnách voda s mýdlem. To má za následek vznik nevzhledných skvrn a vodního kamene, jejichž odstranění bez...

Montážní pravidla pro sprchy bez sprchové vaničky

Montážní pravidla pro sprchy bez sprchové vaničky

19.12.2019

To vše kvůli několika výhodám, z nichž je nejdůležitější záruka prostoru a světla. Výjimkou není ani koupelna, ve které je často instalována sprcha bez sprchové vaničky.

Pravidla pro instalaci sprchového koutu bez sprchové vaničky

Pravidla pro instalaci sprchového koutu bez sprchové vaničky

04.07.2022

​Minimalistická koupelna je jedním z nejzajímavějších příkladů jednoduchého designu. Uspořádaná bez zbytečného nábytku, zařízení, dekorací a drobností vytváří luxusní zónu relaxace...

Montáž sprchového koutu na dlažbu

Montáž sprchového koutu na dlažbu

13.05.2021

Montáž sprchového koutu bez sprchové vaničky přímo na dlažbu je často voleným řešením v moderních a minimalistických koupelnách. Sprchový kout typu walk-in se stal v posledních letech absolutním hitem a nahradil klasické sprchové kouty se sprchovou...

Sprchové kouty

Než si koupíte sprchový kout

Jedním z nejdůležitějších otázek je určení místa, kde bude kout umístěný. Místo určuje, který typ sprchového koutu bychom měli zvolit, aby v daném uspořádání koupelny fungoval co nejlépe.

BauMax nabízí:

Rohové sprchové kouty - jedná se o nejoblíbenější model, který velmi dobře funguje v malých koupelnách. Sprchová kabina sousedí se dvěma stěnami místnosti. Díky tomu je snazší instalace, ale také udržování čistoty. Rohový - může být čtvercový, obdélníkový, pětiúhelníkový, půlkruhový nebo oválný.

Asymetrický sprchový kout - jedná se o rohovým sprchovým koutem, ve kterém je jedna ze strana přiléhajících ke zdi delší než druhá.

Nástěnné sprchové kouty - sousedí pouze s jednou stěnou koupelny, díky čemuž poskytuje více možností uspořádání, může mít půlkruhový nebo kulatý tvar. Zapuštěné sprchové kouty - jak název napovídá, je umístěn ve výklenku a má pouze vstupní skleněné dveře so sprchy.

Samostatně stojící sprchové kouty- jsou určeny především pro velké koupelny, kde nehraje rozpočet zásadní roli.

Samostatně stojící sprchový box se vyznačuje vysokou cenou, ale zároveň je vyroben z velmi kvalitních materiálů. Má kulatý tvar a může stát kdekoliv v koupelně - je omezen pouze přívodem a odtokem vody.

Sprchové boxy s hydromasáží- sprchové boxy vybavené hydromasážními hlavicemi, masážními tryskami nebo masáží pro chodidla. K dispozici jsou také verze s dešťovou sprchou vestavěnou do stropu, s ventilátorem, dotykovým ovládacím panelem nebo podsvícením.

Tři typy sprchových koutů

Prvním z nich jsou rámové , které se vyznačují poměrně nízkou cenou a současně velkým výběrem modelů. Profily jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku.

Druhým typem jsou bezrámové sprchové kouty, které se obvykle instalují do velkých koupelen a jsou vyrobeny z vysoce kvalitního skla a oceli. Vyznačují se moderním designem.

Třetím typem jsou skleněné sprchové kouty, které jsou vyrobeny z velkých skleněných tabulí a pouze vnějšího rámu nebo svislých profilů, ty se hodí do každého moderního interiéru.

Kolik zaplatíme?

BauMax nabízí mnoho modelů sprchových koutu pro každý rozpočet. Cena sprchového koutu závisí mimo jiné na materiálu, ze kterého je vyroben.

Za ty z tvrzeného skla, které jsou velmi pevné, odolné proti poškrábání a nárazu, musíte zaplatit více, na druhou stranu plastové jsou levnější a často se volí kvůli jejich lehké konstrukci.

Cena sprchového koutu závisí také na profilech a pantech použitých ve dveřích. Kromě ceny kabiny je třeba připočítat náklady na instalaci.

Sprchový kout bez vaničky nebo s vaničkou

Sprchová vanička, ke lteré se připení stěny koutu a utění, aby neprotékala voda mimo. Upevnění na podlahu je díky své vizuální atraktivitě a snazšímu čištění stále oblíbenějším řešením. V tomto případě je nutné rozhodnout o typu odtoku: zda se jedná o bodový odtok nebo lineární odtok.

Rozměry, to je to, co nás může brzdit, v naší nabídce najdete nejen sprchový kout 80x80, čtvrtkruhový sprchový kout. Podívejte se také na další kategorie našich sprchových koutů: