Podlahy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    59
429,00 Kč / m2 549,00 Kč / m2
Akce
229,00 Kč / m2 339,00 Kč / m2
Akce
499,00 Kč / m2
Výprodej
1    3  4  5    59
Dřevěná podlaha typ rybí kost - Hit interiérového designu roku 2022

Dřevěná podlaha typ rybí kost - Hit interiérového designu roku 2022

01.01.2022

Bytové aranžmá pro rok 2022 jsou návratem ke klasice při zachování minimalistického charakteru. Dřevěné podlahy a klasický styl rybí kosti si v současnosti získává na oblibě ...

Jak položit podlahové panely - módní vzory pro podlahy

Jak položit podlahové panely - módní vzory pro podlahy

04.01.2022

Podlahové panely jsou stále oblíbenějším produktem při renovaci podlahy v interiéru. Panely oslovily zákazníky svými vlastnostmi jako je jednoduchost pokládky plovoucí podlahy bez lepení, odolnost proti....

Podlahové panely jako parkety

Podlahové panely jako parkety

16.01.2022

Podlaha je nedílnou součástí každého domova. Právě ona a podlahové desky dodávají interiéru jedinečnou atmosféru. Dříve nebo později si každý bude muset vybrat, jaký typ podlahových krytin zvolí do svého domu či bytu. Vyplatí se seznámit se sortimentem,..

Pro jaké interiéry jsou vhodné světlé podlahové panely?

Pro jaké interiéry jsou vhodné světlé podlahové panely?

18.12.2021

Podlahové panely a desky jsou výrobky, které se v poslední době staly jedním z nejvíce popularních dokončovacích materiálů mezi majiteli bytů a interiérovými designéry. Podlahové panely jsou k dispozici v různých vzorech, odstínech a provedení. Dřevěné...

Podlahové panely pro podlahové vytápění – co byste o nich měli vědět

Podlahové panely pro podlahové vytápění – co byste o nich měli vědět

29.12.2021

Podlahové vytápění je v posledních letech velmi módním řešením. Nejedná se však jen o trend – tento způsob zajištění tepla v bytě vděčí za svou oblibu mnoha důležitým výhodám. Pohodlí, ekonomičnost, ekologie a příznivé účinky na zdraví jsou jen některé..

Panely a desky


Podlahové panely a podlahové desky jsou jedním z nejčastěji volených  dokončovacích materiálů pro podlahy v domech, bytech a kancelářích. Umožňují rychlou a efektivní proměnu interiéru a stávají se výbornou alternativou k jiným, často mnohem dražším materiálům. Snadno se instalují, jsou otěruvzdorné, praktické a estetické – to jsou jen některé z vlastností podlahových panelů a desek, díky kterým jsou tolik oblíbené. Možná s jistotou říci, že panely a desky jsou dokonalým řešením pro jakýkoliv interiér.Pokud hledáte odolná a atraktivní řešení pro konečnou úpravu podlah, určitě si prohlédněte naši rozsáhlou nabídku!

 

 

Podlahové panely, co byste o nich měli vědět?

Podlahové panely jsou jedním z nejoblíbenějších dokončovacích materiálů, stále častěji se volí pro podlahy do různých interiérů. Úspěšně nahrazují dřevěné parkety, palubky a keramické obklady. Z hlediska kvality, vzhledu a funkčnosti nejsou v žádném případě horší než ty nejkvalitnější koberce. Podlahové panely jsou vyrobeny z materiálů podobných dřevu, díky čemu je jejich cena mimořádně atraktivní. Je třeba zdůraznit, že panely se poměrně snadno udržují v čistotě. Jsou sice o něco prašnější než klasická dřevěná prkna, ale dá se je snadno zamést, vyluxovat nebo otřít.

 

Výhody podlahových panelů 

Velkou výhodou podlahových panelů je snadná montáž - zejména v případě panelů Quick-Step. Díky velmi pohodlnému klik systému není k pokládce panelů potřeba žádné lepidlo. Tento úkol zvládnete bez větších potíží sami.Vinylové a laminátové panely jsou vhodné do různých podmínek, lze je instalovat i do tak náročných interiérů, jako jsou koupelny a kuchyně. Jsou ideální pro podlahové vytápění, distribuují teplo rovnoměrně a ergonomicky. Nepochybnou výhodou laminátových a vinylových panelů je také široká škála barev a dokonalá imitace přirozené struktury dřeva, betonu, kamenů a keramiky.V nabídce naší prodejny naleznete světlé a tmavé podlahové panely, panely imitace dřeva, dlažby a kamene. Podlahu snadno sladíte se zvoleným stylem interiéru.

 

Vlastnosti podlahových panelů

Jednotlivé modely podlahových dílců se liší tloušťkou a třídou otěru. První parametr souvisí s pevností materiálu, ze kterého jsou panely vyrobeny, druhý s odolností jejich vrchní vrstvy.

Třída oděru

Vysoká třída oděru konkrétního modelu podlahových dílců zajistí odolnost a estetický vzhled podlahy i ve zvláště frekventovaných místnostech. Třída rozděluje laminátové podlahy do 5 skupin - od AC1 do AC5. Čím je číslování nižší, tím je daný typ panelů méně odolný vůči oděru a poškrábání při každodenním používání.
Většina produktů dostupných v nabídce obchodu BauMax je ve třídě otěru AC4 - AC6 - nejvyšší dostupné na trhu.

 

Tloušťka

Tloušťka panelů je nejen viditelná pouhým okem v milimetrech, ale také znamená odolnost a životnost. Na trhu jsou dostupné podlahové panely o tloušťce 6 mm až 12 mm. Nejčastěji se volí v rozmezí 8 mm až 10 mm.Čím silnější jsou panely, tím vyšší je jejich odolnost proti poškození. Při výběru podlahy určitě dbejte na její tloušťku. Nemá cenu být v této věci přehnaně šetrný. Levná podlaha se následně může ukázat jako mnohem méně kvalitní a v důsledku vést k nutnosti podlahu vyměnit.Když se mluví o potřebách konkrétních místností, je třeba zdůraznit, že jedním z nejdůležitějších ukazatelů jejich stanovení je míra zátěže a intenzivita provozu. Proto by tloušťka panelů v předsíni či chodbě měla být vyšší, než jakou použijeme například v ložnici.

 

Laminátové podlahové panely a vinylové podlahové panely

Laminátové podlahové panely jsou typem vrstvené podlahy vyrobené z vodotěsné lepené HDF desky s vysokou hustotou. Jádro laminovaných panelů je vyrobeno z materiálů na bázi dřeva. Celek se skládá ze čtyř vrstev:
• transparentní nášlapné vrstvy odolné proti poškrábání;
• dezénové nášlapné vrstvy / potisku;
• nosné HDF desky;
• protitahové vrstvy.

V závislosti na nosné desce použité v jádrové vrstvě mohou být laminátové panely více či méně odolné vůči nárazům a promáčknutí.

 

Podlahové panely a podlahové vytápění

Je důležité zdůraznit, že laminované panely jsou ideální pro podlahové vytápění. Jsou nejčastěji volenou variantou pro podlahové vytapění. Snadno se instalují, jsou odolné a efektní a mezi našimi zákazníky si získaly uznání.

Vinylové panely jsou zase vyrobeny z několika vrstev vinylu. Jejich vrchní vrstva je potištěna a určuje konečný vzhled výrobku. LVT vinylové podlahy, vinylové podlahy RIGID, vinylové podlahy SPC jsou velmi pevné a odolné proti mechanickému poškození. Potištěný dezén se neopotřebovává ani pod vlivem intenzivního každodenního používání.V nabídce obchodu BauMax najdete jak laminátové podlahové panely, tak vinylové podlahové panely.

 

Dřevěné podlahové panely - dřevěné podlahy

Dřevěné panely, neboli třívrstvé desky, jsou vyrobeny ze tří vrstev dřeva uspořádaných na sebe a slepených k sobě.Dřevěné podlahy jsou extrémně odolné. Podlahová deska, včetně desky Barlinek, je jednou z nejoblíbenějších dřevěných podlahových krytin na podlahy. Najdeme ji v obývacích pokojích, denních pokojích, dětských pokojích, předsíních a kuchyních a někdy i v koupelně. Můžeme říci, že budou fungovat v jakékoliv místnosti.Dobře udržovaná dřevěná podlaha vám bude sloužit mnoho let. V případě nutnosti ji můžete renovovat a úspěšně odstranit drobné stopy používání, které vznikly postupem času. Dřevěná podlaha je materiál, který lze brousit a natírat. Dřevěná podlahová deska je v tomto ohledu na špičkové úrovni. Výběr dřevěné podlahy je volba kvality a funkčnosti.

 

Jaký použít materiál na dřevěnou podlahu?

Jaký druh dřeva je nejlepší na podlahu pro každodenní použití? Bude lepší podlaha z domácího nebo exotického dřeva? Která dřevěná prkna lze vícekrát renovovat? To jsou jen některé z nejčastěji kladených otázek při výběru podlahy.Mezi nejoblíbenější domácí druhy dřevin patří dub, jasan a akát. Dobré dřevo pochází také z exotických druhů, jako je bambus. Dřevěná podlaha z exotického dřeva bude bohužel mnohem dražší. Vyplatí se tedy sáhnout po tomto výrobku? Znamená výběr tuzemských druhů výběr dřeva horší kvality? Rozhodně ne! Náš tuzemský dub a jasan jsou stromy, ze kterých se vyrabějí opravdu kvalitní podlahové desky. Důležite je zkontrolovat vlastnosti dřeva před nákupem. Odolnost desek závisí na druhu a kvalitě dřeva – ideální volbou bude vždy třívrstvá deska. Je třeba pamatovat na to, že o každý typ dřevěné podlahy je třeba náležitě pečovat, aby nás její krasný vzhled těšil dlouhá léta.

 

Soklové lišty

Soklové lišty, dřevěné ukončovací lišty, podlahové lišty a ukončovací příslušenství jsou prvky k dokončení vzhledu podlah, kterým se obvykle nevěnuje příliš velká pozornost. Není to správné. Lišty mají velký funkční a estetický význam. Jejich kvalita, odolnost a vzhled rozhodují o tom, zda bude celá podlaha funkční a atraktivní. Ani ty nejkrásnější dřevěné, laminátové a vinylové panely nebudou vypadat úplně efektně bez vhodně zvolené soklové lišty. Nestačí vybrat jen kvalitní podlahové desky, potřeba je sladit se stejně kvalitními ukončovacími lištami.

Jakým ukončovacím podlahovým prvkům stojí za to věnovat zvláštní pozornost? Zde jsou nejdůležitější z nich:

Laminátové podlahy

Podlahové lišty

Vinylové podlahy

Dřevěné podlahy

Lišty a ukončovací příslušenství

PVC podlahové krytiny

Kobercové krytiny

Umělá tráva

Dřevěné dokončovací prvky

Podložky pod plovoucí podlahy

 

Podložky pod podlahové panely

Podlahové panely lze pokládat na libovolnou podložku, je však třeba vědět, že není podložka jako podložka. Podložky pod podlahové panely se konvenčně rozdělují do dvou skupin v závislosti na typu materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. I když toto dělení není odborné a přesné, dobře se uchytilo a používá se k označení konkrétních typů výrobků. Klasifikace dělí podložky na přírodní podložky ze dřeva a jeho derivátů a na umělé podložky z jiných materiálů. Hlavní rozdíl je v tom, že přírodní podložky špatně fungují s umělým podkladem – umělé podložky je nejlepší pokládat na beton nebo nepropustné podklady.

 

Jaké použít podlahové panely a desky na podlahové vytápění 

Ve většině moderních domů a bytů je místo klasických radiátorů instalováno podlahové vytápění. Tento moderní a praktický způsob vytápění interiéru si získává stále větší oblibu. Teplá podlaha v interiéru obývacího pokoje, dětského pokoje, koupelny nebo kuchyně je velkou výhodou. Jaký materiál zvolit na podlahové vytápění? Vhodný je prakticky každý materiál, který byl vyroben pro tento účel. Na trhu najdete široký výběr dřevěných parket, podlahových prken a podlahových panelů, které jsou vhodné pro podlahové vytápění. 

Nabídka obchodu BauMax dále zahrnuje: fasádní obkladové panely a desky, terasová prkna a podesty, i dřevěné nástěnné panely.