Rohová vana - řešení pro každou koupelnu

21.07.2020

Koupelny mívají růžné velikosti. V menším prostoru musíme často víc přemýšlet jak umístit veškeré vybavení, tak aby zůstal prostor pro volný pohyb. Otázkou je také zda použít vanu nebo sprchový kout.

Dříve, než se rozhodneme pro konkrétní řešení, je dobré posoudit, kolik místa máme k dispozici a v případě málo prostoru, zda se můžeme vzdát koupaní ve vaně a namáčení prádla? Pokud je odpověď záporná, existuje pouze jedno řešení: rohová vana.

Rohové vany - Baumax

Jakou vanu si vybrat?

Rohové vany se vyrábějí ve dvou provedeních:

• symetrické - její strany mají stejnou délku a tvar je blízký čtverci;

• asymetrické - jedna ze stran je kratší a její část je rozhodně užší. Je to spíše tvar obdélníku.

Při výběru asymetrické vany mějte na paměti, že vany jsou pravostranné nebo levostranné, což by mělo být  zohledněno při montáži. 

Rohová vana je obvykle 75 - 175 cm dlouhá. Někteří lidé si myslí, že rohové vany jsou méně pohodlné než klasické vany - to je mýtus! Stačí si vybrat model s vhodným tvarem, profilem a velikostí, aby bylo zajištěno pohodlí. Hodně také záleží na hloubce a úhlu stěn, proto je nejlepší si to vyzkoušet před nákupem.

Vany - Baumax

Rohová vana se zástěnou

 

Vana se zástěnou je nejlepší alternativou pro lidi, kteří preferují sprchovaní a nechtějí se takové možnosti koupání vzdát. Zástěna je umístěna na jedné ze stran vany, aby chránila interiér koupelny před stříkající vodou. Jedná se o velmi praktické řešení.

Inspirací mohou byt fotky koupelen, které ukazují další velmi zajímavé řešení pro malé koupelny: umyvadlo namontované nad užší částí vany. Je to ale řešení pro odvážné: je pravděpodobně obtížnější vyčistit takovou zastavěnou vanu a musíte se vzdát dokonalého místa pro uložení koupelnových doplňků, jakým je skříňka pod umyvadlo.

 

Rohová hydromasážní vana

 

Ceny hydromasážních van nejsou už tak vysoké, jak byli před několika lety, proto se v našich domovech objevují stále častěji. Nejoblíbenějším modelem jsou rohové vany, které se perfektně vejdou do rohů koupelny a jsou poměrně velké. Umožňují instalaci polic a mají pohodlné sedadlo. A jejich ceny jsou přijatelnější než před několika lety.

Modely rohových van, které nabízejí obchody, často mají nožičky a speciální kryt. Pokud se rozhodneme pro oválný nebo dokonce mírně zaoblený tvar vany, může být obtížné ji obložit keramickými dlaždicemi. Pokud nám mozaiková povrchová úprava naopak nevyhovuje, potřebujeme akrylový kryt, aby vana vypadala hezky a stylově.

 

Zpět