Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Šířka (cm)
Výška (cm)
Délka (cm)
Hledat

Rohové vany

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
1  2    
Jakou vanu vybrat do koupelny? Pomůžeme vám s výběrem

Jakou vanu vybrat do koupelny? Pomůžeme vám s výběrem

17.01.2021

Vana je velmi důležitým prvkem zařízení koupelny, který vám umožní vytvořit relaxační zónu v soukromí vašeho domova. Z množství a rozmanitosti modelů dostupných na trhu se vám zatočí hlava, takže před nákupem stojí za zvážení, která vana splňuje vaše...

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

13.01.2021

Malá koupelna může být elegantní, pohodlná a funkční - vyžaduje však dobrý návrh. Naštěstí máme na výběr z mnoha řešení připravených speciálně pro malé interiéry. Správná volba barev a doplňků doplní i tu nejmenší koupelnu svým originálním stylem...

Instalace vany krok za krokem. Na co se soustředit?

Instalace vany krok za krokem. Na co se soustředit?

15.11.2019

Během renovace koupelny je instalace vany jedním z časově nejnáročnějších prací. Doporučujeme si předem zjistit informace, které jsou potřebné k tomuto procesu, aby se později předešlo chybám.

Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

09.07.2020

Zařízení stylové a funkční koupelny není snadné, zejména pokud nemáte příliš mnoho místa. Dnes zvolené vybaveni nám bude sloužit po mnoho let. Tento problém je mnohem vážnější a složitější, než jenom odpověď na otázku: vana nebo sprcha?

Rohové vany


Po náročném a stresujícím dni v práci je nejlepší relaxací dlouhá horká koupel. Teplá voda, pěna, aromatické oleje, oblíbená hudba a světlo svíček mohou být velmi relaxační. V malých koupelnách se však často vzdáváme vany ve prospěch praktičtějších a menších sprchových koutů. Zbytečně! V našem obchodě najdete praktické a estetické rohové vany, které vám pomohou zařídit příjemné místo ke koupání také v malých místnostech. Podívejte se s námi, jaké produkty jsme připravili, a nechte se naší nabídkou překvapit.

 


Jak vypadá rohová vana?

Rohové vany jsou specifickým typem vany. Byly navrženy tak, aby alespoň dvě jejich strany přilnuly ke stěnám. Díky tomu pro vás bude snadné zařídit jedno z nejobtížnějších míst pro uspořádání v interiérech - rohy místností.

Vana může být symetrická nebo asymetrická. Symetrické vany mají dvě strany stejné nebo velmi podobné délky. Asymetrická akrylátová rohová vana má jednu kratší stranu a jednu delší.

Při nákupu vany přemýšlejte zejména o jejím objemu. Čím větší kapacita, tím větší bude samotná rohová vana. Kapacita je důležitá pro pohodlí při používání. Více vody bude pro vás příjemnější ke koupání, ale zároveň to bude znamenat vyšší spotřebu vody, a tedy i vyšší účty. Vyberte tedy vanu, jejíž kapacita vám umožní pohodlnou a příjemnou koupel, ale zároveň příliš nezvedne účty za vodu. 


Pravá nebo leva rohová vana?

Při nákupu vany, zejména asymetrického modelu byste si měli dát pozor také na to, zda je vana pravá nebo levá. To je důležité, protože určuje, zda je krátká a dlouhá strana vlevo nebo vpravo. Nezapomeňte zkontrolovat orientaci vany - pokud zvolíte špatný výrobek, vana se nemusí vejít do místnosti a bude nutné ji vyměnit.

Rohová vana se často prodává jako model v těchto dvou variantách - jako levá vana nebo jako pravá vana. Díky tomu si můžete zakoupit produkt orientovaný dle vašich potřeb. Tak aby dlouhá nebo krátká strana byla na správné straně. Pravá vana nebo levá vana vám umožní vytvořit opravdu atraktivní a funkční interiér.


Jak důležitý je materiál vany?

Rohové vany jsou produkty, které jsou vyrobeny z různých druhů materiálů. Nejoblíbenější jsou akrylátové vany. Akrylát je odolný plast, který se extrémně snadno tvaruje - díky tomu může mít vana zajímavý tvar. Extrémně oblíbené jsou modely, které mají část na sezení. Takový malý sedák usnadní nastupování a vystupování z vany a bude také místem, kde si můžete pohodlně sednout. Možnost jakkoliv tvarovat vanu je velkou výhodou akrylátových materiálů. Z tohoto důvodu se akrylát často používá u modelů, jako jsou volně stojící vany nebo obdélníkové vany. Akrylátová vana má několik dalších významných výhod. Akryl jako materiál se velmi snadno čistí. Nebudete tedy mít žádné větší problémy s udržováním vany v čistotě. Hygiena a bezpečí jsou koneckonců nesmírně důležité a čistá koupelna vás vybízí k odpočinku a vy si ji budete moci naplno užít.  

Povrch akrylátové vany je na rozdíl od kovové vany teplejší na dotek. Proto je příjemnější se v takové vaně koupat. Samozřejmě vany se vyrábějí i z jiných materiálů než jenom akrylát. Kov je také oblíbeným materiálem pro výrobu van. Zvláštního uznání se začíná těšit také konglomerát – moderní materiál pro výrobu koupelnového vybavení.


Pro jaké koupelny je rohová vana nejlepším řešením?

Akrylátová rohová vana je výrobkem, který se hodí do různých koupelen. Nejvhodnější samozřejmě budou rohové vany do větších koupelen. Nic ovšem nebrání umístění takové vany do malé koupelny. Rohová vana chytře využívá prostor, díky čemu bude výrobek funkční, atraktivní a pohodlný rovněž v malém interiéru.

Vana by měla být umístěna tak, aby nerušila žádnou komunikační trasu. Umístěte ji tedy ke zdi, na které nejsou dveře – vany jsou obvykle umisťovány u zdi naproti dveřím. Je to velmi logické a praktické řešení pro malé koupelny.

Pokud je vana asymetrická, v ideálním případě měla by delší část vany přiléhat ke zdi. Asymetrické vany jsou výrobky, které vypadají velmi atraktivně, i když přilnou pouze k jedné zdi (obvykle delší stranou).


A co sprcha?

Rohovou vanu můžete využít nejen ke koupeli. Vanové zástěny můžete také nainstalovat na rohovou vanu. Díky nim se po instalaci sprchy budete moci sprchovat i ve vaně. Vanová zástěna ochrání koupelnu před zalitím vodou.

Kromě vanových zástěn si pořiďte také příslušenství k vanám. Díky nim si budete moci užívat plně funkční a pohodlnou vanu.


Je rohová asymetrická vana dobré řešení?

Akrylátová rohová vana může být symetrická nebo asymetrická. Asymetrická rohová vana je vana, která má jednu stranu delší a jednu kratší. Asymetrické vany jsou mnohem zajímavější než standardní modely, je jednodušší s nimi vytvořit zajímavé aranžmá a zároveň nezabírají tolik místa. Rozměry asymetrické vany vám umožní ji umístit i do malé místnosti.

Asymetrická rohová vana bude proto ideální volbou pro malé a velké koupelny. Díky ní vybavení koupelny bude atraktivní a jedinečné, a rohová asymetrická vana vám poskytne příjemné místo ke koupeli a hygieně.


V jakém uspořádání budou fungovat asymetrické a v jakém symetrické vany?

Symetrická rohová vana je obvykle velký prvek, který je vhodný spíše do větších místností. Akrylátová asymetrická rohová vana naopak zabírá méně místa a její schopnost uspořádat roh místnosti umožňuje zajímavé a jedinečné aranžmá v interiéru koupelny.

Asymetrická a symetrická rohová vana jsou jedinečné prvky, které z vaší koupelny učiní atraktivní, pohodlné a funkční místo. Moderní aranžmá, které vytvoříte instalací rohových van, potěší členy domácnosti a také hosty.

V případě rohových van, symetrických a asymetrických, věnujte zvláštní pozornost jejím rozměrům. Kratší a delší strana by měly mít takové rozměry, aby se výrobek snadno vešel do vaší, zejména malé koupelny. Změřte tedy důkladně místnost a vyberte si model, který je atraktivní, ale také funkční. Při nákupu nezapomeňte, že k vaně je třeba dokoupit krycí panel k vaně. Instalací krycího panelu se může vzhled a rozměry rohové vany mírně změnit.