Ratan na balkón - montáž a výhody takového řešení

18.07.2021


Zatímco technoratanový zahradní nábytek, například: technoratanové zahradní stoly (Ratanové stoly) a technoratanové zahradní židle (Ratanové židle) velmi často zdobí balkón a terasa, ne každý slyšel o balkónové zástěně z tohoto elegantního materiálu odolného vůči povětrnostním vlivům.
Co je to technoratanová balkonová zástěna (Clony a zástěny na balkon), jaké je její použití, proč se do ní vyplatí investovat a jak se instaluje? Odpověď na všechny tyto otázky najdete v článku níže.


V tomto članku:

1. Technoratanová balkónová zástěna – k čemu je vhodná a proč se ji vyplatí mít?

2. Jaké jsou výhody balkónových zástěn z technoratanu?

3. Koupě balkónové zástěny - co stojí za to vědět?

4.Jak připevnit technoratanovou zástěnu na zábradlí balkónu?

5. NECHTE SE INSPIROVAT!!!Ratanový nábytek- Baumax.cz


Technoratanová balkónová zástěna – k čemu je vhodná a proč se ji vyplatí mít?


Mnoho výhod technoratanové zástěny znamená, že i když je to na trhu relativně nový výrobek, získal již velkou skupinu příznivců a těší se stále rostoucí popularitě.
Za prvé, technoratanové zastěny mají velmi širokou škálu použití: mohou být namontovány na balustrády a různé druhy oplocení - jak mřížkové (pletivo, panelový plot), tak i bez průsvitů. Obzvláště často jsou připevněny k zábradlím balkónů obytných budov na hustě zastavěných sídlištích, chrání jejich obyvatele před zvědavým pohledem sousedů a dodává pocit soukromí.
Tento typ balkonové zástěny vám nejen nabízí soukromí, ale také chrání před sluncem a větrem a zajišťuje pohodlnou relaxaci venku v letních dnech. A co víc, chrání prádlo, ozdoby a další drobné předměty před deformací od slunce, tlumí hluk z ulice a snižuje prašnost, což usnadňuje udržování čistoty na balkóně a terase. Technoratanové rohože jsou také skvělou volbou pro rodiny s dětmi nebo domácími mazlíčky, protože jim nedovolí protlačit se široce rozmístěnými příčkami.


Jaké jsou výhody balkónových zástěn z technoratanu?


Technoratanová zástěna na balkón a terasu má kromě ochranné také dekorativní funkci, která je vhodná zejména pro moderní stavby. Je vyrobena z hustě tkaných pásků z vysoce kvalitního plastu (polyethylenová vlákna nebo polyuretan) a je tepelně odolná, což zajišťuje její výjimečnou pevnost a odolnost vůči náročným povětrnostním podmínkám, jako jsou déšť, mráz, sníh a velmi vysoké teploty. Neškodí jí ani UV záření, proto nevybledne ani na silném slunečním světle. Navzdory tomu, že jsou technoratanové balkónové zástěny lehké a pružné, v průběhu let se nedeformují a neztratí svůj původní vzhled.
Nepochybnou výhodou technoratanové balkónové zástěny je její snadná údržba. Pro zachování estetického vzhledu postačuje povrch pravidelně čistit měkkým kartáčem, hadříkem nebo houbičkou a jemným čisticím prostředkem. Nesmí se však používat bělící prostředky, kyseliny nebo rozpouštědla, aby nedošlo k trvalému přebarvení povrchu zástěny.

Clony a zástěny na balkon- Baumax.cz

Koupě balkónové zástěny - co stojí za to vědět?


Technoratanové zástěny na balkón a terasu se prodávají v rolích, které se poté nařezávají na požadovanou délku. Než vyrazíte na nákup, musíte pečlivě změřit zábradlí, abyste určili potřebnou šířku a délku balkónové zástěny. Pokud šířka odpovídá výšce zábradlí, délka závisí na zvoleném způsobu instalace. Například pokud chcete, aby záclona oplétala balkónové příčky, můžete zkusit odhadnout délku, kterou potřebujete, pomocí kabelu o tloušťce nejméně 5 milimetrů (provázek nebude fungovat - je příliš tenký, takže pravděpodobně měřením pomocí provázku koupíte příliš krátkou roli).

Stojí za to vědět, že pokud potřebujete nestandardní velikost zástěny, můžete ji jednoduše zkrátit na optimální délku běžnými nůžkami, protože technoratanové balkónové zástěny a sítě se nerozmotají.
Dalším krokem je výběr vzoru a barvy zástěny. Stylisticky by měla ladit nejen s fasádou budovy. Ideálně, aby byla ve stejné barvě jako zahradní nábytek a další prvky balkónového aranžmá, jako jsou zahradní květináče nebo balkónové úložné boxy (
Zahradní boxy ). Technoratanová zahradní souprava bude k tomuto typu zástěny samozřejmě ladit nejlépe. Ovšem dřevěný zahradní nábytek nebo hliníkový zahradní nábytek bude také vypadat dobře. Nejdůležitější je, aby celé uspořádání bylo konzistentní z hlediska barev. V současné době jsou nejoblíbnějšími modely zástěny v odstínech tlumené černé, šedé a hnědé, ale  populární jsou také zelené a béžové.

Clony a zástěny na balkon- Baumax.cz


 
Jak připevnit technoratanovou zástěnu na zábradlí balkónu?


Balkónovou technoratanovou zástěnu lze jednoduše připevnit k zábradlí, takže tento úkol snadno zvládnete sami. Musíte však vědět, že existuje několik způsobů, doporučených výrobcem na montáž zástěny:


Pomocí stahovacích pásků - nejjednodušší a nejběžnější řešení. Kabelové pásky stačí provléknout přes očka po celé délce v zástěně nebo mezi technoratanovým úpletem, obejmout jimi příčky, poté je utáhnout kleštěmi a odstřihnout vyčnívající konce. Spoje by měly být umístěny tak, aby nebyly od sebe vzdáleny více než 15 centimetrů, ale pokud je balkón extrémně větrný, doporučujeme použít trochu více upevnění. Nezapomeňte také dodržovat minimální vzdálenost 6 centimetrů od okrajů zástěny. Výsledný efekt bude mnohem lepší, pokud se vám podaří ji instalovat tak, aby stahovací pásky byly na vnější straně balustrády, protože nebudou viditelné pro osoby na balkóně.
Pokud jste majitelem terasy nebo balkónu s dřevěným zábradlím nebo zábradlí je vyrobeno z OSB, můžete použít ještě jednodušší metodu - připevněte technoratanovou zástěnu na zábradlí pomocí čalounických spon pomocí speciální sponkovačky. Obyčejné hřebíky nebo vruty do dřeva budou v tomto případě fungovat stejně dobře, ale před jejich připevněním stojí za to odklopit horní pásek technoratanu, který se použije k zakrytí kovových hlaviček.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!!!

 

Houpací sítě Zahradní houpačky Zahradní slunečníky

 
 
 

 

 

 

      
   

 

 
     

    


 

 

 

Zpět