Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva
Počet vzpěr
Šířka po rozložení (cm)
Rozkládací
Hledat

Zahradní slunečníky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
2899,00 Kč / ks
Novinky
999,00 Kč / ks
Novinky
2499,00 Kč / ks
Novinky
699,00 Kč / ks
Novinky
169,00 Kč / ks
Novinky
169,00 Kč / ks
Novinky
169,00 Kč / ks
Novinky
Jak vybrat zahradní slunečník? Zjistěte!

Jak vybrat zahradní slunečník? Zjistěte!

04.05.2021

Během horkých slunečných dní je solidní zahradní slunečník základním vybavením pro klidný a bezpečný odpočinek. Na terase nebo na zahradě chrání pokožku a oči před škodlivými UV paprsky, úpaly, bolestem hlavy a dalším zdravotním problémům. Aby slunečník..

Obdélníkové zahradní deštníky - inspirace a nápady

Obdélníkové zahradní deštníky - inspirace a nápady

06.03.2021

Dříve byly považovány pouze za ochranu před sluncem, dnes mohou potěšit svým designem. Zahradní a plážové slunečníky dostupné v obchodech se od sebe liší téměř ve všem - typem konstrukce a podstavcem, materiálem, barvou, velikostí a tvarem.

Materiál pro zahradní slunečníky - přehled

Materiál pro zahradní slunečníky - přehled

03.03.2021

Relaxace na zahradě je velmi příjemná. Během horkých letních dnů je dobré chránit se před sluncem. Výběr správného slunečníku vám tuto ochranu zajistí. Některé z nich jsou díky svým vlastnostem schopné chránit nejen před UV zářením, ale také před ....

Velké zahradní slunečníky - kdy se vyplatí investovat?

Velké zahradní slunečníky - kdy se vyplatí investovat?

07.03.2021

Horké letní dny vybízejí k venkovním aktivitám, ale delší odpočinek na zahradě by nebyl bez stínu možný. Skvělým řešením je altán nebo mnohem levnější zahradní slunečník, který nám umožní vytvořit útulnou relaxační zónu, která dává stín a umožní nám...

Jak vyrobit stojan pro zahradní slunečník?

Jak vyrobit stojan pro zahradní slunečník?

09.05.2021

S příchodem jara a prvních teplých dnů mnoho lidí dává na zahradu zahradní nábytek, jako jsou zahradní stoly nebo zahradní lavičky. Pak začínají přípravy na grilovací sezónu, první koupaní v nafukovacích bazénech a opalování. Je však třeba připomenout,...

Zahradní slunečník je prvkem vybavení zahrady, terasy nebo pozemku, který zvyšuje komfort a pohodlí odpočinku. Je dokonalým doplňkem nábytkových sestav, jako jsou zahradní stoly, zahradní křesla a zahradní lehátka. V letních dnech dává příjemný stín, poskytuje ochranu a umožňuje relaxaci na zahradě či venku.

Zahradní slunečník – proč se vyplatí investovat do dobré ochrany před sluncem?

Když trávíte čas na místě, jako je zahrada, můžete si zajistit ochranu před sluncem pomocí mnoha zahradních doplňků. Slunečník ochrání vás a vaše blízké před slunečními paprsky v horkých dnech, a dovolí vám odpočinout od horka nebo poskytne ochranu v případě deště. Zahradní slunečník nebo terasový slunečník může být vyroben z mnoha různých materiálů. Nejlepší je vybrat si takový, který se vám nejen líbí, ale hlavně bude efektivně plnit své funkce, což je důležité zejména při ochraně před UV zářením. Pobývat delší dobu na slunci je nezdravé, proto je potřeba se chránit pomocí slunečníku. Slunečník umístěný nad zahradním stolem zakryje celou sestavu zahradního nábytku, už se nemusíte obávat lehkého mrholení nebo padajícího listí. Můžete si vybrat takový, který bude vyhovovat vašim potřebám při pobytu venku. Ke slunečníku se vyplatí si pořídit vhodně ladící zahradní nábytek.

Jak vybrat vhodný slunečník

Mezi zahradními slunečníky dostupnými na trhu jsou velké zahradní slunečníky a malé zahradní slunečníky. Mohou mít také různé tvary a typy spojovacích prvků. Jakou velikost slunečníku budete potřebovat? Vezměte v ohled velikost vaší zahrady nebo terasy a plochu, kterou by měl slunečník zakrývat. Získáte tak představu, jaký průměr vrchlíku bude nejvhodnější. Druhým bodem by měl být účel slunečníku. Pokud si chcete ke stolu pořídit zahradní slunečník, stačí jednoduchý model s odpovídajícím průměrem stříšky. V případě sedacích souprav jsou vhodné modely připevněné ke zdi, dobře se osvědčují rovněž modely s boční tyčí - takové zahradní slunečníky na terasu nemusíte umisťovat doprostřed, takže vám nepřekáží ani neruší při odpočinku na zahradní sedací soupravě. Pokud má slunečník zakrýt větší prostor, je nejlepší použít model plachtového typu, který vytvoří lehkou střechu nad terasou nebo částí zahrady. Zahradní lehátka zase nejlépe zakryjí dlouhé úzké funkční slunečníky na terasu nebo malé modely, často nabízené v setu s lehátkem. Sluneční paprsky už vám nebudou překážet.


Obdélníkové, čtvercové nebo kulaté zahradní slunečníky – jaký tvar zvolit?

Tvar slunečníku, který si vyberete, často souvisí pouze s estetikou. V současnosti nejoblíbenější jsou klasické zahradní slunečníky kulatého tvaru. V prodeji jsou, ale také další oblíbené kategorie moderních modelů v obdélníkovém, čtvercovém a půlkruhovém tvaru. Čtvercový slunečník se bude skvěle hodit na balkóny a terasy v bytech. Nebude se zbytečně opírat o zeď a nezabere tolik místa jako kulatý model. K velkému zahradnímu obdélníkovému stolu bude nejlépe použít obdélníkový zahradní slunečník, který bude v tomto případě mimořádně funkční.

Masivní zahradní slunečníky – čím vynikají?

Chcete-li si pořídit pevný, kvalitní slunečník, investujte do produktu, který splní vaše očekávání. Dobrý zahradní slunečník na terasu nebo balkón vám bude sloužit minimálně pár let. Proto je nejlepší vybrat takový, na výrobu kterého, byly použity odolné a kvalitní materiály. Je jedno, zda se bude jednat o dřevěné, hliníkové nebo ocelové zahradní modely. Důležitá je konstrukce. Měla by mít solidní zpracování a samotný výrobek by měl vzbuzovat důvěru svou pevností. a měl by být snadno rozložitelný.

Věnujte pozornost způsobu spojení jednotlivých prvků, počtu použitých žeber a stabilitě. V ideálním případě by měl mít slunečník na balkón nebo zahradu hodně žeber, aby byl odolnější vůči povětrnostním vlivům.

Voděodolný slunečník Vám umožní příjemné posezení na zahradě rovněž během letního deště nebo i silnějších srážek, protože voda bude stékat do stran. Zahradní slunečníky sice lijáky nevydrží, ale mírný déšť při posezení na zahradě nebo na terase už nebude pro vás a vaše hosty žádný problém. Důležité je také, z jakého materiálu jsou vyrobeny podstavce pro zahradní slunečníky. Jsou z betonu nebo mají nádoby na písek?

Typy zahradních slunečníků

Vzhledem k výše uvedeným tipům stojí za to pustit se k jádru věci. Jaký slunečník bude ve vašem zahradním uspořádání nejlépe fungovat?

1. Klasické zahradní slunečníky – Připomínají běžné deštníky a místo rukojeti mají speciální stojan, který drží konstrukci ve svislé poloze. Rozkládá se pomocí rukojeti, která uvádí mechanismus do pohybu, upevněný na spodní straně vrchlíku slunečníku. Své využití najde v menších zahradách nebo na terasách. V nabídce jsou obdélníkové, čtvercové a kulaté slunečníky.

2. Velké zahradní slunečníky - Od předchozích se liší především velikostí. Lze je také rozdělit do dvou větších skupin: obdélníkové a boční. Ideální pro rozlehlé, klikaté a plné zákoutí zahrady. Ochrání před sluncem celé zahradní sestavy.

3. Masivní zahradní slunečníky na prodlužovacím rameni, s boční nohou – Jejich rameno je nastavitelné a samotný baldachýn je zavěšen na speciální tyči, které se říká výložník. Výhodami tohoto modelu jsou především stabilita a velikost – obě docela působivé.
Pokud hledáte ty správné produkty, navštivte obchod BauMax. Najdete zde slunečníky různých velikostí a tvarů a snadno si vyberete takový, který bude ladit k uspořádaní a velikosti vaší zahrady.