Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Barva
Počet vzpěr
Šířka po rozložení (cm)
Rozkládací
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Zahradní slunečníky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
629,00 Kč / ks
Jak opravit zahradní slunečník?

Jak opravit zahradní slunečník?

14.05.2021

Zahrada je místem, kde si můžete dokonale odpočinout, zejména pokud máte pohodlný zahradní nábytek a ochranu před sluncem v podobě zahradního slunečníků. Relaxací ve stínu, u šálku kávy nebo studeného džusu nejde porovnat s ničím jiným. Každý, kdo má ...

Jak navrhnout zahradu? Poznejte fázi plánování zeleného prostoru

Jak navrhnout zahradu? Poznejte fázi plánování zeleného prostoru

25.03.2021

Krásná zahrada zahrnuje nejen stromy, květiny a rostliny, ale také celou zahradní architekturu, zahradní nábytek, dekorativní prvky, osvětlení a venkovní svítidla, a dokonce i zavlažovací systém. Pokud jste teprve ve fázi plánování svého zahradního....

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

24.07.2021

Při hledání nápadu na pohodlnou a klimatickou zahradu často stojíme před otázkou, jak uspořádat zahradní nábytek tak, aby byl na jedné straně co nejvíce funkční a na druhé straně vytvářel elegantní a útulné aranžmá zahradního prostoru. Principy výzdoby,..

Jak vyrobit stojan pro zahradní slunečník?

Jak vyrobit stojan pro zahradní slunečník?

09.05.2021

S příchodem jara a prvních teplých dnů mnoho lidí dává na zahradu zahradní nábytek, jako jsou zahradní stoly nebo zahradní lavičky. Pak začínají přípravy na grilovací sezónu, první koupaní v nafukovacích bazénech a opalování. Je však třeba připomenout,...

Jak vybrat zahradní slunečník? Zjistěte!

Jak vybrat zahradní slunečník? Zjistěte!

04.05.2021

Během horkých slunečných dní je solidní zahradní slunečník základním vybavením pro klidný a bezpečný odpočinek. Na terase nebo na zahradě chrání pokožku a oči před škodlivými UV paprsky, úpaly, bolestem hlavy a dalším zdravotním problémům. Aby slunečník..

Zahradní slunečníky – jak si ho vybrat?

Zahradní slunečníky- existuje několik faktorů, které vám mohou pomoct při výběru správného.

Čím se při výběru řídit?  

  • Velikost

Měl by odpovídat prostoru, kam ho chcete umístit. Z tohoto důvodu jsou při nákupu rozhodující jeho rozměry. Vše záleží na vás: pořádáte na zahradě večírky pro více osob? Vyberte si velký slunečník. Potřebujete přístřešek před deštěm nebo sluncem na balkoně? Menší, nebo boční slunečník bude perfektní variantou.

  • Povrchová úprava

Kostra by měla být postavena z pevného a odolného materiálu. Vyhněte se plastovým trubkám a ramenům! Během takových nákupů není výhodnější se držet při zemi.

  • Stylistika

Nezapomeňte, že slunečník by měl být ve stejném stylu vašeho zahradního nábytku, dekorací a veškerého vybavení. Díky svým rozměrům je slunečník obvykle centrem zeleně vašeho domova. Proto by vše mělo dokonale ladit.

  • Účel

Je vhodné si odpovědět na otázku, kde bude zahradní slunečník stát a na co bude primárně využívaný. Na balkón je nejlepší volbou skládací slunečník, zatímco na zahradě naopak pevný pro trvalé stání. Každý slunečník by měl být stabilní a vyroben z odolných materiálů vůči dešti a slunci.

Druhy zahradních slunečníků

S ohledem na výše uvedené rady, se zaměřte i na detaily. Jaký zahradní slunečník bude nejlepší na vaší zahradě?

  • Klasický zahradní slunečník

Připomíná obyčejný, nepromokavý slunečník a místo rukojeti má speciální stojan, který udržuje vertikální strukturu. Své místo najde na menších zahradách, ale i na terasách.

  • Velký zahradní slunečník

Od předchozího se liší především velikostí. Rozlišují se dvě varianty: obdélníkový zahradní slunečník a zalomený slunečník. Dokonale se hodí na velkou zahradu.

  • Zahradní slunečník na rameni

Látka visí na speciální trubici, ta se nazývá rameno, které je nastavitelné. Výhodou je zde především stabilita a velikost.

Styl nábytku by měl být přizpůsobený velikosti naší zahrady a místu, kam ho chceme dát. V prodejnách Baumax si každý určitě něco vybere. Pro milovníky opalování máme široký výběr lehátek a zahradních židlí.

Kategorie: Stojany a slunečníky