Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Barva
Maximální zatížení (kg)
Materiál
Výška (cm)
Šířka (cm)
Délka (cm)
Materiál rámu
Materiál sedadla
Počet míst na sezení
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Zahradní houpačky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Dřevěná zahradní houpačka - jak ji vyrobit?

Dřevěná zahradní houpačka - jak ji vyrobit?

18.01.2021

Dřevěná houpačka je dokonalým způsobem, jak si zařídit domácí zahradu. Je to oblíbené místo zábavy pro děti a odpočinek dospělých. V obchodech je k dispozici mnoho hotových modelů dřevěných houpaček. Dnes vám chceme navrhnout, abyste si tento...

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

24.07.2021

Při hledání nápadu na pohodlnou a klimatickou zahradu často stojíme před otázkou, jak uspořádat zahradní nábytek tak, aby byl na jedné straně co nejvíce funkční a na druhé straně vytvářel elegantní a útulné aranžmá zahradního prostoru. Principy výzdoby,..

Houpačka na balkóně v panelovém domě – inspirace

Houpačka na balkóně v panelovém domě – inspirace

02.08.2021

Každý, kdo bydlí v panelovém domě, ví, jak nepříjemné je v létě absence zahrady. Místo, kde můžete každé ráno vypít kávu, kde si děti mohou bezpečně hrát a kde jsou mezi stromy zavěšené houpačky a houpací sítě. To jsou bohužel výhody a nevýhody života ve

Jak si vyrobit zahradní houpačku z palet?

Jak si vyrobit zahradní houpačku z palet?

15.08.2021

Pohodlná relaxace na zahradě nebo na terase není možná bez zahradního nábytku. Základním prvkem vybavení venkovního prostoru je obvykle jídelní souprava (zahradní stůl a zahradní židle) nebo volnočasový set (lavička a zahradní křesla), je však obtížné..

Zahradní houpačka - Jakou vybrat? Doporučujeme ověřená řešení

Zahradní houpačka - Jakou vybrat? Doporučujeme ověřená řešení

09.02.2021

Houpačky jsou stále populárnějším prvkem našich zahrad. Není divu, poskytují odpočinek a zábavu pro celou rodinu. Kdo z nás nemá rád příjemné pohoupání v soukromí zahrady? Houpačky se stejně jako ostatní zahradní nábytek liší velikostí, tvarem...

Zahradní houpačky

 

Zahrada je především místem pro váš odpočinek a relaxaci. Dokonalým a stylovým doplňkem vaší zahrady bude právě zahradní houpačka, na které můžete o samotě lenošit po náročném pracovním dni nebo trávit příjemné chvíle s vašimi nejbližšími. Dobře vybraná houpačka dokáže zútulnit každý venkovní prostor a zároveň to může být ideální útočiště kde naleznete maximální klid pro rozjímání na vaší zahradě.

 

 

V první řadě je dobré si ujasnit, pro kolik lidí ji pořizujete. Nejčastější jsou varianty kde je šířka pro 3 osoby. Pokud ji budete využívat často a pravidelně, rozhodně se vyplatí investovat do luxusní, dražší a kvalitně zpracované.

 

Dřevěnou zahradní houpačku ano či ne?

K nejčastějším volbám výrobců patří materiál dřevo a kov. Méně častým je materiál hliník a umělý ratan. Dřevěná zahradní houpačka nabízí pevnou a stabilní konstrukci, dřevo je však o něco náročnější na údržbu a v některých případech má vyšší cenu. Maximální nosnost dřevěné i kovové jsou podobné.

Důležitou roli hraje také textilní část, respektive polstrování a s nepromokavou stříškou nad samotnou houpačkou. I tento materiál by měl být kvalitní a odolný, přesto raději počítejte s tím, že vám vydrží kratší dobu, než houpačka samotná.

Žádná houpačka nemá ráda vlhké prostředí. Proto byste jako první měli zvážit koupi krycí plachty. Tu využijete především právě při uskladnění mimo sezonu. Ve stejném okamžiku oceníte jistě také jednoduchost konstrukce, možnosti nastavení, složení a polohování.

Zahradní houpací lavice je vhodná pro více lidí, avšak pořídit můžete i dvoumístnou. Pro větší rodiny jsou vhodné tří až čtyřmístné lavice,kde je odpovídající šířka sedáku i nosnost. Závěsné houpací křeslo je určeno pro jednoho člověka nebo si pořídit křeslo s konstrukcí, které je možné ji mít kdekoliv i v interiéru. Mají nosnost maximálně 130 kg, u křesel s konstrukcí to může mít nosnost až 200 kg.

 

 

Zahradní houpačka pro děti je zárukou bezstarostné zábavy na zahradě

Každé dítě má rádo houpání na houpačce, o tom není žádných pochyb. Dokazují to přeplněná dětská hřiště, kde malé ratolesti doslova okupují houpačky nejrůznějšího typu.

Jestliže chcete udělat svým dětem radost, potom se při výběru zaměřte na několik důležitých faktorů. V první řadě to bude bezpečnost. Dětské houpačky na zahradu by měly být i dostatečně bytelné a pevné. Je tedy zapotřebí volit stabilní konstrukce a odpovídající nosnost avšak šířka sedáku vás nemusí omezovat.

V nabídce Baumaxu najdete modely zahradních houpaček pro děti. 

 

Zahradní houpačky s alternativní sítí proti hmyzu

Gril, sluníčko, zasloužený relax po dlouhém pracovním týdnu.

Zahradní houpačka s moskytiérou je skvělý způsob, jak si oddychnout venku, bez komárů a jiného hmyzu po setmění. Luxusní, rozkládací zahradní houpačka se sítí může být i rozkládací. Kromě toho, zařízení dostupná v obchodě Baumax jsou pohodlná a mají také pohodlný nápojový stolek.