Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Materiál rámu
Otevření deštníku
Výška (cm)
Barva rámu
Materiál desky
Skládací
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stůl HAITI ratan, šedý

2799,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stůl HAITI ratan, hnědý

2799,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stolek ratan Olaf béžový

9999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stolek ratan Olaf hnědý

9999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stůl ratan Bistro černá

589,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stůl ratan Bistro šedá

749,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stůl HAITI ratan, coffee

2799,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stůl Bistro barva černá

529,00 Kč / ks
Oprava ratanového nábytku. Jak to udělat?

Oprava ratanového nábytku. Jak to udělat?

Ratanový nábytek se v poslední době stal jedním z oblíbených prvků zařízení balkonů, teras a zahrad. Jeho popularita roste každou sezónu. A není na tom nic zvláštního, technoratan je odolný a funkční materiál a zahradní nábytek z něj vyrobený...

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

Technoratanový nábytek je odolnější alternativou k přírodnímu ratanu a zároveň ekologičtějším řešením než tradiční plastový nábytek. Vzhledem k relativně vysoké ceně si technoratan ještě nezískal popularitu, kterou si zaslouží. Nepravém! Na výběr máme mno

Jak vyrobit zahradní nábytek?

Jak vyrobit zahradní nábytek?

Je těžké si představit domácí zahradu nebo terasu bez zahradního nábytku, který nám v teplých dnech poskytuje pohodlné posezení na čerstvém vzduchu. Můžete je snadno koupit v zahradnictvích a hobby marketech, ale musíte počítat s tím, že zahradní ..

Ratanové stoly

 

Teplé dny nás lákají trávit čas na zahradě, obklopené zelení a barevnou vegetací. Díky zahradnímu nábytku (zahradní nábytek) můžeme příjemně trávit čas na zahradě nebo chatě. Zahradní nábytek nám umožní plně odpočívat, relaxovat a organizovat společenská setkání. Ratanové stoly (ratanový nábytek) je mezi zahradním nábytkem stále více populární – dokonale zapadá do nejnovějších trendů v designu zahradního interiéru. Podívejme se, čemu vděčí svoji popularitu a proč bude skvělou volbou i pro nás.

 

Ratanové stoly- Baumax.cz

 

Ratanový zahradní nábytek

Ratanový zahradní nábytek získává oblibu v posledních několika sezónách. Tento trend pochází ze Západu, kde se prosazují moderní zahrady, především v americkém stylu. Americký styl dává přednost minimalismu, velkým plochám trávníku a rostlinám, které nevyžadují intenzivní péči. Zvláštní pozornost se přitom věnuje působivé relaxační zóně. Relaxační část obvykle tvoří pečlivě uspořádaný zahradní nábytek a zahradní nábytkové soupravy. Existuje mnoho možností, z jakého materiálu zahradní nábytek vyrobit: dřevo, kov, plast, ratan, proutí nebo ratan.

Ratan představuje jedinečný materiál, který je pro výrobu zahradního nábytku ideální. Jde o umělý materiál, který se vyrábí z vyztužených polyethylenových nebo polyuretanových vláken. Má extrémní odolnost vůči povětrnostním vlivům a silnému slunečnímu záření. Nábytek má obvykle rám nebo stojan z hliníku, který je pokrytý ratanem.

Materiál- ratanové vlákno

Ratanové vlákno je extrémně odolné. Je odolné nejen vůči špatnému počasí a nepříznivým účinkům slunečního záření, ale také proti intenzivnímu používání. Jako materiál –ratan odolný proti oděru a mechanickému poškození a pouze poměrně velká síla může takový nábytek poškodit. I po čase ratan neztratí své vlastnosti pod vlivem vlhkosti a slunce. Ratan je materiál odolný vůči nečistotám a velmi snadno se čistí.

Ratanový zahradní nábytek je také univerzální volbou, pokud jde o jeho uspořádání. Je vhodný do moderních interiérů, ale lze jej úspěšně použít v klasičtějších, rustikálních nebo venkovských aranžmá.

Ratanový zahradní nábytek je také mimořádně funkční. Je ideální pro odpočinek a relaxaci, rodinná a společenská setkání. Po skončení sezóny je můžeme uschovat do zimní zahrady nebo najít pro něj prostor doma. Ratanové nábytkové soupravy (ratanové sety) jsou velmi populární. Takové soupravy se skládají ze stolu a šesti nebo čtyř židlí – jedná se o takzvané jídelní soupravy. Soupravy pro volný čas se skládají z pohodlnějšího nábytku a zahrnují: pohovku nebo dvě pohovky, nebo alternativně rohovou pohovku, stůl, křesla, pufy, někdy také pohodlné židle nebo otočné židle.

 

Ratanové stoly- Baumax.cz

 

Ratanové zahradní stoly

Sada zahradního nábytku by určitě nebyla tak funkční a estetická bez stolu. Soupravy ratanového nábytku může také obsahovat ratanové stoly.

Ratan je zřídka jediným materiálem použitým k výrobě stolu. Nejčastěji má kovový rám, a deska stolu je navržena tak, aby ratan esteticky obklopil okraje skla. Tvrzené sklo je dokonalým materiálem pro desky stolů – je odolné proti poškrábání a poškození, je pětkrát odolnější než běžné sklo a je extrémně odolné vůči náhlým změnám teploty. Pokud se rozbije, rozpadně se na kousky se zaoblenými hranami.

Ratanové stoly s obdélníkovou nebo čtvercovou stolní deskou

Velké ratanové stoly s obdélníkovou nebo čtvercovou stolní deskou ladí dokonale s jídelním setem. Pro vytvoření jídelní soupravy, umístíte kolem stolu židle nebo křesla. Obvykle kolem stolu umisťujete 4, 6 nebo 8 židlí – počet míst, které si připravíte, závisí na velikosti stolu a také na počtu hostů, které plánujete v zahradě hostit. K posezení můžete použít ratanové židle nebo ratanové zahradní křesla, obě možnosti jsou vhodné, ale je dobré, aby barva a styl provedení ladily se stolem. S takto připravenou soupravou můžete připravit slavnostní nedělní večeři, grilovat pro přátele nebo jednoduše posedět s rodinou při večerním stolovaní.

Menší ratanové stoly bývají obvykle kulaté. K takovému ratanovému zahradnímu nábytku ladí křeslo nebo puf. Tímto způsobem vytváříte malou volnočasovou soupravu, která je ideální pro posezení u ranní kávy nebo večerního čaje. Takovou soupravu můžete umístit na terasu nebo balkón. Malý ratanový nábytek, stoly a pufy se vejdou i na balkón v panelovém domě a spolu s vhodnou vegetací vytvoří zelené aranžmá uprostřed města. Větší modely jsou dokonalým řešením pro terasu.

Nízké obdélníkové stoly ladí k zahradním sedacím soupravám. Umístění pohovky nebo rohové pohovky vedle stolu umožní vytvoření místa pro setkání se sousedy a přáteli. Pohovka i rohová pohovka by měly být také z ratanu, je dobré udržovat jednotný styl zahradního nábytku. Pro zvýšení pohodlí nábytku můžete přidat zahradní polštáře. Polštáře pro ratanový nábytek můžete koupit v obchodě nebo si je ušít sami.

 

Ratanový nábytek – jak pečovat o ratanový nábytek?

Ratanový nábytek se velmi snadno udržuje a čistí. Skvrny od kávy, kečupu nebo rozlité omáčky nebude obtížné z ratanového nábytku odstranit. Stačí měkký, vlhký hadřík. Pokud jsou nečistoty obtížněji odstranitelné, zaschlé nebo extrémně mastné, můžete k čištění ratanového nábytku použít jemný čisticí prostředek (stačí zde i kapka nebo dvě čisticího prostředku a trochu vody).

Polštáře na nábytek z ratanu použité v zahradní soupravě, lze prát v pračce nebo chemicky čistit.

 

Ratanové křesla- Baumax.cz