Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Materiál rámu
Otevření deštníku
Výška (cm)
Barva rámu
Materiál desky
skládací
Hledat

Ratanové stoly

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jak vyrobit zahradní nábytek?

Jak vyrobit zahradní nábytek?

06.04.2021

Je těžké si představit domácí zahradu nebo terasu bez zahradního nábytku, který nám v teplých dnech poskytuje pohodlné posezení na čerstvém vzduchu. Můžete je snadno koupit v zahradnictvích a hobby marketech, ale musíte počítat s tím, že zahradní ..

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

18.03.2021

Technoratanový nábytek je odolnější alternativou k přírodnímu ratanu a zároveň ekologičtějším řešením než tradiční plastový nábytek. Vzhledem k relativně vysoké ceně si technoratan ještě nezískal popularitu, kterou si zaslouží. Nepravém! Na výběr máme mno

Oprava ratanového nábytku. Jak to udělat?

Oprava ratanového nábytku. Jak to udělat?

13.04.2021

Ratanový nábytek se v poslední době stal jedním z oblíbených prvků zařízení balkonů, teras a zahrad. Jeho popularita roste každou sezónu. A není na tom nic zvláštního, technoratan je odolný a funkční materiál a zahradní nábytek z něj vyrobený...

Ratanové stoly

 

Teplé dny nás lákají trávit čas na zahradě, obklopené zelení a barevnou vegetací. Díky zahradnímu nábytku (zahradní nábytek) můžeme příjemně trávit čas na zahradě nebo chatě. Zahradní nábytek nám umožní plně odpočívat, relaxovat a organizovat společenská setkání. Ratanové stoly (ratanový nábytek) je mezi zahradním nábytkem stále více populární – dokonale zapadá do nejnovějších trendů v designu zahradního interiéru. Podívejme se, čemu vděčí svoji popularitu a proč bude skvělou volbou i pro nás.

 

Ratanové stoly- Baumax.cz

 

Technoratanový zahradní nábytek

Technoratanový zahradní nábytek se v posledních několika sezónách stal velmi populární. To vše díky přicházející módě ze Západu, která přinesla moderní zahrady a konkrétněji zahrady v americkém stylu. Prostory navržené v americkém stylu jsou orientovány na minimalismus, velké plochy trávníku a rostliny, které nevyžadují příliš péče. Mimořádně důležitá je také působivá relaxační zóna. Relaxační část bude nejčastěji představovat vhodně uspořádaný zahradní nábytek a zahradní nábytkové soupravy. Můžeme si vybrat i jiný materiál, ze kterého bude zahradní nábytek vyroben: dřevo, kov, plast, ratan, proutí nebo technoratan.

Technoratan je jedinečný materiál. Díky svým vlastnostem je ideální pro výrobu zahradního nábytku. Technoratan je umělý materiál, k jeho výrobě se používá vyztužené polyethylenové nebo polyuretanové vlákno. Je extrémně odolný vůči povětrnostním podmínkám a silnému slunečnímu záření. Nábytek má obvykle rám nebo stojan z hliníku a je pokryty technoratanem. Technoratanový nábytek je vynikající a mnohem ekologičtější náhradou za ratanový nábytek.

Technoratanové vlákno je extrémně odolné. Je odolné nejen vůči špatnému počasí a nepříznivým účinkům slunečního záření, ale také proti intenzivnímu používání. Jako materiál – technoratan odolný proti oděru a mechanickému poškození a pouze poměrně velká síla může takový nábytek poškodit. I po čase technoratan neztratí své vlastnosti pod vlivem vlhkosti a slunce. Technoratan je materiál odolný vůči nečistotám a velmi snadno se čistí.

Technoratanový zahradní nábytek je také univerzální volbou, pokud jde o jeho uspořádání. Je vhodný do moderních interiérů, ale lze jej úspěšně použít v klasičtějších, rustikálních nebo venkovských aranžmá.

Technoratanový zahradní nábytek je také mimořádně funkční. Je ideální pro odpočinek a relaxaci, rodinná a společenská setkání. Po skončení sezóny je můžeme uschovat do zimní zahrady nebo najít pro něj prostor doma. Technoratanové nábytkové soupravy (ratanové sety) jsou velmi populární. Takové soupravy se skládají ze stolu a šesti nebo čtyř židlí – jedná se o takzvané jídelní soupravy. Soupravy pro volný čas se skládají z pohodlnějšího nábytku a zahrnují: pohovku nebo dvě pohovky, nebo alternativně rohovou pohovku, stůl, křesla, pufy, někdy také pohodlné židle nebo otočné židle.

 

Ratanové stoly- Baumax.cz

 

Technoratanové zahradní stoly

Sada zahradního nábytku by určitě nebyla tak funkční a estetická bez stolu. Soupravy technoratanového nábytku může také obsahovat technoratanové stoly.

Technoratan je zřídka jediným materiálem použitým k výrobě stolu. Nejčastěji má kovový rám, a deska stolu je navržena tak, aby technoratan esteticky obklopil okraje skla. Tvrzené sklo je dokonalým materiálem pro desky stolů – je odolné proti poškrábání a poškození, je pětkrát odolnější než běžné sklo a je extrémně odolné vůči náhlým změnám teploty. Pokud se rozbije, rozpadně se na kousky se zaoblenými hranami.

Velké technoratanové stoly s obdélníkovou nebo čtvercovou stolní deskou budou dokonale ladit s jídelním setem. Chcete-li vytvořit jídelní soupravu, umístěte kolem stolu židle nebo křesla. Obvykle kolem stolu umisťujeme 4, 6 nebo 8 židlí – počet míst, kterou si připravíme, závisí na velikosti stolu, ale také na tom, kolik hostů najednou budeme hostit v naší zahradě. K posezení lze použít technoratanové židle nebo technoratanové zahradní křesla, obě možnosti budou vhodné, ale stojí za to, aby barva a styl provedení odpovídaly samotnému stolu. S takto připravenou soupravou můžeme připravit slavnostní nedělní večeři, grilovat pro přátele nebo si jednoduše posedět s rodinou při večerním stolovaní.

Menší technoratanové stoly jsou obvykle kulaté. S takovým technoratanovým zahradním nábytkem bude perfektně ladit křeslo nebo puf. Tímto způsobem vytvoříme malou soupravu pro volný čas, která je ideální pro posezení u ranní kávy nebo večer u čaje. Takovou soupravu lze umístit na terasu nebo balkón. Malý technoratanový nábytek, stoly a pufy se vejdou i na balkón v panelovém domě a spolu s vhodnou vegetací nám vytvoří zelené aranžmá uprostřed města. Větší modely budou dokonalým řešením pro terasu.

Nízké obdélníkové stoly budou ladit k zahradním sedacím soupravám. Pohovka nebo rohová pohovka vedle stolu nám umožní vytvořit místo pro setkání se sousedy a přáteli. Pohovka i rohová pohovka by měla být také vyrobena z technoratanu, stojí za to zachovat jednotný styl zahradního nábytku. Aby byl nábytek pohodlnější, můžeme přidat zahradní polštáře. Polštáře pro technoratanový nábytek si můžeme koupit v obchodě nebo si je ušít sami.

 

Technoratanový nábytek – jak pečovat o technoratanový nábytek?

Technoratanový nábytek se velmi snadno udržuje a čistí. Skvrny od kávy, kečupu nebo rozlité omáčky nebude obtížné z technoratanového nábytku odstranit. Stačí měkký, vlhký hadřík. Pokud jsou nečistoty obtížněji odstranitelné, zaschlé nebo extrémně mastné, můžete k čištění ratanového nábytku použít jemný čisticí prostředek (stačí zde i kapka nebo dvě čisticího prostředku a trochu vody).

Polštáře na nábytek z technoratanu použité v zahradní soupravě, lze prát v pračce nebo chemicky čistit.

 

Ratanové stoly- Baumax.cz