Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva
Maximální zatížení (kg)
Materiál
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
249,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
1149,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
189,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
399,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
559,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
1699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
399,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
799,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
309,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
3999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Zboží
z letáku
369,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
1449,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Návrh zahradní houpačky - kde začít? Co potřebujete? Kolik to bude stát? Zjistěte!

Návrh zahradní houpačky - kde začít? Co potřebujete? Kolik to bude stát? Zjistěte!

12.05.2021

Houpačka je nepostradatelným dekorativním prvkem zahrady, kde si děti hrají. Houpačku rádi využijí i dospělí, pro které to bude, skvěly způsob relaxace a odpočinku. Vyrobit si vlastní houpačku znamená nejen úsporu peněz, ale také velkou spokojenost...

Jak upevnit houpací síť na strom? Několik tipů pro správnou montáž

Jak upevnit houpací síť na strom? Několik tipů pro správnou montáž

09.04.2021

Montáž houpací sítě na zahradě nebo na balkóně není složitý úkol, ale měli byste se na něho náležitě připravit - jinak by relaxace na čerstvém vzduchu mohla skončit bolestivým pádem nebo dokonce úrazem. Abyste mohli bezpečně relaxovat v houpací síti,...

Jak vyrobit houpací síť na balkón? 5 tipů

Jak vyrobit houpací síť na balkón? 5 tipů

04.02.2021

Houpací síť vám umožní relaxovat na čerstvém vzduchu. Bohužel ne každý má přístup k dostatečně pevným a především rozmístěným v nezbytné vzdálenosti od sebe stromům, aby na ně mohl zavěsit houpací síť a relaxovat. Obchody nabízejí různé modely a typy..

Houpací sítě- hamaky

Léto v plném proudu, zahrada láká jemným vánkem, teplými slunečními paprsky a svěžími zelenými barvami. Dokážete si představit lepší místo pro dovolenou? Je dobré mít v blízkosti domu takovou oázu klidu a relaxace. Také stojí za to ji vybavit pohodlným nábytkem a útulnými textiliemi. V minulé sezóně zažily houpací sítě- hamaky z Jižní Ameriky skutečnou renesanci. Pokud si ceníte klidu, pohodlí a relaxace, tento kus nábytku bude trefou do černého. Udělá relaxaci na čerstvém vzduchu opravdu pohodlnou a příjemnou. Kde koupit a jak zavěsit perfektní houpací sítě? - Poradíme!

Houpací sítě- Baumax.cz

Jakou si vybrat houpací sítě- hamaky?

Čemu stojí věnovat pozornost při výběru houpací sítě- hamaky? Co je třeba vzít v úvahu při hledání dokonalého modelu? Kde koupit zahradní houpací síť- hamaka?

Výrobci nabízejí houpací sítě vyrobené z různých druhů materiálů s různými vzory a tvary. Který z nich si vyberete, závisí zcela na vašem individuálním vkusu, potřebách a očekáváních. Dobře zvolená houpací sít zaručuje příjemnou relaxaci na zahradě (zahrada a volný čas).

Než pověsíte svou vysněnou houpací sít mezi stromy, zkontrolujte několik parametrů:

1) jaké je její maximální zatížení (většinou kolem 100 kg);

2) jaká je délka, šířka a odolnost materiálu

3) jaký je způsob upevnění;

4) zda je to houpací síť s rámem;

5) zda je to houpací síť s příčky nebo na lanech;

6) zda je to model s moskytiérou;

7) jaké další příslušenství je v sadě;

8) materiál provedení.

Tyto základní parametry zahradních houpacích sítí vám umožní najít produkt, který je nejen elegantní, ale také funkční. Pamatujte, že pohodlná houpací síť musí být také odolná a bezpečná. To je zvláště důležité, pokud budou houpací síť používat děti. Při hledání kvalitního modelu stojí za výběr tradiční houpací síť z bavlny. Všimněte si, že klasický model v kombinaci s prvotřídním materiálem zaručuje bezpečnost a pohodlí. Můžete zvážit výběr modelu určeného pro dvě osoby nebo menší - pro jednu osobu.

Zahradní houpací sítě si můžete koupit v zahradnických a stavebních obchodech, jako je BauMax.

Zahradní houpací síť - jak ji zavěsit?

Chcete-li si relaxaci v houpací síti plně užít, musíte zajistit její bezpečnou a stabilní instalaci. Existuje několik osvědčených metod montáže, zde je několik z nich.

Houpací sítě- Baumax.cz

Houpací sít zavěšena mezi zdi

Pokud chcete, aby vám houpací síť visela na verandě nebo terase, můžete ji zavěsit mezi zdi domu. Druhým bodem může být strom nebo altán. Pro pevné zavěšení mezi zdi budou vhodné závěsné šrouby s okem. Pamatujte, že velká zahradní houpací síť musí být opravdu pevně ukotvena, protože síly působící na závěsný bod jsou větší než samotná hmotnost osoby ležící na houpací síti. Abyste předešli nechtěným nehodám, používejte háky, lana a materiály nejvyšší kvality.

K upevnění houpačky na dřevěnou konstrukci stěny je nejlepší použít uzel nebo vrut do dřeva s očkem. Aby bylo snazší síť zavěsit a sundat, připevněte na konce šňůr karabiny nebo poutka.

Houpací síť zavěšená mezi stromy

Jedním z nejjednodušších a nejméně náročných způsobů, jak připevnit houpací síť, je zavěsit ji mezi dva stromy. Než síť zavěsíte, zkontrolujte, zda je mezi stromy dostatečná vzdálenost a zda jejich rozměry umožňují bezpečné zavěšení. Strom, který je příliš malý, nebo větev, která je příliš pružná, nemusí vydržet zatížení a zlomí se během používání.

Při zavěšení houpačky mezi stromy dávejte pozor, abyste nepoškodili kůru. K tomu použijte široké pásky se smyčkami. Několikrát je oviňte kolem kmene nebo větve, díky čemuž bude houpačka bezpečně instalovaná a kůra stromu neutrpí žádné poškození.

Alternativou k pásce je silné lano. K zavěšení houpací sítě na lana můžete použít rovné uzly, tzn. uzly s ochranou nebo kotvením. Pokud použijete strom jako přirozenou podporu, nepoužívejte šrouby nebo jiné typy spojovacích materiálů, protože by mohly nevratně poškodit kůru a dokonce způsobit odumření stromu.

Houpací sítě s rámem - houpací křeslo

Velmi funkčním řešením je nákup rámu, na kterém  zavěsíme v zahradě houpací síť. Rám umožňuje umístit houpací síť kdekoliv na terase nebo na balkóně. Rámy na houpací sítě jsou ideální alternativou pro ty, kteří nemají stromy nebo možnost připevnění ke zdi domu.

Výrobci nabízejí na výběr ze dvou modelů rámů: dřevěné a vyrobené z kovových trubek. Před nákupem se ujistěte, že rozpětí rámu bude dostatečné pro zavěšení houpací sítě. Velkou výhodou houpacích sítí zavěšených na rámu je jejich mobilita. Rám lze nejen přemísťovat na různá místa, ale také jej složit a vzít na výlet nebo  dovolenou.

Zajímavou funkcí rámů je možnost připevnění stříšky, která chrání před sluncem a deštěm.

Dětská zahradní houpací síť

Dětské zahradní houpací sítě jsou novinkou na trhu. Vzhledem a tvarem připomínají klasické houpací sítě, jsou však menší a lépe se přizpůsobují potřebám malých uživatelů. V případě houpacích sítí pro dítě je možné zakoupit rám, který zajišťuje pohodlné zavěšení.

Brazilská houpací síť

Známá také jako závěsné křeslo, je alternativou ke klasické houpací síti. Jedná se o látkový sedák, který lze zavěsit na strom, terasu, balkón nebo verandu. Jeho výhodou je pohledný tvar, který nezabere příliš mnoho místa. Perfektní jsou jako zahradní lehátka nebo zahradní křesla.

Turistická houpací síť

Turistická houpací síť je zase model, který je ideální například pro stan. Je oblíbená mezí cestovateli, protože je snadné ji rozložit a uskladnit. Turistické houpací sítě jsou vhodné k zavěšení na různá místa, obvykle na stromy a rámy. Nejnovější modely jsou zároveň lehké a velmi odolné, proto jsou ideální alternativou pro kempingovou skládací postel nebo nafukovací matraci.

Stojí za to vědět, že houpací sítě na zahradě mohou nahradit zahradní trampolíny.

Houpací sítě- Baumax.cz