Nafukovací zahradní vířivku – stojí za to?

07.05.2022

Zahradní bazény si v posledních sezonách získaly obrovskou popularitu. Mít vlastní bazén umožňuje koupání v soukromí vlastní zahrady a samotná zábava v bazénu je také skvělou formou aktivity pro každého. Mezi zahradními bazény výrazně vynikají zahradní vířivky. Nafukovací zahradní vířivka vám umožní na zahradě dokonalou relaxaci, pomůže k uvolnění svalů a kloubů a bude atraktivním prvkem zahradních aranžmá. Podívejte se, proč byste si měli vířivý bazén pořídit. Poradíme Vám, jak vybrat vířivku pro konkrétní počet osob, jak je nejlepší umístění vířivky dle dostupného prostoru.

Zahradní bazény- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jak vypadá nafukovací zahradní vířivý bazén?

2. Proč se vyplatí investovat do nafukovací vířivky?

3. Jak používat vířivku i v zimě?

4. Kolik stojí nafukovací vířivka?

5. Kam umístit vířivku?Jak vypadá nafukovací zahradní vířivý bazén?

Nafukovací zahradní vířivka je malý zahradní bazén. Obvykle je až dva metry široká a jeden metr vysoká. Silné stěny zajišťují stabilitu. Vířivé bazény jsou většinou vybaveny přídavným ovládacím panelem, který umožňuje nastavit sílu hydromasážních trysek, ohřev vody a může mít rovněž další doplňkové funkce. Při výběru vířivky a jejího vybavení se vyplatí zkontrolovat počet trysek a výkon ohřevu vody ve stupních C za hodinu. Trysky se dělí na pevné a nastavitelné. Výhodou těch druhých je možnost jejich nastavení dle individuálních potřeb. Je to obzvlášť vhodné, pokud chcete nastavit trysky a jejich směr na konkrétní partie, například pro uvolnění zad. Zvolit můžete rovněž model s funkcí samonafukování. Takové modely jsou totiž také dostupné na trhu.

Její využití osloví každého – vířivka s funkcí hydromasáže vám umožní odpočinek a příjemnou relaxaci ve vodě. Pokud zvolíte model se slanou vodou, zážitek z koupání bude obzvlášť příjemný. Silné vodní proudy a příjemné bublinky ze vzduchových trysek jsou hlavními přednostmi nafukovacích vířivek, dýky kterým můžete vytvořit v interiéru zahrady ideální místo k relaxací a odpočinku.

Zahradní nafukovací vířivky jsou obvykle menší než jiné nadzemní bazény, jako jsou samonosné bazény nebo stojanové bazény, na druhou stranu vířivka může být nejen stejně skvělým zdrojem relaxace či ochlazení v horkých dnech jako zahradní bazén. Navíc vířivky můžete používat celoročně, co je pro vás další výhoda. Ve vířivce může najednou relaxovat více osob, v závislosti na tom, jaký model zvolíte. Na trhu jsou dostupné nafukovací vířivky pro 2 osoby, pro 4 osoby či dokonce i pro 6 osob. V případě těch posledních se jedná o prostornější prvky, pro které je nutné mít dostatek prostoru.

Než si proto produkt zakoupíte, dobře si promyslete velikost nafukovací či pevné vířivky. Změřte dostupný prostor a vyberte mezi námi nabízenými produkty, ten který bude ideální k volnému prostoru, který máte. Pro menší zahrady bude vhodná například vířivka pro 2 až 4 osoby LAY-Z-SPA 60001 MIAMI. Nezapomeňte, že vířivka se neobejde bez dalšího příslušenství jako je kartušová filtrace. Jedná se o čerpadlo, které zajistí že voda bude přefiltrovaná aspoň jednou za hodinu. Vhodné budou schůdky, abyste se do ní svobodně dostali, a pak i zahradní nábytek, který využijete po pobytu ve vířivce k dalšímu odpočinku. Co se týče bazénového příslušenství se rozhodně vyplatí do něj investovat. Vířivky pro domácí použití vyžaduji stejnou péči, jak ty ve SPA.

Vířivky- Baumax.cz

Proč se vyplatí investovat do nafukovací vířivky?

Takové domácí SPA je nejen místem relaxace, ale má také pozitivní vliv na naše zdraví - zlepšuje krevní oběh, pomáhá odstraňovat celulitidu a snižuje nepříjemnosti způsobené bolestmi kloubů, svalovým napětím, stresem a únavou. Vířivku můžete využívat celoročně bez ohledu na roční období. V létě snáze zvládnete letní vedra ve studené vodě, během zimy, kdy se vířivka vyhřívá, využijete vyšší teplotu vody pro relaxaci, i když venku mrzne. Oproti zahradnímu bazénu, v případě vířivky, se jedná o produkt, který má celoroční využití.

Nafukovací vířivka má tu výhodu, že nemusí být umístěna výhradně na zahradě. Na to že, si vířivky většinou vybavujeme, jako prvek zahradního vybavení, vířivku lze zařídit i doma. Pamatujte však, že nafukovací vířivka i když, jako samostatný výrobek není příliš těžká, ale vířivka pro 6 osob napuštěná vodou může vážit až několik tun! Dbejte tedy na bezpečnost a vířivku umístěte nejlépe do přízemí, na terasu nebo dobře zabezpečený povrch. Vířivka by měla být umístěna na stabilní povrch.

Vířivku mohou využívat i děti. Protože se nejedná o typické dětské bazény, nejmenší by jej měli používat pouze pod dohledem dospělé osoby. Vířivé nafukovací bazény jsou ale natolik příjemné, že se v nich mohou bez obav koupat i miminka, v tomto případě buďte obzvlášť opatrní a zároveň kontrolujte teplotu vody.

Jak používat vířivku i v zimě?

Zahradní vířivka je jedinečný typ bazénu. Vzhledem k malým rozměrům a možnosti ohřevu vody vířivky je možné ji používat i během zimy. Vířivka pak nemusí být vyloženě doma, ale poslouží i ta umístěná na zahradě! Jen pamatujte, aby teplota vody byla vždy o pár stupňů vyšší, aby nezamrzla. Nafukovací vířivky jsou vyrobeny z odolných materiálů a mají dlouhou životnost, proto by změna teplotních podmínek neměla nepříznivě ovlivnit jejich fungování.

Před použitím vířivky v zimě zapněte s dostatečným předstihem topný systém, aby voda dosáhla správné teploty. Vířivku je dobré situovat poblíž vchodu do domu, díky čemu vám nebude zima, když půjdete do vířivky jen v plavkách a ručníku.

Ti, kteří se bojí, že používání vířivky v zimním období může vést k onemocnění, mohou na podobné obavy zapomenout. Vířivka nemá negativní vliv na naše zdraví, naopak! Umožnuje vám posílit imunitu, hydromasáž má blahodárný vliv na oběhový systém a koupel v bublinkách je také skvělou možností, jak se vypořádat se stresem. Takové domácí SPA ve formě vířivek je dostupné po celý rok, a proto je perfektním řešením pro každého!

Vířivky- Baumax.cz

Kolik stojí nafukovací vířivka?

Ceny vířivých bazénů se liší a závisí především od velikosti a toho jakými doplňkovými funkcemi je zahradní vířivka vybavena. Čím větší bazén a více má funkcí, tím vyšší bude cena nafukovacích vířivek. Cenu může navýšit: masážní systém, systém slané vody (generátor soli), vybavení s uzamykatelným ochranným krytem, ​​rozsáhlý ovládací panel (kde si můžete vybrat masážní režim, teplotu vody či jiné), vybavení vodním čerpadlem a filtračním čerpadlem.

Nejlevnější zahradní vířivku pořídíte za něco málo přes 10 000 Kč. Větší modely a ty vybavené technickými inovacemi vyjdou i na 25 000 Kč až 30 000 Kč.

Vyplatí se tedy pořídit si nafukovací vířivku? Vodní masáž, požitek z celoročního používání a její výhody pro zdraví hovoří samy za sebe. Domácí SPA nemusí být nedostupným luxusem, pořizovací náklady se vám rychle vrátí v podobě potěšení a možnosti dokonalé relaxace.

Před nákupem vířivky si ověřte, jaké modely jsou v našem obchodě dostupné. Vhodně zvolená vířivka bude produkt, se kterým budete dlouhodobě spokojení. Z naší nabídky doporučujeme například následující produkty: vířivka pro 4 osoby PURESPA JET Bubble či vířivky pro 6 až 7 uživatelů, například SPA 60025 HELSINKI.

Kam umístit vířivku?

Nákup nafukovacích vířivek je potřeba řádně promyslet - rozměry vířivky nemusí být tak působivé jako velikosti jiných zahradních bazénů, ale hmotnost vody bude i tak vysoká a výrobek nedáte na každé místo.

Stejně jako pro větší zahradní bazén, i pro nafukovací vířivky byste měli připravit stabilní základ. Povrch je potřeba řádně vyrovnat. Věnujte tomu zvláštní pozornost, protože na špatně vyrovnaném terénu bude vana nestabilní. Zahradní vířivku je vhodné umístit na vhodnou bazénovou podložku, která navíc vyrovná případné nerovnosti povrchu, ochrání fólii před ostrými prvky vyčnívajícími ze země a také zajistí izolaci mezi zemí a bazénem.

Vířivku si můžete zřídit na zahradě nebo v pohodlí vlastní terasy. Pokud máte prostor pro dodatečné vybavení, vyplatí se zvolit vířivku na kryté terase nebo vytvořit odpovídající zastřešení. Díky tomu nebude do vody zahradní vířivky padat hmyz, listí a další nečistoty. To výrazně usnadní péči o nádrž a současně o vodní instalační systém vířivky.  

Dbejte na to, aby vířivka byla snadno dostupná nejen pro její užívaní, ale také pro čištění a údržbu. Uživatelé by také měli mít snadný přístup k ovládacímu panelu.

Přesvědčili jsme Vás pořídit si nafukovací vířivku? Doufáme, že ano, jelikož jejich relaxační účinky a jejich dostupnost pro každý rozpočet hovoří sami za sebe. Podívejte se ještě dnes na naši nabídku nafukovacích vířivek a vyberte si model, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak používat vířivku? Vlastnosti vířivky


Zahradní bazény - jaký vybrat?


Zakalená voda v bazénu - jak ji vyčistit?


 

Zpět