Jak používat vířivku? Vlastnosti vířivky

05.08.2021


Relaxační koupel ve vířivce je něco, o čem mnozí z nás touží po náročném pracovním dni nebo intenzivním tréninku. Relaxační bubliny a teplo vody přináší mnoho výhod nejen pro náš komfort, ale také pro naše fyzické a duševní zdraví. Podporuje léčbu různých nemocí, zmírňuje bolesti nohou, kloubů, svalů a celého těla - samozřejmě za předpokladu, že vířivku používáme správně. Zjistěte, proč stojí za to mít takové zařízení na zahradě a jaká bezpečnostní pravidla dodržovat.

Vířivky- Baumax.cz
 


V tomto článku:
1. Hydromasáž - zdravotní vlastnosti
2. Jak používat vířivku - klíčová pravidlaVířivky- Baumax.cz

Hydromasáž - účinek pro zdraví


Hydromasážní vany se z jisteho důvodu staly součástí profesionálního vybavení mnoha nemocnic, rehabilitačních center a sanatorií. Setkáváme se s nimi také prakticky v každém SPA salónu - místě, kde hraje důležitou roli nejen relaxace, ale také zlepšení nálady a fyzického zdraví.
Hydromasáž zlepšuje krevní oběh a stav kloubů, snižuje stres, zmírňuje bolesti a uvolňuje. Díky rozšíření cév cirkuluje v našem těle více krve, a tak svaly a nejdůležitější orgány (včetně mozku) dostávají více kyslíku a živin.
Masáž teplými bublinami pomáhá snižovat tělesný tuk a nevzhlednou celulitidu. Je to proto, že masírující teplý proud vody vyvíjí tlak na celé tělo. Zasahuje nejen kůži, ale také svaly a podkožní tkáň. Tím se zlepšuje jak zásobování krví, tak i napětí kůže.
Horká voda ve vířivce také pomáhá odstraňovat škodlivé toxiny z těla. Je zajímavé, že pravidelné koupání ve vířivce zrychluje metabolismus. Z tohoto důvodu se koupele doporučují zejména lidem, kteří bojují s nadváhou a poruchami metabolismu.
Použití hydromasáže pomáhá zmírnit řadu onemocnění a příznaků nemocí - dokonce i závažných onemocnění, jako je roztroušená skleróza, paréza nebo ateroskleróza. Mezi blahodárné účinky vířivky na naše zdraví patří mimo jiné pomoc v boji proti bolestem hlavy a svalů, apatii a dokonce i nespavosti a onemocněním trávícího systému.

                                      
                       

Odborník radí
Lékaři doporučují používat hydromasáž pro lidi trpící:
      - revmatismem
      - anémií
      - flebitidou
      - svalovým napětím nebo parézou


Samozřejmě, že je nejlepší, když máme všechny tyto výhody každý den na dosah ruky. Proto si mnoho majitelů domů a pozemků kupuje zahradní vířivky. Takové vany mohou úspěšně nahradit menší samonosné bazény nebo být praktickým doplňkem jejich vybavení.
Relaxace na zahradě ve vířivce také přináší řadu výhod pro naše duševní a emoční zdraví. Koupel v teplé vodě zklidňuje nervový systém. Poté se uvolní větší množství serotoninu, což pomáhá zmírnit nejen stres, ale také různé druhy úzkosti, podrážděnosti, nervozity a dokonce i poruch příjmu potravy a nespavosti.
Vířivka nejen umožňuje relaxaci, ale také zlepšuje kvalitu spánku a zmírňuje bolesti žaludku a nevolnost - a také ty bolesti, které jsou psychosomatickým příznakem nadměrného stresu, emočních problémů nebo duševních chorob.

Vířivky- Baumax.cz

Jak používat vířivku - základní pravidla


Všechny zahradní bazény vyžadují dodržování bezpečnostních předpisů – zejména to platí pro vířivku. Jak využít blahodárné vlastnosti hydromasážních procedur při zachování bezpečnosti? Nejprve si připomeňme několik základních pravidel.
Teplota vody. Vířivka zlepšuje krevní oběh a vykazuje další pozitivní učinky, a to především díky vhodné teplotě vody. Měla by být teplá, ale nikdy horká. Horní hranice pro dospělé je 40 ° C. Optimální je však teplotě blízká teplotě  našeho těla - cca 37 ° C. Pro děti dokonce méně - 35 ° C. Těhotné ženy by se před použitím vířivky měly poradit se svým ošetřujícím lékařem. I když nejsou žádné kontraindikace, budoucí matky by měly být obzvláště opatrné vůči teplotě vody - příliš teplá koupel může dokonce  způsobit potrat nebo předčasný porod.
Používání vířivky ráno má největší přínos pro naše zdraví, pokud bude probíhat ve vodě o teplotě kolem 30 ° C. To pomůže stimulovat krevní oběh, zvýšit krevní tlak, a tím probudit tělo a snížit pocit ranní ospalosti.
 
Existují také určité kontraindikace pro používání vířivky. Hydromasážní koupel se nedoporučuje osobám, které mají problémy s hypertenzí, trpí onemocněním ledvin a mají nízkou srážlivost krve. Pro tyto osoby jsou nevhodné také mimo jiné zahradní sauny. Místo toho, pokud to zahrada dovoluje, kupte velký a pohodlný bazén s kovovou konstrukcí.
Na masáž v zahradním SPA by měly zapomenout také ženy během menstruace. Hlavně ze zdravotních  důvodů. Horká voda ve vířivce může přispět k silnějšímu krvácení a může dokonce způsobit omdlení, které by mohlo hrozit utonutím.

 

Vířivky- Baumax.cz

 

Děti.

Pro nejmladší je samozřejmě nejlepší použít určené specialně pro děti prvky zahradního vybavení, jako jsou dětské bazény nebo větší nafukovací bazény. Je však těžké popřít jedinečné dojmy z koupele v bublinkách ve vířivce. Zatímco teenager již může používat hydromasážní vanu bez dohledu dospělých (nejlépe společně s dalšími osoby), malé dítě musí být z bezpečnostních důvodů pod neustálým dohledem.
 
                                                   

  Odborník radí
Děti mohou také využívat domácí vířivku. Budou se cítit skvěle v teplé bublinkové vodě v péči svých rodičů!

Relaxace ve vířivce se liší od plavání v bazénu. Upozorněte  své dítě, aby se nikdy nepotápělo, nevkládalo prsty nebo ruce do otvorů ve stěnách a na dně  nebo nenosilo do vířivky malé předměty.

Vířivky- Baumax.cz

Zajištění okolí.

Oblast kolem vířivky je často zaplavena vodou dospělými a dětmi vycházejícími z vany. Aby se zabránilo uklouznutí a pádu, musí být tento prostor řádně zajištěn. Je dobré pokrýt půdu materiálem, který absorbuje nadměrnou vlhkost, ale také vysvětlit dětem, aby v okolí vany neběhaly. Aby byla relaxace na zahradě bezpečná, stojí za to umístit zahradní hračky pro děti - pískoviště, skluzavky nebo zahradní trampolíny v jiné části pozemku - vzdalené od vany.

Vířivky- Baumax.cz

 

Alkohol a léky.

Filmy a reklamy často svádějí vizí uvolněných lidí, kteří drží v ruce skleničky šampaňského nebo alkoholických nápojů, ponořených do zahradní SPA vířivky. Pravdou však je, že při používání vířivky a před koupelí se pití alkoholu nedoporučuje. Alkohol činí tělo méně citlivým na vnější podněty. Necítíme nejen bolesti, ale také se stáváme meně citlivými na vysokou teplotu vody. Alkohol dále zvyšuje průtok krve, což může vést k  omdlení a utonutí.
Měli byste také být opatrní v případě užívání léků - zejména těch, které způsobují ospalost. Před použitím vířivky stojí za to se předem zeptat svého lékaře.

Zahradní architektura  doplněná relaxační vířivkou hodně získá. Stejně tak i naše zdraví. Hydromasáž má mnoho výhod. Pokud si tedy chcete dát jedinečnou  bublinkovou koupel v teplé vodě, doplňte vaši zahradu vířivkou. Samozřejmě předem zajistíme bezpečnost všech uživatelů.


INSPIRUJTE SE !!! 

Rámové bazény Nafukovací bazény Dětské bazény Hračky na zahradu
Zpět