Koupelna snů - základ pro pohodlí a luxus pro každého

04.07.2019

Při plánování stěhování do nového bytu nebo domu je vždy nutnost dokončení koupelny snů, bez níž není možné žít a fungovat normálně. Každý má svou vlastní představu o koupelně jako ze snu, často vytvořenou pod vlivem inspirace od designérů na internetu nebo v časopisech. Takové hotové návrhy lze snadno přizpůsobit vašim potřebám a možnostem. Moderní, jednoduché a snadno použitelné designérské technologie, jsou v tom užitečné.

3D design - moderní nástroj ve službách snů

3D design je úžasný nástroj. Je nejužitečnější, když chceme posoudit, zda keramické desky, které vybereme, budou vypadat přesně tak, jak si to na stěně představujeme. Program umožňuje obložit stěny vizualizovaných místnosti s glazovanými obklady horizontální a vertikální a dokonce přidat jednotlivé dekory k obkladům na posouzení shody vybraných prvků. Zkontrolujte, jak bude vypadat stěna pokrytá mozaikou a jak dekorativním kamenem. Zjistíte, zda vaše představa působí jako sen nebo spíš jako noční můra. Realizace projektu také pomůže správně vybrat injektážní malty, můžete zkontrolovat jejich různé šířky. Vypočítáme množství obkladaček potřebných pro podlahy a stěny. Porovnáním několika možných uspořádání máte možnost vidět konečný efekt ve fotorealistickém prostoru.

Koupel v pěně nebo božské hydromasáže - dilema majitele malé koupelny

Při zdobení koupelny jsou sny o koupání konfrontovány s velkou volně stojící vanou plnou pěny se skutečnými možnostmi bydlení. Představa musí být realizovatelná v dané velikosti místnosti. To znamená, že často velká rohová vana nahrazuje menší a pohodlnější obdélníkovou vanu nebo sprchu. Nejdůležitější věcí je dobré využití dostupného prostoru a jeho uspořádání tak, aby zde byla i koupelnová keramika a místo na uskladnění toaletních potřeb a ručníků. Stává se, že koupelnový prostor neumožňuje šílenství s velkými vanami a hydromasážními kabinkami, takže musíte hledat funkční řešení, které poskytuje možnost pohodlné vany, která nezabere mnoho místa a zároveň bude efektivní. Tyto podmínky plní sprchový kout s podlahovým odtokem nebo sprchovou vaničkou, který je chráněn sprchovými dveřmi anebo sprchovým závěsem. Na první pohled to není vysněné řešení, ale časem ho můžete milovat pro jednoduchost jeho používání, pro přístupnost i pro lidi s velmi omezenou pohyblivostí a pro snadnou údržbu.

Je tu sen o koupelnové keramice? - moderní WC a umyvadla

Výběr koupelnové keramiky, včetně záchodové mísy a umyvadel, potřebuje reflexi. Nestojí za to sledovat sen, ale pragmatický pohled na velikost koupelny a vybrané prvky uspořádání. Kromě vany je i WC prvkem, který zabírá hodně místa. Na jeho bezproblémové používání je třeba adekvátní umístění a prostor. Nejpraktičtější možností je vybrat si toaletu nebo závěsnou toaletu, která vyžaduje instalaci na speciální rám pod omítku. To umožňuje dobré využití prostoru, ale je to také efektivní a moderní: závěsné WC mají velmi minimalistické a sofistikované tvary a stavební konstrukce rámu se někdy používá jako přídavná police v koupelně. Umyvadlo je také základním vybavením, které usnadňuje denní hygienu. Když si čistíme zuby a ruce, nemyslíme na to, jaký model umyvadla máme. Tuto volbu děláme ve fázi plánování dokončení. Aby se splnily sny o pohádkové koupelně, musíte jim pomoci a vybrat si umyvadlo, které se shoduje s ostatními prvky, ale během používání to nezpůsobí problémy: bude to takové, že nebudete snadno rozlévat vodu a budou se z něj jednoduše odstraňovat nečistoty.

Koupelnové baterie - základní prvek v každé koupelně

Nedílným prvkem doplňujícím sociální zařízení v koupelně jsou vodovodní baterie. Mají dva úkoly: umožňují používání tekoucí vody, jsou využívány na dávkování a regulaci intenzity průtoku a míchání studené a teplé vody. Řešení použité pro tento účel jsou velmi odlišné, ale nejzajímavějším je termostatická baterie. Poskytuje možnost nastavení konečné teploty vody s přesností na 1 °. Pro uživatele je velmi důležitý ještě jeden prvek koupelnových baterií: způsob montáže. Klasické vanové baterie nebo umyvadlové baterie jsou instalovány na zdi, ale i stojící. Stojí za to zvážit použití baterie stojící na vaně, protože existuje riziko, že při vystupování z koupele ji uživatel využije jako podporu a ochranu. Tlak na baterii představuje riziko poškození vany, proto se doporučuje zesílit ráfek speciálním rámem nebo namontovat vanovou baterii na cihlové pouzdro. Vany jsou velmi účinné. Na trhu se určitě vyznačují sofistikovanými tvary. Nicméně, oni zabírají mnoho místa, a typická koupelna snů v našich apartmánech není tak velká jako ta v apartmánech celebrit. Pokud jsme snili o volně stojící vaně, je třeba nainstalovat specializovanou baterii určenou pro takové řešení.

Větrání a topení - na to nemůžete zapomenout

Dokonce i nejsofistikovanější koupelnu našich snů může zničit chlad v místnosti. Proto je koupelnový radiátor, nezbytností pro každou koupelnu. Obvykle v této místnosti máme rádi teplotu o několik stupňů vyšší než ve zbytku domu. Na trhu jsou i další a zajímavější řešení pro koupelnové radiátory, a to z hlediska vzhledu i technických parametrů. Elektrické radiátory pro koupelny jsou velmi populární. Umožňují vytápění této místnosti nezávisle od zbytku domu. Toto je praktické řešení, když nepoužíváme veřejné vytápění a máme vlastní ústřední topení. Moderní elektrické ohřívače jsou energeticky úsporné a umožňují přesné řízení teploty vytápění. Stejně důležité jako vytápění je správné větrání v koupelně, protože je to nejvíce vlhké a teplé místo v domě, a proto je zvláště citlivé na vývoj plísní a hub. Dobrá ventilace zabraňuje jejich tvorbě. Častěji mají koupelny, zejména v rodinných domech, okna, ale to nestačí na zajištění dostatečné výměny vzduchu v místnosti. Musí být nepřetržité a přizpůsobené odsávání vodních par a pachů, přičemž při této funkcí jsou nejčastěji používané stěnové ventilátory, zajišťující dostatečnou cirkulaci

Zpět