Styl Glamour: koupelna s nádechem lesku a elegance

14.09.2020

Jste milovníkem sofistikovaných a efektivních interiérů? Nabízíme aranžmá ve stylu glamour plné kouzla a elegance, zdobené nejen krystaly a zlatem. Zde jsou způsoby, jak vytvořit luxusní a zároveň decentní design koupelny.

 

Které dlaždice pro koupelnu ve stylu glamour?

Obklady do koupelny - Baumax

Interiér ve stylu glamour je naplněn elegancí a luxusem - do koupelny bude ladit perfektně. Základem aranžmá ve stylu glamour budou správně zvolené keramické obklady. Ve větších koupelnách stojí za to použít velkoformátové obklady, které napodobují kámen: mramor, žulu a travertin. Přírodní vzory dokonale napodobující luxusní materiál, kterým je mramor, mají sami o sobě prestižní vzhled a okamžitě dodávají interiéru ten správný nádech. Pokud si myslíte, že vaše koupelna je příliš malá a intenzita vzoru ji může přitlačit, volíme bílé a jemné, lesklé dekory. Světlé barvy a lesklé prvky přidají prostor malým místnostem. Je třeba si uvědomit, že pokud zvolíme do koupelny stříbrnou barvu, všechny ostatní elementy, jako jsou koupelnové baterie a doplňky, musí být také v této barvě.

Prestižní a jedinečný charakter interiéru mohou dodat také obklady s květinovými vzory. Obzvlášť růže jsou spojeny se stylem glamour a tak nic vám nebrání v tom, abyste použili tento motiv v koupelně. Velmi elegantní a stylové je spojení červené a černé, které dodá koupelně výjimečný vzhled.

 

Vany ve stylu Glamour - elegantní, ale bez přebytečné majetnosti

Vany - Baumax

Luxus a odpočinek v koupelně jsou spojeny s vanou plnou pěny. Dokonce i volně stojící vany, které nejsou příliš velké, budou perfektní pro glamour styl. Mají krásné tvary a dokonale ladí do aranžmá v tomto stylu.

Pokud máme omezený prostor, ale rozhodně se nechceme vzdát svého oblíbeného uspořádání, správně navržená sprcha dokáže hezky zapadnout do sofistikovaného glamour stylu. Sprchové kouty nejsou v tomto případě tím nejlepším řešením. Zaměřme se spíš na sprchové stěny, které oddělují oblast ke koupání od zbytku, místnosti. Průhledné sklo neuzavře prostor a umožní vám zviditelnit krásný sprchový set. Pro tento účel použijme zlaté nebo stříbrné podomítkové baterie a sprchové sety, které budou ladit se zbytkem stylové úpravy koupelny.

 

Umyvadla na desku - úroveň a styl

Sanitární keramika - Baumax

Styl glamour miluje zaoblené tvary, proto volba umyvadla je jednoduchá: k celku budou ladit pouze kulaté, oválné nebo zaoblené modely. Sázíme na špičková, elegantní a stylová umyvadla. Můžete se rozhodnout si vybrat model se zlacením nebo ozdobami, ale ujistěte se, že všechny koupelnové baterie mají stejnou barvu a styl, nejlépe pokud pocházejí z jedné kolekce. Vytvoří se tak dojem dobře promyšleného a jednotného celku.

Před nákupem bychom také měli zkontrolovat, zda baterie odpovídá výšce umyvadla a zda má dodatečné vybavení. Volba baterie s provzdušňovačem zabraňuje cákaní vody do stran a tím setří i její spotřebu. Speciální povrchové úpravy baterii zabraňují usazování vodního kamene a usnadňují čištění. Tyto informace vám umožní snadněji si vybrat z velkého množství produktů dostupných na trhu.

 

Lampy ve stylu Glamour –doplněk plen lesku

 

Osvětlení hraje v koupelně velmi důležitou roli. Při výběru nástěnných a stropních svítidel se vám může zatočit hlava. Styl glamour se zaměřuje na lesk, třpyt a luxusní vzhled. Nebude to snadný výběr, jelikož v tomto provedení najdeme jak pozlacené plafony, křišťálové lustry tak závěsné lampy ve tvaru květin. Nejvhodnější je ovšem sladit barvu lampy s barvou baterie.  Musíme být důslední: pokud máme baterie ve zlaté nebo stříbrné barvě, použijeme stejnou barvu i ve všech dekorativních elementech a doplňcích.

Zařídit stylovou a zajedno nepřeplácanou dekoracemi a ozdobami koupelnu, by nemělo být obtížné. Pro ty, kteří se ztratili v bohaté nabídce, doporučujeme naše Inspirace.

Zpět