Jak uspořádat v kuchyni šestihranné dlaždice?

01.06.2021

Obklady do kuchyně- Baumax.cz

Při uspořádání svého interiéru má každý z nás jinou vizi, jiné potřeby a jiný smysl pro estetiku. Mnoho lidí při rozhodovaní o rekonstrukci kuchyně nebo před jejím dokončením po obdržení klíčů od developera přemýšlí, jaké dlaždice budou ideálně vyhovovat jejich potřebám. Hladké, vzorované, strukturované? Jaké uspořádání dlaždic bude nejlepší, a který vzor už dávno není módní?

V dnešním článku se budeme zabývat tématem inovativních dlaždic, které obdivují návrháře interiérů - a to jsou šestiúhelníky. Šestihranné voštinové dlaždice mohou vnést neuvěřitelné kouzlo a styl do nudného, ​​bezbarvého prostoru! Šestiúhelníkové vzory jsou v interiérovém designu stále populárnější. Dokonce se začaly používat jako dekorativní prvky vany, koupelnových baterii, radiátorů a jiného vybavení. Ovšem motiv hexagonu se objevuje hlavně u šestiúhelníkových dlaždic a jejich uspořádání různými způsoby, které zdobí podlahy i stěny interiérů.

V tomto článku:

1. Odkud pochází nápad na šestihranné dlaždice?

2. Šestiúhelníkové dlaždice pro kuchyň a koupelnu

3. Hexagony - nejen jako obklady

4. Nadčasový klasický design šestiúhelníkových dlaždic

 

 

Dlažby a obklady- Baumax.cz

Šestiúhelníkové dlaždice v kuchyni – původ

Šestiúhelníkové dlaždice jsou stálé populárnějším motivem, vládnoucím nejen v luxusních interiérech, ale také v tradičních bytech, restauracích a dokonce i v hotelech. Myšlenka na šestiúhelníkové dlaždice byla převzata z přírody! Tento vzor je spojen s pracnými včelami a jejich voštinami. Šestiúhelníky jsou mimořádně zajímavým vzorem, protože do sebe zapadají velmi těsně a umožňují uspořádat dlaždice tak, aby maximálně využily dostupnou plochu a nezanechaly žádný volný prostor na zdi nebo podlaze.

ODBORNÍK RADÍ!

Vědci dokazují, že šestiúhelníkové dlaždice a tento způsob pokládky dlaždic zcela překonává ostatní tvary a formy, jako jsou čtverce, trojúhelníky, obdélníky nebo kosočtverce.

Obklady do kuchyně- Baumax.cz

Šestiúhelníkové dlaždice mohou být spojeny s přírodní nebo geometrickou symbolikou. Jejich vzhled a funkčnost uspořádání mohou naznačovat, že se jedná o nadčasový vzor aranžmá. Proto se při výběru tohoto typu dlaždic nemusíte obávat, že za pár let vyjdou z módy a vybrané vzory v koupelně nebo kuchyni bude nutné měnit. Šestiúhelníkové dlaždice najdete v kategorii: keramické dlaždice, mozaiky, glazury, gres a mnoho dalších!

Šestiúhelníkové dlaždice v kuchyni a koupelně

Šestiúhelníkové dlaždice původně dominovaly v kuchyních a koupelnách. Designéři je používají na zeď ve formě ozdobného pruhu nebo na celou plochu podlahy a stěn jako stylové dokončení těchto interiérů. V případě koupelny budou atraktivní ozdobné akcenty - uspořádaní šestiúhelníkových dláždíc podél sprchového koutu, nad vanou nebo kolem zrcadla. Můžete zvolit světlé odstíny zelené, žluté nebo tyrkysové nebo přírodní dekory imitace dřeva nebo cihel. Šestiúhelníkové dlaždice jsou k dispozici v různých velikostech, od malých dlaždic až po velkoformátové dlaždice. Velkoformátové dlaždice jsou nejlepší pro malou koupelnu, zatímco malé dlaždice lze použít ve velkých prostorech, například ve velké kuchyni.

V případě kuchyně se šestihranné dlaždice pokládají nad sporák nebo pracovní desky, jako dekorace na zeď mezí skřínkami v dekorativní nebo v části za ostrůvkem. Používají se také jako podlahová dlažba na celou její plochu. Šestiúhelník je vzor, ​​který dává interiéru mimořádně zajímavou konvenci. Šestiúhelníkové vzory pomáhají dosáhnout jedinečného, atraktivního uspořádání místnosti.

V současné době šestiúhelníkové dlaždice lze vidět ve všech domácích interiérech, včetně chodeb. Šestiúhelníky se často používají na chodbách na jedné straně v kombinaci se zbytkem stěn v jednotné barvě např. světlé barvě. Šestiúhelníkové dlaždice lze také použít v ložnicích a pokojích pro hosty tak, že je umístíte nad postel nebo toaletní stolek. Někteří jsou názoru, že tento typ uspořádání může nahradit obrazy a doplňky zavěšené na stěnách, protože šestiúhelníky dávají působivý dekorativní efekt.

Stojí za to vědět, že šestiúhelníkové dlaždice aranžované do kuchyně nebo koupelny na celou stěnu mohou poskytnout úžasný 3D efekt. Světlé dlaždice navíc odrážejí světlo a tím zdůrazňují výsledný efekt. Pokud tedy potřebujete interiér opticky zvětšit nebo dát mu atraktivní a moderní vzhled - můžete se rozhodnout pro světlé šestihranné dlaždice. A co víc, tyhle dlaždice jsou tak populární, že tenhle tvar má už i terakota nebo slínek. Můžete také najít terasové dlaždice ve tvaru šestiúhelníku, což dokazuje dynamický vývoj tohoto dokonalého stylu.

Kuchynské linky- Baumax.cz

Šestiúhelníky nejen v podobě dlaždic

Módní šestiúhelníky nejsou jen dlaždice, které dominují v interiéru. Jedná se o celou řadu prvků a doplňků s tímto motivem, které každý z vás určitě má ve svém bytě. Možná jste tomu dosud nevěnovali pozornost, ale šestiúhelníky lze vidět na textiliích, ložním povlečení, záclonách a polštářích. Módní voštinový vzor je často používán jako potisk látek, protože přináší dokonalou abstrakci a oživuje interiér. Ve tvaru šestiúhelníků najdeme stoly, lampy, židle, avantgardní nástěnné police a dokonce i svíčky a láhve! Jedná se o motiv tak univerzální, že se perfektně hodí do každého interiéru a v různých podobách. V kuchyni najdete hexagon v podobě šálků, talířů a dokonce i malých dekorativních misek nebo květináčů.

Radiátory voštinového tvaru jsou mimořádně atraktivní, protože mohou být použity například v kuchyni a dodávat místnosti moderní vzhled. Utěrky nebo hadříky visící na radiátoru lze zavěsit v různých výškách, což je úžasný prvek zajímavé výzdoby interiéru.

Dlažby a obklady- Baumax.cz

Nadčasové šestiúhelníky

Jak vidíte - tento motiv, převzatý z přírody, existuje již roky jako prvek aranžmá a povrchové úpravy. Je univerzální, ale zároveň působí velkolepým dojmem. Šestiúhelníkové dlaždice získávají stálé nové obdivovatelé a ozdoby ve vzoru voštin jsou mimořádně atraktivní a stylové. Největší výhodou tohoto motivu je jeho univerzálnost, díky níž si každý, kdo se rozhodne zavést do svých bytů hexagon, může být jistý, že tento motiv je nadčasový. Byty zařízené s použitím tohoto motivu budou atraktivní jak dnes, tak i za mnoho let.INSPIRUJTE SE !!!

Kuchyňské baterie
Kuchyňské linky Dřezy Kuchyňské baterie Dlažby a obklady

Zpět