Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Typ výrobku
Více
Barva
Více
Značka
Montáž
Hledat

Kuchyňské baterie

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    11
1    3  4  5    11
Návrh kuchyně

Návrh kuchyně

10.07.2021

Kuchyň je jedna z nejdůležitějších místností v domě – právě zde obvykle trávíme čas s rodinou, učíme se vařit nové pokrmy a připravovat jídlo pro sebe a své blízké. Mnozí z nás začínají svůj den v kuchyni přípravou aromatické kávy a zde také obvykle po pr

Základním kritériem pro rozdělení baterií je způsob jejich montáže. Nejpopulárnější jsou nástěnné a stojaté baterie.

Stojaté baterie jsou nainstalovány v pracovní desce nebo dřezu. Stojánková baterie je momentálně nejoblíbenější verzí instalace. Pod kuchyňským dřezem je teplá a studená voda napojena na baterii pomocí pružných hadiček. Taková montáž je jednoduchá, a proto se nemusíte bát změny za jiný model baterie.

Nástěnné baterie jsou přišroubovány k přípojkám teplé a studené vody vycházejících ze stěny. Popularita tohoto řešení pomalu zaniká, a proto se výroba zaměřuje na příjemce, kteří si vyměňují baterie a nechtějí zasahovat do existující instalace.

Kuchyňské baterie - Merkury Market

Dalším kritériem pro rozdělení kuchyňských baterií je počet rukojetí.

Umyvadlová baterie s jednou rukojetí umožňuje rychle nastavit preferovanou teplotu vody. To urychluje práci a šetří vodu, protože nastavení probíhá hladce. Dvouramenné kuchyňské kohoutky vyžadují nastavení teploty a množství vody pomocí dvou rukojetí, proto jsou postupně nahrazovány bateriemi s jednou rukojetí.

Důležité hrdlo

Výtok je velmi důležitým prvkem každé kuchyňské baterie. Ovlivňuje nejen její vzhled, ale i funkčnost. Voda stříkající během mytí nebo zaháknutí kohoutku do vysoké nádoby při plnění vodou, jsou některé z obtíží způsobených špatně zvoleným potěrem. Aby se tomu předešlo, stojí za to věnovat před nákupem, pozornost velikosti a tvaru vašeho dřezu, jeho hloubce a počtu komor, jakož i umístění kuchyňské baterie. Vhodně nastavená baterie usnadní každodenní činnosti.

V obchodní síti Baumax je na výběr z velké škály různých modelů baterií, jejichž výtoky se liší tvarem nebo výškou. Nejoblíbenější řešení jsou baterie s otočným, výsuvným anebo vysokým výtokem. Kromě toho jsou k dispozici modely, které kombinují i různé funkce.

Jaká baterie k dřezu?

V případě dvoukomorových dřezů stojí za to zvolit baterii s otočným výtokem, což vám určitě usnadní práci. Další častou variantou jsou kohouty s výsuvným výtokem, které mají největší dosah a umožňují pracovat mimo dřez. Při výběru tvaru výtoku je také vhodné zkusit ho nastavit do hloubky dřezových komor. Oblíbeným řešením je baterie s výtokem typu L, která se hodí do komor hlubších než 16 cm. Baterie s jednoduchým výtokem jsou ideální pro hluboké modely, ty s výtokem ohnutým v pravém úhlu s mělkými výlevkami.