Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Koupelnové radiátory

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4    
2899,00 Kč / ks 3999,00 Kč / ks
Akce
4099,00 Kč / ks
4099,00 Kč / ks
4799,00 Kč / ks
4099,00 Kč / ks
4099,00 Kč / ks
1  2  3  4    

Velikost koupelny a radiátoru – jeho výkon a tepelné ztráty. Jak si vybrat ten správný?

 

Nejdůležitějším prvkem, který by měl být brán v úvahu při výběru radiátoru, je velikost samotné místnosti. Aby byl interiér dobře vyhřívaný, je důležité vypočítat údaje o tepelných ztrátách. Je to konkrétně o vzduchu, který neohřívá koupelnu, ale uniká trhlinami nebo oknem ven. Při budování nového domova, nebo přijímání bytu od developera by měla být ztráta označena v projektu.

Pokud se však jedná o renovaci koupelny a vyměňujete instalaci, musíte použít údaje týkající se starých radiátorů. V tomto případě by se měl vypočítat tepelný výkon. V průměru se předpokládá 100-130 W / m2 povrchu koupelny. Tyto výpočty však nejsou nejpřesnější. Nezahrnují takové faktory, jako je výška místnosti, počet oken v ní a její umístění ve vztahu k ostatním místnostem.

V případě renovace, namísto výpočtu tepelných ztrát se předpovídá dostatečný výkon koupelnových radiátorů, což umožní efektivně vytápění místnosti. Přidejte dalších 20–25 % k tomu, co jste už odhadli. Tento zvýšený výkon chladiče umožní možné tepelné ztráty. V tomto stádiu, který má konkrétní výsledek uložený na kartě, si můžete vybrat správný radiátor.

Koupelnové radiátory - BauMax

Rozměry radiátorů

Druhým důležitým problémem jsou rozměry radiátorů. U žebříkových radiátorů je v koupelně minimální problém s nastavováním, zatímco výběr nestandardního tvaru může být velkou výzvou, jelikož rozměry nejsou vždy stejné a mohou se lišit až o několik centimetrů, což nejčastěji určuje, zda je možné radiátor zavěsit na danou stěnu, nebo ne.

Proto si před vyhledáváním radiátoru, změřte stěnu v koupelně, kde ho chcete zavěsit.

 

Mini přehled koupelnových radiátorů – seznamte se s novinkami i klasikou

 

  • Žebříkové radiátory

Tyto radiátory byly a jsou nejoblíbenější volbou. Poslední dobou jsou však stále častěji upřednostňovány modernější typy.

  • Elektrické radiátory

Jsou levné a díky regulaci teploty nespotřebují tolik elektřiny. Na stěnách visí a díky tomu se vzduch šíří po celé místnosti. Proto je možné koupelnu velmi rychle vytápět.

  • Dekorativní radiátory

Současné trendy v designu interiérů poukazují na nestandardní formy zařízení. Patří mezi ně hledání vzorů, tvarů a barev v užitečných formách, neustále přítomných ve stavebnictví. Dekorativní radiátor do této koupelny dokonale zapadá.

 

Je čas rozbít stereotypy a vybrat si nejen praktický a užitečný, ale i pěkný design!