Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Určeno
Podlahové vytápění
Barva
Více
Šířka (m)
Výška vlasu (mm)
Více
Celková výška (mm)
Více
Hmotnost vlasu (g/m2)
Více
Celková hmotnost (g/m2)
Více
Materiál
Třída zátěže
Třídy reakce na oheň
Podklad
Pro kolečkové židle
Protiskluzová úprava
Antistatická úprava
UV odolnost
Hmotnost (g/m2)
Tloušťka
Povrchová vrstva (mm)
Vzor
Použití
Hledat

Koberce metráž

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    9
1    3  4  5    9
Jak olemovat koberec doma

Jak olemovat koberec doma

09.02.2022

Koberce jsou efektní ozdobou podlahy, ale postupem času ztrácejí svůj stylový vzhled a začínají jevit známky opotřebení. Nejrychleji se opotřebovávají na okrajích, které se třepí v důsledku zachycení při chůzi a vysávání nebo jejich tažení...

Jak oprat, vyčistit a osvěžit koberec? Osvědčené způsoby

Jak oprat, vyčistit a osvěžit koberec? Osvědčené způsoby

03.01.2021

Správně vybraný koberec může změnit jakýkoli interiér. Je oblíbeným doplňkem aranžmá, díky kterému je pokoj útulný a stylový. Pomáhá tlumit zvuky, chrání podlahu před poškrábáním a nečistotami. Pravidelné luxování udržuje koberce v dobrém stavu.

Koberce metráž

 

 

Koberce metráž se pořád často používají jako povrchová úprava v domech a bytech, ale především metražové koberce jsou doménou moderních kanceláří. Koberec kromě estetických vlastností, také skrývá všechny nedostatky podlahy. Vzhled a struktura koberce metráž připomíná klasický koberec, je však stabilnější, protože je připevněn k podlaze. Na trhu je k dispozici obrovský výběr vzorů a barev koberců. To poskytuje široké možnosti úpravy a také umožňuje dokonalé přizpůsobení k existujícímu stylu aranžmá interiéru.

 

Proč byste si měli zvolit koberec?

Koberce, kromě toho, že jsou pevné a odolné, vytváří v místnostech příjemnou atmosféru. Metrážové koberce, které jsou používány v kancelařích dodávají interiéru nejen více estetického vzhledu, ale jsou také velmi praktické, protože tlumí zvuky, které mohou rušit při práci. Metrážové koberce položené po celé ploše, způsobují, že nejen podlaha, ale i místnost získá jednotný a celostný charakter. Metrážové koberce položené po celé ploše slouží do jisté míry jako tepelný a zvukový izolant a také tlumí kročejový efekt.

Vzhledem k faktu, že nejen kusové koberce, ale i metrážové koberce jsou velmi měkké a příjemné na dotek, proto také kromě kanceláří fungují skvěle v pokojích a místnostech určených pro děti (například v dětských koutcích, mateřských školkách atd.). O to více, že koberec metráž seženeme v mnoha barevných provedeních a vzorech vhodných jak pro veřejné tak i soukromé prostory.

 

 

Jak si vybrat koberec? 

Při výběru koberce, nezávisle na to zda to bude koberec metráž nebo kusový, by jste měli věnovat pozornost jeho označení. Koberce jsou vyráběny s ohledem na konkrétní použití. Proto jsou označené dvěma číslicemi. První z nich se týká místnosti, ve které může být použit. Toto jsou čísla od 2 do 4:

  • Označení 2 - koberec pro domácnost
  • Označení 3 - koberec pro veřejné prostory
  • Označení 4 - koberec do průmyslových místností

Druhá číslice se týká stupně používání. Ta je v rozsahu od 1 do 3.

  • Označení 1 – nejnižší odolnost vhodná do místností s nízkým provozem, například ložnice či pracovna
  • Označení 2 – střední odolnost vhodná do místností se středním provozem, například dětský pokoj či jídelna
  • Označení 3 – nejvyšší odolnost vhodná do místností s nejvyšším provozem, například obývák, hala či chodba

V naší nabídce, nejen na e-shopu ale i v prodejnách naleznete nejen kusové ale i metrážové koberce s různou délkou vlasu i ruzných vzorů, které najdou své uplatněnní v ložnici, dětském pokoji, obýváku či v jídelně a především vás překvapí jejich cena.

V nabídce našeho obchodu BauMax najdete koberce metráž stejně jako jiné druhy koberců, desítky druhů podlahových krytin s velmi rozmanitými vzory, které se skvěle hodí do domácnosti, školek, kanceláří nebo do průmyslových objektů. Dále máme bohatou nabídku podlahových panelů, včetně laminátových a vinylových podlah.

Pokud budete hledat podlahovou krytinu vhodnou pro váš interiér, navštivte také naše webové stránky www.baumax.cz, kde v kategorii koberce metráž rozhodně najdete vhodné koberce pro dokončení vaší podlahy!