Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Typ
Určeno
Dominantní vzor
Více
Podlahové vytápění
Antialergické
Rozměry (cm)
Metoda tkaní
Délka (cm)
Barva
Více
Tvar
Styl
Šířka (cm)
Hledat

Moderní koberce

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    57
1279,00 Kč / ks 2159,00 Kč / ks
Akce
369,00 Kč / ks 399,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    57
Koberce - ve kterých místnostech jsou potřebné a kdy se jim vyhnout? – Poradenství

Koberce - ve kterých místnostech jsou potřebné a kdy se jim vyhnout? – Poradenství

09.03.2020

Koberce mají své příznivce a také protivníky. Každá strana má svou pravdu. Na jedné straně jsou: útulnost, nadýchanost a svoboda dívat se na film z koberce, na druhé straně jsou problémy s luxováním a skvrnami. Konec konců,

Jak oprat, vyčistit a osvěžit koberec? Osvědčené způsoby

Jak oprat, vyčistit a osvěžit koberec? Osvědčené způsoby

03.01.2021

Správně vybraný koberec může změnit jakýkoli interiér. Je oblíbeným doplňkem aranžmá, díky kterému je pokoj útulný a stylový. Pomáhá tlumit zvuky, chrání podlahu před poškrábáním a nečistotami. Pravidelné luxování udržuje koberce v dobrém stavu.

Moderní koberce

Koberce plní v interiérech mnoho úkolů. Zdálo by se, že jsou především dekorativním prvkem, ale přesto mají i další praktické funkce. Nabídka koberců je také extrémně široká. Můžeme si vybrat z velkého množství vzorů, materiálů nebo například zvolit délku vlasu koberce.

Moderní koberec je vyroben z vláken, která se snadno udržují v čistotě. Jeho design by měl být navíc navržen v souladu s nejnovějšími trendy v oblasti interiérového designu. Vhodně zvolený koberec by měl nejen chránit podlahu, ale také zdobit každou místnost. Při výběru koberce věnujte pozornost jeho provedení - vysoká kvalita se obvykle odráží v jeho dlouhé životnosti. Měkký koberec přispívá k pocitu útulnosti a vytváří příjemnou atmosféru.

Pamatujte, že koberec by měl ladit s celkovým designem a barvami v interiéru. Co je třeba vzít v úvahu, když vybíráme dokonalý koberec do obývacího pokoje, jaký bude vhodný koberec do dětského pokoje?
 
Jak vybrat koberec do interiéru?

Existuje několik univerzálních tipů, které můžeme použít pro výběr vhodného koberce. Samozřejmě nezapomínejme a nepomíjejme vlastní vkus a preference. Jedná se o důležité prvky, které vám pomohou vybrat koberec, který bude ladit s aranžmá a uspořádáním našeho domu. Pamatujme si však na takové věci jako:

  • tvar koberce - tvar má především doplnit interiér. To znamená, že například v malé chodbě bude fungovat obdélníkový koberec, který vizuálně zvětší místnost. Oválné tvary koberce jsou vhodné pro interiéry tvaru čtverce,
  • intenzivní  provoz - koberec by se neměl pokládat na vysoce frekventovaných místech. V předsíni nebo v dětském pokoji bude vhodný koberec typu běhoun, který je méně náchylný k opotřebení, a je-li to nutné, lze jej prát.
  • design koberec - v této záležitosti máme skoro neomezené možnosti. A je těžké zde najít jasný tip, přesná kritéria. Řiďme se však některými pravidly. Vzory mohou být etnické, moderní, vintage, geometrické, minimalistické, květinové, rustikální atd. V zásadě zde neexistují žádná omezení. Pamatujme, že styl koberce by měl odpovídat stylu aranžmá interiéru.
  • materiál - co si vybrat? Výběr je obrovský. Tkané bavlněné koberce budou například vypadat skvěle na bělené podlaze. Tkané vlněné koberce jsou relativně univerzální volbou, která bude dobře fungovat v naprosté většině interiérů. K dispozici jsou také koberce vyrobené z velmi pevných a odolných materiálů, jako je polypropylen.
  • velikost koberce – tady se dělají nejčastější chyby. Pokud potřebujete koberec pod pohovku, ujistěte se, že vyčnívá zpod pohovky. Příliš malý koberec v jídelně může způsobit nepohodlí těm, kteří sedí u stolu, protože židle bude neustále balancovat mezi kobercem a podlahou. Nesprávná velikost koberce může významně ovlivnit vizuální proporce místnosti.
  • barva - výběr závisí na individuálním vkusu, ale dle obecně platných pravidel barva koberce v ložnici by měla být tlumená, např. šedá. Univerzální barvy se hodí do mnoha interiérů a podporují pocit relaxace.

Moderní koberce do obývacího pokoje

Výběr je obrovský. Pamatujte, že moderní koberce krásně doplní interiér. Ztlumí místnost a budou skvělým místem, například pro hraní s dětmi. V každém obchodě BauMax najdete širokou nabídku koberců. Naši nabídku jsme sestavili tak, aby byla kompletní, a abyste mohli u nás najit koberce pro jakýkoliv interiér. Najdete zde dětské koberce, koberce do obývacího pokoje, koberce a běhouny do kuchyně, koberce do koupelny a koupelnové podložky.