Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Typ
Určeno
Dominantní vzor
Podlahové vytápění
Antialergické
Rozměry (cm)
Metoda tkaní
Délka (cm)
Barva
Více
Tvar
Styl
Šířka (cm)
Hledat

Dětské koberce

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    7
2999,00 Kč / ks 3069,00 Kč / ks
Akce
2999,00 Kč / ks 3329,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    7
Jak oprat, vyčistit a osvěžit koberec? Osvědčené způsoby

Jak oprat, vyčistit a osvěžit koberec? Osvědčené způsoby

03.01.2021

Správně vybraný koberec může změnit jakýkoli interiér. Je oblíbeným doplňkem aranžmá, díky kterému je pokoj útulný a stylový. Pomáhá tlumit zvuky, chrání podlahu před poškrábáním a nečistotami. Pravidelné luxování udržuje koberce v dobrém stavu.

Koberce - ve kterých místnostech jsou potřebné a kdy se jim vyhnout? – Poradenství

Koberce - ve kterých místnostech jsou potřebné a kdy se jim vyhnout? – Poradenství

09.03.2020

Koberce mají své příznivce a také protivníky. Každá strana má svou pravdu. Na jedné straně jsou: útulnost, nadýchanost a svoboda dívat se na film z koberce, na druhé straně jsou problémy s luxováním a skvrnami. Konec konců,

Nejkrásnější dětské koberce 

Dětský pokoj není jen místem pro odpočinek, ale také pro zábavu a učení. Tento jedinečný pokoj by měl být útulný a zároveň by měl podněcovat fantazii dětí a zajistit jejich správný vývoj. V takovém interiéru přijdou vhod krásné dětské koberce, které interiér zútulní a děti budou v něm ochotně trávit čas. Při výběru dětského koberce se vyplatí zvážit jeho vlastnosti a také, zdali bude vhodný pro děti.

Jaký by měl být dětský koberec?

Dětský koberec je produkt, který je jedinečný a neměl by být zakoupen náhodně. V prvé řadě je třeba do dětského pokoje zavést produkty, které jsou pro děti bezpečné. Proto se vyplatí  vybrat koberec z přírodních materiálů - vlněné koberce jsou v tomto případě perfektní. Pokud vaši nejmenší trpí alergiemi a vlna nemusí být pro ně vhodná, je dobré vybrat dětský koberec z neutrálních kvalitních syntetických materiálů. Materiál zpracování je nesmírně důležitý, proto si tento parametr před koupí koberce určitě ověřte.

Dokonalý koberec je výrobek, který slouží nejen jako dekorace. Díky němu je místnost teplejší a koberec tlumí některé zvuky. Dobrý koberec bude také skvělým místem na hraní. Je natolik pevný a stabilní, takže může dítě na něj pokládat kostky nebo si hrát s modely vozidel, a zároveň dostatečně měkký, že ani dlouhodobé sezení nebude pro nejmenší nepohodlné nebo nepříjemné.

Je dobré pamatovat na to, že dětské koberce by se měly snadno udržovat v čistotě. Čištění koberců pomůže předejít alergiím a nemocem a udržet pořádek v místnosti. Děti by se měly hrát na čistém koberci. Měkký huňatý koberec může být velmi příjemný pro vaše nejmenší, ale pamatujte, že takové koberce jsou velmi náchylné na skvrny, je lepší volit modely s kratším vlasem. Bavlněné nebo vlněné rouno jsou přírodní materiály, ale jejich čištění je často obtížnější než například u polypropylenového koberce. 

Kromě snadné údržby je dobré dbát také na odolnost proti oděru. Díky vysoké odolnosti vám koberec doma déle vydrží, materiál se časem tak rychle nezničí a samotné koberce budou vždy vypadat atraktivně. 

Jaký koberec vybrat do dívčího pokoje?

Dětské koberce mohou být rozděleny dle různých typů. Náš internetový obchod BauMax nabízí předevšim dětské koberce pro chlapce a dívky.

Dětské koberce, které nabízíme v našem obchodě, jsou produkty, díky kterým snadno ozdobíte dívčí pokojíček. Nechybí krásné, pohádkové vzory a zářivé barvy, které přivedou vaše dítě do světa kouzel a snů. V místnosti ozdobené takovým kobercem se bude dívka cítit jako malá princezna.

Barevné koberce mohou mít velmi naturalistické vzory nebo to mohou být moderní koberce. Vzhledem k extrémně široké nabídce koberců snadno najdete něco do pokojíčku pro vaši malou holčičku i starší dívku.

Jaký koberec vybrat do chlapeckého pokoje?

Stejně jako v případě dívek, i pro chlapce připravil obchod BauMax zajímavé dětské koberce. Koberec do pokojíčku malého hrdiny může mít automobilový nebo vesmírný motiv. Se správně zvoleným produktem můžete na podlaze vytvořit malé město se silnicemi na hraní s autíčky nebo mapu fantastických krajin na hraní s vojáčky.

Do pokoje staršího kluka můžete položit koberce do obývacího pokoje s velmi moderními vzory. U nás najdete koberce vícebarevné a jednobarevné - takový koberec vaše dítě jistě osloví. Pro větší děti je dobré pořídit koberec s geometrickými vzory v tlumených barvách. Samozřejmě je nejlepší konzultovat nákup koberce s dítětem.

Jaké tvary mohou mít dětské koberce?

Důležitý je nejen typ koberce, ale také to, jaký má produkt tvar. Naše nabídka zahrnuje čtvercové nebo obdélníkové koberce. Oblíbené jsou také kulaté koberce. Pro ty, kteří hledají neobvyklá řešení, jsme také něco připravili – dětský kobereček ve tvaru hvězdy nebo zvířecí hlavy může opravdu okouzlit ty nejmenší.

Koberec může mít více či méně geometrický tvar. Široký výběr vzorů a barev usnadní výběr vhodného produktu, který promění dětský pokojík v jedinečné místo. 

Neobvyklý tvar koberců se může ovšem ukázat jako problématický, pokud jde o zajištění jejich protiskluznosti. V takové situaci je dobré pořídit si pod koberec dodatečně protiskluzové podložky, díky kterým se koberce neposouvají a sníží se i riziko zakopnutí o zvednuty okraj koberce.

Jaké barvy mohou mít dětské koberce?

Do dětského pokoje je dobré naaranžovat barevný koberec, který podněcuje fantazii. Pamatujte také na to, jaké barvy má vaše dítě nejraději – právě vaše dítě bude tím nejlepším poradcem při nákupu koberce.

Můžete si vybrat barevné, velmi syté koberce do dětského pokoje nebo něco tlumenějšího. Modrá, šedá, červená nebo bílá jsou oblíbené barvy. Mezi našimi produkty najdete ty nejzajímavější modely v atraktivních odstínech. Barvy mohou odkazovat na pohádkové motivy nebo na něco zcela abstraktní - výběr je jen na vás a vašem dítěti!

Jaká velikost koberce je vhodná do dětského pokoje?

Dětské koberce jsou prvky, které mohou mít různé velikosti. Velikost koberce je vhodné volit podle velikosti pokoje a potřeb samotného dítěte. Budou se hodit velké koberce do celého interiéru, nebo je lepší rozhodnout se pro menší dětský koberec? Velikosti koberců, které můžete zakoupit v našem obchodě, se můžou velmi lišit, vyplatí se proto seznámit se s celou nabídkou našich produktů, aby si vybrat něco, co vám vyhovuje nejvíce.  

Pokud již znáte velikost koberce, kterou potřebujete, vyplatí se využít vyhledávač dostupný na našich stránkách. Filtrovat můžete nejen podle velikosti produktu, ale také podle barev a vzorů.