Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Šířka (m)
Výška vlasu (mm)
Celková výška (mm)
Hmotnost vlasu (g/m2)
Celková hmotnost (g/m2)
Materiál
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Travní koberec Wimbledon 133CM X 200CM

449,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Umělá Tráva 2m

139,00 Kč / m2
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Umělá Tráva 4m

139,00 Kč / m2
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Umelá tráva 4M PRADO

229,00 Kč / m2
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Umelá tráva 4M Royal

499,00 Kč / m2
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Umělá tráva 2m Royal

499,00 Kč / m2

Umělá tráva na terasu

Čím blíže k jaru, tím častěji přemýšlíme, jak se správně postarat o svou zahradu. Ořezáváme keře, pěstujeme rostliny, zaléváme trávu nebo se připravujeme na její výsev. V altánech rozkládáme vkusné vlněné koberce, nakupujeme módní květináče a zasazujeme do nich voňavé květiny. Totéž platí pro městské balkóny, které jsou svým způsobem obdobou domácích zahrad. Aby letní večery na balkóně byly útulné, můžete si pořídit zajímavé kobercové krytiny, PVC podlahové krytiny nebo umělou trávou. Jejich dlouhé štětiny ochrání před chladem od podlahy a vytvoří ideální místo k odpočinku.
 
 
Umělá tráva na balkón je skvělou alternativou k poškozeným nebo starým balkónovým dlaždicím. Když balkónová podlaha potřebuje renovaci, ale místo renovace hledáte jiné řešení, skvělým řešením bude pokládka umělého trávního koberce na původní poškozený povrch. Jeho přirozený vzhled navádí velmi příjemnou atmosféru, zdobí balkón a díky němu se jeho obyvatelé cítí jako ve své vlastní zahradě. I když žijete v bytě v centru města, můžete navrhnout zajímavý zelený koberec takovým způsobem, abyste se cítili jako v zeleném, selském prostředí, daleko od městského shonu.

 

Umělá tráva na balkón

Umělou trávu na balkón zakoupíte v zahradnictví ve stavebninách nebo hobby marketech. Prodává se v rolích a v různých velikostech. Díky tomu můžete zakoupit potřebné množství umělého travního koberce tak, aby odpovídal velikosti povrchu balkónu. Trávní koberec lze ořezávat ostrým nožem a tvořit tak různé tvary. Dokonce i v případě nerovného povrchu je montáž travní podlahové krytiny velmi snadná. Umělá tráva samozřejmě může být pouze součástí relaxační zóny, nemusíte s ní zakrývat celý balkón - je  jenom na kupujícím, jak si svůj balkón nebo terasu zařídí.

Do dětského koutku na balkóně často dáváme dětské koberce. Umělý travní koberec může úspěšně nahradit tuto podlahovou krytinu. Jeho struktura je velmi příjemná na dotek, takže nejmladší mohou na něm bez obav trávit volný čas.

Podlahové krytiny na balkón, jako je umělá tráva, jsou z hlediska uspořádání neutrální. Hodí se k jakémukoliv balkónovému aranžmá, neovlivňují estetiku ani nenarušují celkový styl. I v případě renovace nebo výměny balkónového nábytku může, uměla tráva zůstat. Pokládka umělého travního koberce je velmi jednoduchá, proto tento typ podlahové krytiny používáme tak často.

 

 

Výhody umělé trávy na balkón

Umělá tráva se velmi podobá skutečnému trávníku. Tráva se vyznačuje vysokou odolností vůči všem povětrnostním podmínkám, také proti mrazu. Uměla tráva je velmi příjemná na dotek, proto, po trávě můžete bez obav chodit bosí. Umělá tráva nevyžaduje žádné speciální péči ani údržbu, aby zachovala svůj původní vzhled a barvu. Stačí vysát travní koberec během běžného úklidu domácnosti. Umělou trávu můžeme libovolně řezat pomocí ostrého nože, aby ji přizpůsobit tvaru balkónu. Umělá tráva není nijak nákladná investice.

 

Nevýhody umělé trávy na balkóně

Pomalejší schnutí stébel po dešti, voda z umělé trávy se musí samovolně odpařovat. V případě levných koberců tráva může mít příliš umělý vzhled nebo mírně drsný povrch syntetického materiálu a není možné zvolit vzor, charakteristický pro koberce běhouny.

 

 

Umělá tráva na terasu – návod na pokládku

Již zakoupená umělá tráva na terasu se pokládá velmi snadno. Každý, kdo aspoň někdy přišel do styku i s malou rekonstrukcí, si s tímto úkolem určitě poradí. Umělý trávní koberec se pokládá stejným způsobem jako koberec do interiéru. Umělou trávu lze pokládat na jakýkoliv povrch: keramický, dřevěný, betonový atd. Je důležité, aby byl povrch suchý a rovný. Pokud zůstanou pod kobercem kamínky nebo jiné výčnělky, nemusí být jeho používání tolik komfortní. Prvním krokem by proto mělo být očištění povrchu a jeho důkladné vysušení. Dalším krokem je přesné zaměření terasy / balkónu a role umělé trávy. Rozměry lze přenést na list papíru a naplánovat řezání rolí. Stojí za to provést řez tak, aby bylo dosaženo minimálního počtu spojů a řezů. Místa spojů lze zamaskovat umístěním dekorativních prvků na balkón, jako jsou například květináče. Řezání okrajů a sklonů travního koberce vždy ponechejte na konec. Při ořezávání trávního koberce použijte kartonové krabice, aby nedošlo k poškození dlaždic nožem.

Trávníkový koberec na terase můžete připevnit k podkladu dvěma způsoby- přilepit pomocí oboustranné lepicí pásky nebo speciálního lepidla na podlahovou krytinu. Lepení travního koberce pomocí oboustranné pásky je velmi levné řešení. Pásku zakoupíte v každém obchodě s domácími potřebami. Všechny hrany podlahové krytiny by měly být podlepeny a pevně připevněny k povrchu. Nezapomeňte však, že v případě tohoto řešení se páska může při silném dešti uvolnit a podlahová krytina se začne vlnit. Lepení bude potřeba zopakovat nebo zvolit jiný způsob montáže. Dalším způsobem je nákup polyuretanového lepidla. Pro aplikaci lepidla na umělou trávu použijte lepící pistoli.

Někteří lidé nelepí travní koberec k podkladu, jen jej položí na terasu, na starý povrch. To umožňuje volný pohyb podlahové krytiny, ale existuje větší riziko stočení okrajů trávního koberce.

 

Péče o umělou trávu

Velkou výhodou umělé trávy je snadná údržba bez speciální péče o povrch. Aby si travní koberec zachoval původní barvu, můžete jej občas vyčistit jemným čisticím prostředkem a vysát koberec od prachu a znečišťujících látek, které se na něm usazují ze vzduchu. Je však třeba pamatovat na potřebu úplného sundání travního koberce každých pár měsíců nebo každou sezónu, pro to aby vyčistit dlažbu. Mezi dlažbou a kobercem se hromadí prach a vlhkost, což z dlouhodobého hlediska může vést k růstu hub a plísni.

 

 

Umělá tráva - 5 nejdůležitějších věcí o zeleném koberci na balkón a terasu

Umělá tráva - 5 nejdůležitějších věcí o zeleném koberci na balkón a terasu

Umělá tráva se pomalu stává rychlou sa levnou variantou pokrytí podlahy na terase a balkónu. Zákazníci ochotně volí umělou trávu jako náhradu za terasové dlaždice. Pro okamžité pokrytí a zútulnění balkonu umělá tráva je ideální řešení.

Umělá tráva - jak ji položit?

Umělá tráva - jak ji položit?

Krásně udržovaná zahrada vyžaduje spoustu času a práce. Pokud nemáte dostatek volného času na péči o trávník nebo s ním nemáte mnoho zkušeností, můžete zvolit alternativní řešení a pokládat umělou trávu, která vypadá stejně esteticky. Díky snadné...

Umělá tráva - jak čistit tento typ krytiny?

Umělá tráva - jak čistit tento typ krytiny?

Umělý trávník ze syntetických vláken nenahradí skutečnou zahradu kolem domu, ale dodá nám aspoň její dojem na balkóně nebo terase. Bude perfektní všude tam, kde nelze pěstovat přírodní trávu, například ve stinných oblastech. Je to také skvělé řešení pro z