Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Typ
Více
Určeno
Dominantní vzor
Více
Podlahové vytápění
Antialergické
Rozměry (cm)
Metoda tkaní
Délka (cm)
Barva
Více
Tvar
Styl
Šířka (cm)
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Kusové koberce

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    72
339,00 Kč / ks 479,00 Kč / ks
Akce
289,00 Kč / ks 399,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    72

Obchod Baumax nabízí širokou škálu koberců, které jsou k dispozici v různých velikostech a barvách, protože jsou to velmi důležité doplňky, které mohou zcela změnit místnost. Koberce jsou nejen estetické, ale i funkční. Představte si, že vstanete do chladného rána z vyhřáté postele a položíte nohy na studenou podlahu… Nic příjemného, že? Podívejte se na nabídku našeho obchodu a vyberte si koberec pro vaši ložnici – užijte si každé ráno s příjemným kobercem.

Koberce - Baumax

Koberec hodný králů

 

Věděli jste, že nejstarší známý koberec byl vyroben asi 400 let před naším letopočtem? Stále můžete obdivovat jeho složitě tkané vlákna, protože byl nalezen v bloku ledu - díky zamrznutí přežil tisíciletí ve výborném stavu. S největší pravděpodobností se umění tvorby koberců vyvíjelo na pláních střední Asie, kde kočovníci potřebovali ochranu před chladem. A tak je vyráběli z vlny, získané z ovcí a koz. V 16. století se běžně používaly koberce pro dekorativní účely. Byla to však velmi drahá dekorace, protože byla tkaná na základě maleb od malířů, což značně prodloužilo čas formování textilií a použilo ušlechtilou rotaci: hedvábí a zlaté vlákna. Na něm mohli stát jen nejbohatší. Dodnes můžeme obdivovat slavnou Wawelovu Arras, kterou koupil král Zikmund Augustus. Dnes je koberec velmi populární produkt, široce dostupný a používán v téměř každé domácnosti.

 

Monochromatický nebo vzorovaný koberec?

 

Koberce vysoké kvality a přijatelné ceny, které najdete v sortimentu naší prodejny, jsou k dispozici v plných barvách i ve vzorovaných variantách. Obě řešení mají své příznivce. Monochromatické koberce se častěji používají v minimalistických interiérech. Návrhy jsou oblíbené milovníky retro módy a rustikální výzdoby. Květinové motivy často odkazují na tradiční estetiku, známou z předchozích desetiletí. Další kobercové vzory zahrnují více geometrických tvarů - toto řešení je určeno pro moderní, možná i futuristické pokoje.

 

Použití koberců v obývacím pokoji se stalo velmi populárním. Spolu s odpočinkem, pohovkou nebo rohovou sedačkou je nedílnou součástí vybavení místa na odpočinek. Koberec chrání podlahu před poškrábáním a dodává pohodlí celé místnosti.

 

 

Moderní koberce do obýváku a ložnic jsou vyrobeny z vysoce kvalitních vláken, díky čemuž dekorace zůstanou v perfektním stavu již mnoho let. Plasty jsou odolné vůči vnějším vlivům: nečistoty, oděr, skvrny. Koberce vyrobené z vlny vyžadují více pozornosti během používání. Mezi modely, které jsou k dispozici v prodejnách Baumax, můžete snadno najít ten, který splňuje všechny vaše očekávání.