Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Druh sortimentu
Typ
Více
Určeno
Dominantní vzor
Více
Podlahové vytápění
Antialergické
Rozměry (cm)
Metoda tkaní
Délka (cm)
Barva
Více
Tvar
Styl
Šířka (cm)
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Kusové koberce

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    49
769,00 Kč / ks
699,00 Kč / ks
699,00 Kč / ks
1579,00 Kč / ks
1299,00 Kč / ks
769,00 Kč / ks
609,00 Kč / ks
Novinky
899,00 Kč / ks
1839,00 Kč / ks
739,00 Kč / ks
999,00 Kč / ks
1669,00 Kč / ks
2449,00 Kč / ks
2449,00 Kč / ks
2449,00 Kč / ks
1669,00 Kč / ks
2499,00 Kč / ks
1    3  4  5    49

Obchod Baumax nabízí širokou škálu koberců, které jsou k dispozici v různých velikostech a barvách, protože jsou to velmi důležité doplňky, které mohou zcela změnit místnost. Koberce jsou nejen estetické, ale i funkční. Představte si, že vstanete do chladného rána z vyhřáté postele a položíte nohy na studenou podlahu… Nic příjemného, že? Podívejte se na nabídku našeho obchodu a vyberte si koberec pro vaši ložnici – užijte si každé ráno s příjemným kobercem.

Koberce - Baumax

Koberec hodný králů

 

Věděli jste, že nejstarší známý koberec byl vyroben asi 400 let před naším letopočtem? Stále můžete obdivovat jeho složitě tkané vlákna, protože byl nalezen v bloku ledu - díky zamrznutí přežil tisíciletí ve výborném stavu. S největší pravděpodobností se umění tvorby koberců vyvíjelo na pláních střední Asie, kde kočovníci potřebovali ochranu před chladem. A tak je vyráběli z vlny, získané z ovcí a koz. V 16. století se běžně používaly koberce pro dekorativní účely. Byla to však velmi drahá dekorace, protože byla tkaná na základě maleb od malířů, což značně prodloužilo čas formování textilií a použilo ušlechtilou rotaci: hedvábí a zlaté vlákna. Na něm mohli stát jen nejbohatší. Dodnes můžeme obdivovat slavnou Wawelovu Arras, kterou koupil král Zikmund Augustus. Dnes je koberec velmi populární produkt, široce dostupný a používán v téměř každé domácnosti.

 

Monochromatický nebo vzorovaný koberec?

 

Koberce vysoké kvality a přijatelné ceny, které najdete v sortimentu naší prodejny, jsou k dispozici v plných barvách i ve vzorovaných variantách. Obě řešení mají své příznivce. Monochromatické koberce se častěji používají v minimalistických interiérech. Návrhy jsou oblíbené milovníky retro módy a rustikální výzdoby. Květinové motivy často odkazují na tradiční estetiku, známou z předchozích desetiletí. Další kobercové vzory zahrnují více geometrických tvarů - toto řešení je určeno pro moderní, možná i futuristické pokoje.

 

Použití koberců v obývacím pokoji se stalo velmi populárním. Spolu s odpočinkem, pohovkou nebo rohovou sedačkou je nedílnou součástí vybavení místa na odpočinek. Koberec chrání podlahu před poškrábáním a dodává pohodlí celé místnosti.

 

 

Moderní koberce do obýváku a ložnic jsou vyrobeny z vysoce kvalitních vláken, díky čemuž dekorace zůstanou v perfektním stavu již mnoho let. Plasty jsou odolné vůči vnějším vlivům: nečistoty, oděr, skvrny. Koberce vyrobené z vlny vyžadují více pozornosti během používání. Mezi modely, které jsou k dispozici v prodejnách Baumax, můžete snadno najít ten, který splňuje všechny vaše očekávání.