Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Typ motoru
Výkon motoru (W)
Záběr sečení (mm)
Výška sečení (mm)
Objem sběrného koše (l)
Pojezd
Hledat

Benzínové sekačky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Benzínové sekačky

Řádně upravený trávník je určujícím faktorem dobře udržovaného majetku. Současná řešení pomáhají organizovat zahradní práce pohodlně tak, aby fungovaly hladce a nebyly příliš fyzicky zatěžující. Benzínové sekačky zvládájí překážky ukryté v trávě, takže se nemusíte starat o její poškození a přesnost stříhání. Další výhodou jejich nákupu je, že jsou mobilní a nevyžadují použití malého ručního kabelu zapojeného do napájecího zdroje.

Ergonomie a pohodlí, v průběhu sekání trávy, jsou zaručeny moderní benzínovou sekačkou, která je k dispozici také v sortimentu obchodní sítě BauMax.

Benzínové sekačky - Merkury Market

Benzínové sekačky – BauMax

 

Benzínové sekačky – jak vybrat tu správnou?

 

Každý typ povrchu má vlastní pravidla a vyžaduje jiné vybavení. Z tohoto důvodu věnujte zvláštní pozornost šířce sečení, protože tento parametr určuje velikost plochy na sekání.

Druhým faktorem je, zda má být sekačka poháněna nebo ne – toto je primárně zaměřeno pro trávníky s plochou přesahující 1000 m. Moderní typy zahrnují funkčnost kombinovanou s komfortem užívání, proto dávejte pozor na další aspekty, jako například: broušení stonků nebo sekání s bočním nebo zadním výhozem. Pokud se však zabýváte nerovným povrchem, je dobré se zaměřit na křovinořezy, které jsou k dispozici také prostřednictvím našeho obchodu.

 

Pohodlí při sekání trávníku

 

Se sekáním trávníku není spojena těžká práce. V sekačkách existují způsoby, které činnost usnadňují. Mezi ně patří možnost nastavení výšky sečení, trysky pro snadné čištění krytu a pohonu zadních kol. Na celou aktivitu není tedy nutné vynaložit velké úsilí.

V některých typech sekaček najdete i elektrický startér, který má pozitivní vliv na start sekačky.

Sekačky a traktory

 

Sekání trávy je jednou ze základních prací na zahradě. V tomto případě pomáhají různé sekačky a traktory, jejichž výběr je v současnosti široký.

Rozlišují se především funkčností a cenou. Prvním faktorem, který byste měli zvážit je velikost oblasti, kterou chcete sekat. Nepotřebujete sekačku na trávu s vysokou silou a stejně drahou cenou, abyste ošetřili trávník o malé rozloze.

Druhým důležitým faktorem je typ napájení. Nejběžnější jsou benzínové sekačky a elektrické sekačky. Elektrické sekačky jsou lehké. Jejich tlačení vyžaduje minimální úsilí, jsou tiché a nevypouští žádné výpary. Sečení může ovlivnit pouze kabel za přístrojem, který je třeba táhnout. Spalovací jsou oproti elektrickým silnější. Dobře se vyrovnávají s různými překážkami: hrubými větvičkami, zbytky keřů nebo větví ukrytými v trávě. Jsou však o něco větší a těžší než elektrické sekačky.