Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Typ motoru
Výkon motoru (W)
Záběr sečení (mm)
Výška sečení (mm)
Objem sběrného koše (l)
Pojezd
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
7499,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
7799,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
4599,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
4999,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
5999,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
5990,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
4990,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
8289,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Žebříček: Nejlepší benzínové sekačky 2023!

Žebříček: Nejlepší benzínové sekačky 2023!

31.03.2023

S blížícím se jarem, příroda se probouzí k životu. Začínají kvést květiny, stromy se pokrývají listím a trávník se začíná zelenat. V této době již začínají první práce na zahradě nebo na pozemku.

Benzínové sekačky

Řádně upravený trávník je určujícím faktorem dobře udržovaného majetku. Současná řešení pomáhají organizovat zahradní práce pohodlně tak, aby fungovaly hladce a nebyly příliš fyzicky zatěžující. Benzínové sekačky zvládájí překážky ukryté v trávě, takže se nemusíte starat o její poškození a přesnost stříhání. Další výhodou jejich nákupu je, že jsou mobilní a nevyžadují použití malého ručního kabelu zapojeného do napájecího zdroje.

Ergonomie a pohodlí, v průběhu sekání trávy, jsou zaručeny moderní benzínovou sekačkou, která je k dispozici také v sortimentu obchodní sítě BauMax.

Benzínové sekačky - Merkury Market

Benzínové sekačky – BauMax

 

Benzínové sekačky – jak vybrat tu správnou?

 

Každý typ povrchu má vlastní pravidla a vyžaduje jiné vybavení. Z tohoto důvodu věnujte zvláštní pozornost šířce sečení, protože tento parametr určuje velikost plochy na sekání.

Druhým faktorem je, zda má být sekačka poháněna nebo ne – toto je primárně zaměřeno pro trávníky s plochou přesahující 1000 m. Moderní typy zahrnují funkčnost kombinovanou s komfortem užívání, proto dávejte pozor na další aspekty, jako například: broušení stonků nebo sekání s bočním nebo zadním výhozem. Pokud se však zabýváte nerovným povrchem, je dobré se zaměřit na křovinořezy, které jsou k dispozici také prostřednictvím našeho obchodu.

 

Pohodlí při sekání trávníku

 

Se sekáním trávníku není spojena těžká práce. V sekačkách existují způsoby, které činnost usnadňují. Mezi ně patří možnost nastavení výšky sečení, trysky pro snadné čištění krytu a pohonu zadních kol. Na celou aktivitu není tedy nutné vynaložit velké úsilí.

V některých typech sekaček najdete i elektrický startér, který má pozitivní vliv na start sekačky.

Sekačky a traktory

 

Sekání trávy je jednou ze základních prací na zahradě. V tomto případě pomáhají různé sekačky a traktory, jejichž výběr je v současnosti široký.

Rozlišují se především funkčností a cenou. Prvním faktorem, který byste měli zvážit je velikost oblasti, kterou chcete sekat. Nepotřebujete sekačku na trávu s vysokou silou a stejně drahou cenou, abyste ošetřili trávník o malé rozloze.

Druhým důležitým faktorem je typ napájení. Nejběžnější jsou benzínové sekačky a elektrické sekačky. Elektrické sekačky jsou lehké. Jejich tlačení vyžaduje minimální úsilí, jsou tiché a nevypouští žádné výpary. Sečení může ovlivnit pouze kabel za přístrojem, který je třeba táhnout. Spalovací jsou oproti elektrickým silnější. Dobře se vyrovnávají s různými překážkami: hrubými větvičkami, zbytky keřů nebo větví ukrytými v trávě. Jsou však o něco větší a těžší než elektrické sekačky.