Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Typ motoru
Výkon motoru (W)
Více
Záběr sečení (mm)
Více
Výška sečení (mm)
Více
Objem sběrného koše (l)
Více
Pojezd
Hledat

Sekačky a traktory

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
5379,00 Kč / ks 5999,00 Kč / ks
Akce
1749,00 Kč / ks 1999,00 Kč / ks
Akce

Sekačky a traktory

 

Sekání trávy je jednou ze základních prací na zahradě. V tomto případě pomáhají různé sekačky a traktory, jejichž výběr je v současnosti široký.

Rozlišují se především funkčností a cenou. Prvním faktorem, který byste měli zvážit je velikost oblasti, kterou chcete sekat. Nepotřebujete sekačku na trávu s vysokou silou a stejně drahou cenou, abyste ošetřili trávník o malé rozloze.

Druhým důležitým faktorem je typ napájení. Nejběžnější jsou benzínové sekačky a elektrické sekačky. Elektrické sekačky jsou lehké. Jejich tlačení vyžaduje minimální úsilí, jsou tiché a nevypouští žádné výpary. Sečení může ovlivnit pouze kabel za přístrojem, který je třeba táhnout. Spalovací jsou oproti elektrickým silnější. Dobře se vyrovnávají s různými překážkami: hrubými větvičkami, zbytky keřů nebo větví ukrytými v trávě. Jsou však o něco větší a těžší než elektrické sekačky.

Sekačky a traktory - BauMax

Kosa nebo sekačka?

 

Náš sortiment zahrnuje sekačky a kosy. Takže si můžete promyslet, která možnost bude pro vaši zahradu nejlepší. Sekačka je vhodná pro malé, rovné plochy, například trávník na dvoře. Kosu doporučujeme na sekání trávy na velkých a nerovném povrchu.

 

Jak a kdy sekat trávník?

 

První sečení by mělo probíhat na jaře, kdy tráva dosáhne výšky asi 6-8 cm. Nezapomeňte ji zkrátit maximálně o 1/3 její délky. Měli byste začít sekat od okraje trávníku a pohybovat se podél rovných čar směrem k jeho středu. Doporučujeme použít metodu "překrytí" - přejděte na ještě nepoužitý pás, čímž se eliminuje riziko opuštění nepokosených míst. Nejlepší je zkracovat trávu alespoň jednou týdně. Mělo by se to dělat tak dlouho, dokud roste, což je nejčastěji až do poloviny října.

 

Při sekání pamatujte na základní pravidla: nesečte mokrý trávník. Mohlo by dojít k poškození sekačky a zkrácení trávy během sucha.

Elektrické sekačky doporučujeme především lidem, kteří mají menší zahrady, a proto méně rostoucí trávu - tam nebude potřebná velká síla sekaček na trávu. Omezení rozsahu ve formě kabelu, který musí být v průběhu užívání elektrické sekačky připojené na zdroj energie, by také nemělo představovat problém. Zahradní sekačka na trávu je vhodná na sečení trávy, jejíž výška nepřesahuje 10 centimetrů a je plochá. Pro vyšší trávy, jako jsou strmé svahy, se doporučuje používat závěsné křovinořezy nebo elektrické vyžínače.