Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Druh sortimentu
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Sekačky a traktory

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1463,00 Kč / ks 2090,00 Kč / ks
Akce
10232,00 Kč / ks 12790,00 Kč / ks
Akce
12232,00 Kč / ks 15290,00 Kč / ks
Akce
2799,00 Kč / ks
13790,00 Kč / ks

Kterou sekačku si vybrat?

 

Sekání trávy je jednou ze základních prací na zahradě. V tomto případě pomáhají různé druhy sekaček, jejichž výběr je v současnosti široký.

Rozlišují se především funkčností a cenou. Prvním faktorem, který byste měli zvážit je velikost oblasti, kterou chcete sekat. Nepotřebujete sekačku na trávu s vysokou silou a stejně drahou cenou, abyste ošetřili trávník o malé rozloze.

Druhým důležitým faktorem je typ napájení. Nejběžnější jsou spalovací sekačky a elektrické sekačky. Elektrické sekačky jsou lehké. Jejich tlačení vyžaduje minimální úsilí, jsou tiché a nevypouští žádné výpary. Sečení může ovlivnit pouze kabel za přístrojem, který je třeba táhnout. Spalovací jsou oproti elektrickým silnější. Dobře se vyrovnávají s různými překážkami: hrubými větvičkami, zbytky keřů nebo větví ukrytými v trávě. Jsou však o něco větší a těžší než elektrické sekačky.

Sekačky a traktory - BauMax

Kosa nebo sekačka?

 

Náš sortiment zahrnuje sekačky a kosy. Takže si můžete promyslet, která možnost bude pro vaši zahradu nejlepší. Sekačka je vhodná pro malé, rovné plochy, například trávník na dvoře. Kosu doporučujeme na sekání trávy na velkých a nerovném povrchu.

 

Jak a kdy sekat trávník?

 

První sečení by mělo probíhat na jaře, kdy tráva dosáhne výšky asi 6-8 cm. Nezapomeňte ji zkrátit maximálně o 1/3 její délky. Měli byste začít sekat od okraje trávníku a pohybovat se podél rovných čar směrem k jeho středu. Doporučujeme použít metodu "překrytí" - přejděte na ještě nepoužitý pás, čímž se eliminuje riziko opuštění nepokosených míst. Nejlepší je zkracovat trávu alespoň jednou týdně. Mělo by se to dělat tak dlouho, dokud roste, což je nejčastěji až do poloviny října.

 

Při sekání pamatujte na základní pravidla: nesečte mokrý trávník. Mohlo by dojít k poškození sekačky a zkrácení trávy během sucha.