Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Robotická aku sekačka 600 m2 Riwall PRO RRM 600

12270,51 Kč / ks

Robotické sekačky

Moderní řešení a technologie pomáhají při mnoha zdlouhavých činnostech na zahradě i v domácnosti s využitím robotické sekačky na zahradě. Udržovaný krásný trávník vyžaduje hodně péče, ale časově nejnáročnější je zastřihnout trávu, která ještě doroste. Sekání trávy vyžaduje pravidelnost a čas, který můžete věnovat příjemnějším věcem, jako je relaxace na zahradě. Robotická sekačka je dokonalým řešením, jak bez námahy udržovat váš domácí trávník v dokonalém stavu. Sekání nebylo nikdy tak snadné!

Robotické sekačky- Baumax.cz

Jak funguje robotická sekačka?

Robotická sekačka je kompletní robotický nástroj pro sekání trávy na vašich zahradách. Zařízení se automaticky pohybuje po určené ploše a poseká trávník v naprogramované výšce. Posekaná tráva je mulčována a vyfukována do sekané plochy. Ta poslouží jako tepelná izolace zabraňující vysychání substrátu a jako přírodní hnojivo na povrchu trávníku. Bezkomutátorové motory generují méně hluku než tradiční modely, což vám umožňuje prodloužit provozní dobu a nedráždit tím vaše sousedy. Moderní robotické sekačky lze programovat pomocí dálkového ovládání, ovládacího panelu a v případě nejpokročilejších modelů – prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.

Sekačka automaticky dobíjí baterie bez nutnosti dohledu majitele. Ochranu proti krádeži zajišťují různá řešení: od zadání PIN kódu jako v telefonu, přes alarm, až po GSM modul umožňující sledování zařízení.

Mobilní aplikace umožňuje připojit se k sekačce pomocí chytrého telefonu a spravovat všechny její funkce. Produkty se obtížně používají s nabíječkou, která není součástí sady, protože různé modely mají různé vstupy do nabíjecí stanice. Robot nebude fungovat, pokud připojení neodpovídá modelu. V setu se sekacím robotem je kromě sekačky také dokovací stanice a signální kabel.

Robotické sekačky – použití a obsluha

 Nabízíme modely přizpůsobené k péči o menší zahrady do 500 m2 a určené pro větší i o rozloze 4000 m2.

Důležitým faktorem pro bezporuchový chod robotické sekačky a její efektivitu je správné určení pracovní plochy a její vyrovnání. Pracovní oblast robota by měla být pečlivě zvážena a navržena tak, aby nedošlo k poškození rostlin a zbytečnému sekání. Vyplatí se postarat se o odbornou instalaci vodičů ohraničujících oblast provozu a nabíjecí stanici stroje. Závisí na tom účinnost sečení, bezproblémový chod robota a maximální využití jeho možností. Sekačka může pracovat na zvlněném a nepravidelném terénu. Dešťový senzor detekuje déšť a navádí zařízení na základnu.

Je robotická sekačka bezpečná?

Robotická sekačka je bezpečné zařízení, pokud dodržujeme pokyny na používání. Pokud se sekačka zvedne nebo převrátí, práce sekacích nožů se automaticky zastaví. Řezací nože se nacházejí za okrajem přístroje a při setkání s překážkou se stroj automaticky zastaví a vyhne se jí, čímž se zabrání jeho poškození. Při sekání, stejně jako při jiných pracích s mechanickými přístroji, musíte být obzvlášť opatrní v přítomnosti dětí. Robotické sečení není o nic nebezpečnější než v případě tradičního zařízení. Výrobky tohoto typu jsou méně poruchové než elektrické sekačky nebo benzínové sekačky na trávu. Podívejte se na produkty dostupné v našem obchodě a určitě vás zaujmou!

Robotické sekačky na trávu – výhody

Odolnost a pohodlí

Robotické sekačky jsou odolné vůči poškození. Doba sečení je kratší. Zařízení, není potřeba hlídat a celý proces lze provést i v nepřítomnosti majitele. Instalace je kromě počátečního plánování jednoduchá a nevyžaduje žádný další zásah uživatele.

Bezpečnost sečení

Zařízení lze použít i v mírně svažitém nebo zvlněném terénu. Robot má dobrou přilnavost, což mu umožňuje překonat nerovný terén a bezpečně zastavit před překážkami. Nesmírně důležitou funkcí je dešťový senzor, takže při nepříznivém počasí zařízení nebude pracovat. 

Šetři čas

Když se o trávník stará elektrická sekačka, šetříte svůj čas. Už jej neztrácíte sekáním, čímž získáte alespoň pár volných hodin týdně. Také neztrácíte další čas přípravou zařízení na sečení a péči o jeho čištění. Pravidelné sekání navíc znamená, že zahradu můžete zalévat méně často, což také v létě ušetří několik hodin týdně a také šetří vodu. Pokud při návrhu zahrady přizpůsobíte plochu potřebám robotické sekačky, zjistíte, že nůžky na trávu vůbec není potřeba.

Vždy krásný trávník

Když vám na zahradě pracuje sekačka, stačí se o trávník postarat jen na přelomu ročních období, tedy před zimou a jarem. Trávník bude krásnější než kdy jindy, protože každodenní sečení umožňuje nejlepší vývoj ušlechtilých druhů trávy a vymizení plevelu.