Zařizujeme obývací pokoj v panelovém domě - průvodce ve 3 krocích

05.05.2023

Pro mnoho lidí je bydlení v panelovém domě pohodlným způsobem každodenního života, který je mírně omezen malým prostorem. Obzvláště obtížné může být pohodlné a estetické uspořádání obývacího pokoje. Jak chytře a efektivně uspořádat nábytek, tak aby oddělil zóny pro jednotlivé činnosti? Čím začít a co vzít v úvahu při zařizovaní pohodlného a elegantního obývacího pokoje?

Obývací pokoj - Baumax.cz


V tomto článku:

1. Za prvé: navrhněte interiér

2. Za druhé: uspořádejte nábytek

3. Za třetí: vyberte doplňky a dekoraceZa prvé: navrhněte interiér

Než si vybereme nábytek do obývacího pokoje a začneme ho aranžovat, vyplatí se sáhnout po kousku papíru, nejlépe čtverečkovaného, a udělat si plán. Nemusí to být úplně přesné, pokud jde o rozměry. Postačují přibližné hodnoty. Je důležité umístění oken, dveří a elektrických zásuvek. Interiérové dveře se otevírají dovnitř, takže musíte pamatovat na to, abyste neumisťovali nábytek na zeď za dveřní křídlo, aby neblokovalo průchod. Obývací pokoj je místnost, kterou často ponecháváme otevřenou do předsíně. Tímto způsobem rozhodně přidáme nějaký prostor a místnost opticky zvětšíme.

Okna také vyžadují pozornost - musíme k nim zajistit volný přístup. Elektrické zásuvky určují místa, kde by měl být umístěn televizor. Stojící lampy musí být také umístěné blízko zdroje energie.

Tímto způsobem definujeme jednotlivé zóny: k posezení, s pohovkou a televizí, jídelnu se stolem a lampou nad ním a uskladňování na volné stěně. Existuje ještě pracovní zóna. Pokud máte místo, umístěte stůl blízko zdroje přírodního světla. Z důvodu omezení prostoru sady stolů a židlí často bývají umístěny pod oknem, aby mohli plnit zároveň funkci pracoviště.

 Sektorový nábytek - Baumax.cz

Za druhé: uspořádejte nábytek

Uspořádání zón v plánu vám umožní zjistit, jaké rozměry nábytku budou nejvíc funkční. Malé rohové sedací soupravy do obývacího pokoje vyžadují plochu asi 250 x 150 cm, třímístné pohovky o něco méně - 200 cm x 100 cm, ale dvoumístné pohovky pouze 150 cm x 90 cm. Stojí za zvážení pořízení dvou pohovek místo jedné velké. Při výběru sedací soupravy zvažte její rozmístění. Rohová pohovka krásně zapadá do rohu místnosti a nevyžaduje další místa na sezení. K pohovce přijde vhod puff nebo křeslo. Pohovku lze dokonce umístit daleko od zdi, aniž by ztratila na svém kouzle. Rozkládací pohovky, nejmenší a nejkompaktnější musí být umístěny ke zdi. Zadní část většinou není příliš pohledná a lehké opěradlo se snadno sklopí.

Komody, skříňky a police nebo skříně pro malý obývací pokoj vybírejme obzvlášť pečlivě. Světlé dřevo, vysoké nožičky a nestandardní řešení jsou tím, co bude vhodné do menšího pokoje.

Nejlepší volbou pro menší obývací pokoje jsou obývací stěny. Jsou nejen funkční a navrženy speciálně pro skladování věci v malém prostoru, ale také mají moderní vzhled. Obývací stěny kombinují zajímavý vzhled s řadou nápadů na skladování a uschovávaní věcí v obývacím pokojí v panelovém domě.

Stoly a židle, které tvoří jídelní část, by měly být umístěny co nejblíže ke vchodu, aby se omezil přenos jídel přes místnost. Pokud plánujeme stůl používat také jako pracoviště, měli bychom zajistit správné osvětlení.

Za třetí: vyberte doplňky a dekorace

Atmosféru a útulnost dodávají interiéru textilie, doplňky a dekorace oken a stěn. Do obývacího pokoje se zase vrací koberce, umístěné před pohovkou. Záclony do obývacího pokoje jsou stále nezbytným prvkem, který dodává styl a chrání interiér před sluncem a zamezuje pohledům od sousedů. Výběr barev je důležitý. Dekorativní doplňky by neměly vytvářet barevný chaos. Doplňky: vyberte přikrývky a dekorativní polštáře ve dvou nebo třech barvách, které se budou opakovat i v dalších doplňcích.


NECHTE SE INSPIROVAT!


Klasika ve Vašem obývacím pokoji – jaký nábytek vybrat?


Modulární nábytek – je vhodný do každého interiéru


Jak vymalovat pokoj dvěma barvami?


 

Zpět