Modulární nábytek – je vhodný do každého interiéru

05.04.2019

Systémový nábytek, známý také jako modulární nábytek, je ideálním řešením pro malé byty. Zamilují si ho také všichni individualsté, kteří si cení originální styl. Je také ideální pro dětské pokoje. Proč? Na to a na mnoho dalších otázek odpovídáme v následujícím článku.

Co je vlastně systémový nábytek?

Systémový nábytek je jednoduše sada nábytku, ze kterého si můžete vybrat ty díly, které vám nejlépe vyhovují z hlediska funkčnosti nebo velikosti.  Jejich design je samozřejmě udržován v jednotném stylu. Díky tomu můžete snadno uspořádat své čtyři rohy v souladu s vašimi požadavky. Modulární nábytek lze libovolně kombinovat a v případě potřeby  - upravovat. Kdykoliv můžete odmítnout určitý prvek nebo rozšířit svojí sestavu o další.

Moderní modulární nábytek – příklady

Abychom Vám ještě lépe přiblížili pojem systémového nábytku, uvedeme několik konkrétních příkladů: Tady jsou:

 • komody,
 • regály,
 • psací stoly
 • zavěsné skříňky
 • skříně
 • stolky,
 • vitríny
 • a dokonce postele!

Jak vidíte, moderní systémový nábytek může zahrnovat prakticky všechny prvky vybavení, které budete potřebovat. Záleží jen na vás, který z nich se rozhodnete umístit do vašich čtyř rohů. Samozřejmě všechny najdete v obchodě Merkury Market.

Systémový nábytek do obývacího pokoje – moderní alternativa pro tradiční obývací stěny

Obývací pokoj (vlastně velký pokoj) bez obývací stěny byl ve stylu PLR kdysi nemyslitelný. Dnes je to vzácné – mnohem častěji volíme modulární nábytek nebo obývací stěny menších rozměrů, než ty tradiční. Jaký je důvod mít systémový nábytek ve svém obývacím pokoji? Hlavním důvodem je skutečnost, že i když se podobá tradiční obývací stěně, poskytuje mnohem větší svobodu při uspořádání obývacího pokoje. A navíc, je velmi prostorný - můžete si vybrat přesně tolik skříněk nebo vitrín, kolik potřebujete.

Na co se zaměřit při výběru pokojového modulárního nábytku do obývacího pokoje?

Jak už víte, při výběru jednotlivých prvků máte úplnou svobodu. Stojí však za to zvážit i estetickou hodnotu setů systémového nábytku.

V obývacím pokoji uspořádaném v klasickém stylu bude nábytek ze dřeva nejlepší volbou. Zdůrazní nápaditý charakter interiéru a bude jeho skutečnou ozdobou.

Obývací pokoj zařízený ve skandinávském stylu je královstvím světlých barev. Proto by se v něm měl nacházet bílý systémový nábytek. Nejen dokonale ladí s jeho uspořádáním, ale i opticky zvětšuje místnost. Nábytek v tomto odstínu bude také vhodný do moderních, minimalistických interiérů. Nezapomeňte, že bílá barva vytváří perfektní pozadí pro expozici různých předmětů. Na druhé straně bohatě  zdobený nábytek se zaoblenými tvary a výraznými barvami bude nejvhodnější pro obývací pokoje uspořádané v retro stylu.

Modulární nábytek v dětském pokoji

Umístění systémového nábytku v dětském nebo teenagerovském pokoji je skvělý nápad! Vytvoří spolehlivý set, který budete spolu s věkem dítěte schopni rozšířit o další prvky a samozřejmě i odstranit ty, které již nejsou používány. Důležité je, že v obchodě Mercury Market najdete nábytek určený i pro nejmladší.

I v ložnici!

Obývací pokoj, dětský pokoj ... to rozhodně není konec - modulární nábytek se také často nachází v ložnicích. A není se čemu divit! Díky němu je uspořádání ložnice velmi jednoduché. K pohodlné manželské posteli si můžete vybrat komodu, šatní skříň nebo noční stolek – a to vše ve stejném stylu! Jen jako formalitu, zmíníme, že to nejen usnadní uspořádání ložnice, ale také vám umožní udržet spojitost uspořádání.

Shrnutí – kdy se vyplatí zainvestovat do moderního systémového nábytku?

Ačkoli si to každý neuvědomuje, ale systémový nábytek je dnes jedním z nejoblíbenějších řešení interiérového uspořádání. Není možné odolat dojmu, že byl vytvořen pro:

 • malé byty a garsonky, ve kterých každý centimetr je velmi důležitý. Modulární nábytek umožňuje inteligentní využití prostoru a v důsledku toho - úsporu prostoru.
 • individualisty, kteří nejsou spokojeni s hotovým řešením v oblasti interiérového designu. Systémový nábytek vytváří možnost tvorby různých kompozic, které zdůrazňují jak charakter místností, tak jejich majitelů.
 • lidi, kteří často mění místo bydliště. Z popisovaného nábytku můžete vytvořit libovolnou konfiguraci, díky čemu je vhodný do bytů různých velikostí nebo dispozic pokojů.

---

Univerzálnost systémového nábytku způsobuje to, že je vhodný prakticky do každé místnosti. V naší nabídce najdete modely, které jsou vhodné do bytů zařízených v různých stylech - skandinávském, moderním i klasickém. Věříme, že modulární nábytek si najde místo i ve Vašem domově, a v případě jakýchkoli pochybností s jejich výběrem nás můžete kontaktovat.

 

Zpět