Klasika ve Vašem obývacím pokoji – jaký nábytek vybrat?

09.03.2023

Pokud plánujete rekonstrukci obývacího pokoje nebo chcete zcela změnit interiér, stojí za to vsadit na klasický nábytek do obývacího pokoje. Bude vyhovovat jakémukoliv uspořádání a doplňkům, o kterých se vám jen zdá. Mimoto, jak je všeobecně známo, klasika nikdy nevyjde z módy. Díky tomu bude váš obývací pokoj, i po mnoha létech, stále útulný a estetický.

Nábytek- BauMax


V tomto článku:

1. 3 základní pravidla, díky kterým si zařídite hezký, klasický obývací pokoj

2. Přizpůsobte nábytek velikosti interiéru

3. Pamatujte, že nábytek v obývacím pokoji by vám měl poskytnout pohodlí při používání

4. Jaký nábytek je vhodné umístit do obývacího pokoje?

5. Klasika v obývacím pokoji: ať nábytek vytvoří harmonický celek3 základní pravidla, díky kterým si zařídite hezký, klasický obývací pokoj

Stojí za to vzít je v úvahu, pokud chcete efektivně a elegantně zařídit svůj obývací pokoj.

Zamyslete se nad tím, jakou funkci bude plnit obývací pokoj ve Vaší domácnosti

Existuje jich alespoň několik. V tomto přídadě vše záleží na Vás a konkrétně na tom, co od svého interiéru očekáváte.

  • Obývací pokoj s jídelnou

Velmi často je obývací pokoj spojen s místem ke stolování. To je velmi dobré řešení v případě, že obývací pokoj je dostatečně velký, aby pojal stůl se židlemi pro minimálně šest osob, ale byt je příliš malý na vyčlenění samostatného jídelního koutu.

Pokud se však rozhodnete uspořádat obývací pokoj s místem určeným ke stolování, měli byste si pořídit stůl se židlemi. Nejlepším řešením v tomto případě bude rozkládací stůl. Nebude zabírat příliš mnoho místa, když ho nebudete nepotřebovat. Pokud však pozvete hosty na společné jídlo, budete si jistí, že si každý najde své místo u stolu.

  • Obývací pokoj s dalším místem na spaní

Kdo je připraven, není překvapen. Pokud Vás často navštěvuje rodina, která u Vás přespává, stojí za to poskytnout jim pohodlné místo na spaní. Pokud pro tento účel nemůžete vyčlenit jinou místnost, investujte do pohodlné pohovky do obývacího pokoje. Nábytek, který plní mnoho funkcí umožní  plné využití potenciálu Vašeho bytu.

Pohovka s možností využití pro spaní se ničím neliší od normálního gauče, který se nerozkládá. Jediný prvek, který tento kus nábytku odlišuje, je mechanismus, který mění pohovku na pohodlnou postel.

Nábytek- BauMax

Přizpůsobte nábytek velikosti interiéru

Pamatujte na to, aby nedošlo k zahlcení obývacího pokoje takovým nábytkem, který bude zcela nevhodný. Právě proto, předtím než začnete kupovat nábytek do obývacího pokoje, stojí za to udělat si přesný plán místnosti, s rozměry a s  navrhovaným uspořádáním jednotlivých kusů nábytku.

Nepokoušejte se nic počítat od oka a ani nenechávejte nic na poslední chvíli. Pouze přesně změřený nábytek má šanci vytvořit ucelený a estetický celek, který dodá vašemu interiéru požadovaný, klasický charakter.

Je to důležité především z jednoho důvodu. Příliš velké množství nábytku v obývacím pokoji způsobuje, že budete mít jen velmi málo místa pro pohyb, což povede k tomu se budete cítit zavaleni. Naopak jejich příliš malé množství dává pocit nevyužitého prostoru.

Pamatujte, že nábytek v obývacím pokoji by vám měl poskytnout pohodlí při používání

Možná je to příliš jednoduché a naivní tvrzení, ale velmi často se ukazuje, že je to přesné. Mnoho lidí upřednostňuje estetiku daného nábytku před pohodlím při jeho používání. Toto křeslo možná není příliš pohodlné, ale je především hezké, takže se určitě bude dobře prezentovat ve Vašem interiéru. Možná ano, ale co z toho?

Nábytek do klasického obývacího pokoje by měl být nejen estetický, ale také solidně vyrobený a pohodlný. Pouze tehdy máte záruku, že bude sloužit po mnoho let. Jak již bylo dříve napsáno: klasika se nikdy neznudí nebo nevyjde z módy, takže stojí za to zainvestovat a uspořádat obývací pokoj jednou, a pořádně a také s hlavou.

Jaký nábytek je vhodné umístit do obývacího pokoje?

Konkrétně řečeno, jakému vybavení obývacího pokoje byste měli věnovat pozornost, aby byl nadčasový?

  • Nábytek pravidelných tvarů

Jedná se o malou obdélníkovou obývací stěnu s velkým množstvím vestavěných úložných prostor na krátkých nohách. Přidejte k tomu kulatý konferenční stolek. Ve středu obývacího pokoje ať dominuje velká pohovka: eleganci přidá čalounění, například kožené.

  • Multifunkční s velkým úložným prostorem

Dobrým nápadem pro klasický obývací pokoj může být komoda s prostornými zásuvkami.

  • Ve sladěných odstínech bílé nebo šedé

Dodatečně rozjasní interiér a učiní ho větším a útulnějším.

  • Jeden silný akcent ve formě pohovky nebo celé rohové sedací soupravy​.

V tomto případě stojí za to vsadit na tmavěmodrou, shnile zelenou nebo hnědou. Bez ohledu na to, zda to bude kožená pohovka nebo ne. Pokud však dáváte přednost tlumeným barvám pohovky, vyberte si k ní vhodné barevné doplňky. Oživí interiér a dají mu charakter.

Nábytek- BauMax

Klasika v obývacím pokoji: ať nábytek vytvoří harmonický celek

Vyhněte se následujícím chybám, abyste nepřeplnili obývací pokoj nábytkem.

  • Neumisťujte všechen nábytek ke zdi

Tímto bude obývací pokoj připadat přeplněný, i když uprostřed bude hodně volného místa.

  • Věnujte pozornost správným proporcím nábytku

Pokud máte malý obývací pokoj, nábytek v něm by měl být přizpůsoben jeho velikosti. Toto pravidlo funguje i opačně: ve velkém obývacím pokoji můžete umístit velké skříně nebo prostornou pohovku.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Obývací stěny nejen do obývacího pokoje


Paletový nábytek do obývacího pokoje - jak jej vyrobit? Industriální styl pro začátečníky


Nástěnné jednotky do obývacího pokoje - způsob funkčního designu


 

Zpět