Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Barva
Více
Potahová látka
S možností spaní
Úložný prostor
Hledat

Rozkládací pohovky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
8119,30 Kč / ks 11599,00 Kč / ks
Výprodej
6649,30 Kč / ks 9499,00 Kč / ks
Výprodej
1  2  3    
Jak vyčistit čalounění pohovky? 5 způsobů

Jak vyčistit čalounění pohovky? 5 způsobů

20.02.2021

Čalouněný nábytek bude v interiérech vypadat skvěle, pokud se o něho budeme řádně starat. Klíčem je pravidelné utírání a odstraňování skvrn, jakmile se nějaké objeví. Stojí tedy za to seznámit se s domácími metodami, které nám umožní efektivně vyčistit...

Sedačka do obývacího pokoje

Sedačka do obývacího pokoje

09.03.2020

Při výběru „sezení“ do obývacího pokoje stojíte před velkou výzvou: rohová sedačka, pohovka a křesla, křesla a pufy, pohovky a pufy v různých konfiguracích, rozkládací, větší, menší a samozřejmě: co je obývací pokoj bez křesla „ušák“?

Jak vyčistit pohovku? Populární triky

Jak vyčistit pohovku? Populární triky

04.04.2021

Látková nebo kožená pohovka, používaná každý den, velmi rychle přestane vypadat jako kus nábytku do obývacího pokoje, zvláště pokud ji používají i děti. Většina čalounění se velmi snadno zašpiní, nasaje tekuté nečistoty a hromadí prach na povrchu, ve...

Jak vyčistit rohovou sedací soupravu a pohovku? Domácí způsoby a přípravky z obchodu

Jak vyčistit rohovou sedací soupravu a pohovku? Domácí způsoby a přípravky z obchodu

12.04.2021

To, co použijeme k čištění čalouněného nábytku – rohové pohovky, pohovky nebo křesla - závisí na typu čalouněné látky a druhu skvrny. Můžeme to udělat domácími způsoby – například pomocí sody, kyseliny citronové, bramborové mouky. Pokud však nejsme...

Nejmódnější pohovky do obývacího pokoje - jaké trendy přinese nadcházející podzim?

Nejmódnější pohovky do obývacího pokoje - jaké trendy přinese nadcházející podzim?

05.10.2020

Béžová, hnědá, šedá - to jsou velmi bezpečné barvy v interiérovém designu, zejména pokud jde o nábytek pro volný čas. Poskytují velké možnosti uspořádání a jsou nadčasové. Výběr barevných textilií sladěných s pohovkou nebude problém, protože neutrální...

Rozkládací pohovky

 

Výběr v oblasti pohovek je skutečně velký a pro mnohé je pak obtížné, vybrat si tu správnou. Je důležité uvědomit si co od rozkládací pohovky očekáváte, jaký prostor jí bude vyčleněn, jaký účel bude přesně splňovat či z jakého materiálu by měla být. V nabídce obchodní sítě Baumax máme pohovky, jež uspokojí očekávání a potřeby všech!

 

 

Pokud počítáte s rozkládací pohovkou, vezměte v potaz i prostor na rozložení lůžka. Prostoru v okolí pohovky by jste měli věnovat pozornost, půjdou otevřít všechny šuplíky a dvířka skříněk, aby jste využili všechny místa pro uložení bez omezení. Pozor, příliš velká ubírá malé místnosti na vzdušnosti, naopak příliš malá se ve velké místnosti zbytečně ztratí.

 

Rozkládací, to je především funkčnost

Moderní rozkládací sedací soupravy, mají úložný prostor na ložní prádlo, jsou nepochybně ideálním řešením pro malé místnosti. Umístění takové pohovky do obývacího pokoje dokonale prochází zkouškou, když vás navštíví přátelé a budou u vás nocovat. Správná velikost a pevný rozkládací mechanismus nás mohou zachránit v hodně situacích a poskytnout pohodlí, které nesvazuje postel s matrací!

Sedací rozkládací pohovky a úložný prostor, to je 2v1.

 

Z jakého materiálu by měla rozkládací pohovka být?

Vybrat koženou nebo textilní pohovku? Oba materiály mají své plusy, jaké jsou výhody a nevýhody textilní a kožené:

 

Luxusní vzhled

Kožená pohovka propůjčuje obývacímu pokoji luxusní vzhled. V průběhu času také mírně mění odstín do krásné patiny. Kožená je mimo jiné také praktická, snadno se udržuje a vydrží vám pěknou řádku let. Její nevýhodou je ale její poněkud studený povrch na sezení (oproti textilní pohovce).

Jedinečný design

Jejím hlavním plusem je skoro nekonečné množství možností. Ať už se jedná o vlákna: plastová, syntetická nebo přírodní vlákna; či barvy, kterých je nepřeberně. Tyto gauče je dobré ošetřit textilním chráničem nebo impregnací, látka pak vydrží déle. Barva pohovky by měla ladit k nábytku v místnosti.

Typy pohovek podle mechanizmu pro rozkládání

Vysouvací zásuvka s možností rozložení– jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších typů rozkládacích pohovek jsou ty s vysouvací zásuvkou, ta však pi rozložení zabírá víc místa.

ClickClack mechanismus – pokud hledáte rychlý a jednoduchý systém rozložení matrace, vsaďte na oblíbený ClickClack mechanismus.

Systém se dvěma matracemi – v sedací či opěrné části jsou uloženy dvě matrace, které se vedle sebe položí na volné místo když vytáhnete úložný prostor.

Rozkládací s jednou matrací – pokud chcete pohovku používat pro každodenní spaní, řešení je snadné, tedy typ s jednou celistvou matrací a tak vám nahradí klasickou postel.

Na každé může být spaní příjemné.

 

Rozkládací pohovka středobod obývacího pokoje

Pohodlná pohovka může může být alternativou sedačky a i tak bude centrem rodinného života a základem všech společenských setkání, díky tomu se místnost stává útulnějším. Moderní sedací soupravy jsou potažené kvalitními látkami, díky čemuž jsou odolné vůči nečistotám a poškozením, zejména když jsou v domácnosti malé děti a domácí zvířata. Nábytek do obývacího pokoje doplňte o sedací pohovku a vychutnávejte si každý den v příjemném prostředí vašeho domova.