Vánoční svícen - nejkrásnější dekorace svátečního stolu

25.11.2021

Atmosféra Vánoc se nedá s ničím srovnat. Je to jedinečný, výjimečný čas. Tvoří ji vánoční stromeček s vůní lesa, krásně prostřený vánoční stůl, barevné ozdoby, vánoční ozdoby a blikající světýlka. Ke svátkům také patří společné zpívání koled, setkání s rodinou, dlouhé rozhovory a vzpomínky. Po celé vánoční období je středobodem všech těchto vánočních akcí stůl. Stojí za to postarat se o to, aby byl elegantě a svátečně prostřen, protože jeho výzdoba tvoří jedinečnou vánoční atmosféru.
V jednom z našich vánočních článků jsme se už zmiňovali o tom, jak vyzdobit stůl na Vánoce. Dnes vám chceme ukázat jak krásnou výzdobu mohou tvořit svícny a dekorativní vánoční svíčky.

 

Vánoční dekorace- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Vánoční svícny: svátky při svíčkách
2. Ručně vyráběné vánoční svícny
3. Vánoční svícen - proč stojí za to ho mít
4. Vánoční svícny na stůl – nenechávejte jejich pořízení na poslední chvíli
5. Provoněný domov

 


Vánoční svícny: svátky při svíčkác


Světlo je jedním z nejdůležitějších vánočních symbolů. Svíčka je symbolem naděje, radosti a světla, proto by měla její záře zůstat doma po celou dobu svátků. Nejkrásnější ozdobou pro vánoční svíčky jsou svícny a lucerny. Zdůrazňují důstojnou povahu Štědrého dne, rozptýlují přítmí adventního období, vnašejí do interiéru elegantní útulnou atmosféru a vytvářejí krásné vánoční kompozice.
Jídelní stoly vyzdobené elegantnimí svícny jsou vždy krásnou dekorací interiéru.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz

 

Ručně vyráběné vánoční svícny


Každý z nás je jiný a každý zdobí dům na Vánoce jinak. Někdo si vybírá hotové ozdoby a dekorace, jiný si je vyrábí sám. Ručně vyráběné vánoční svícny představují rychlý a šetrný způsob, jak ozdobit interiér.

Jak si vyrobit svícen na Vánoce sami? Jaké materiály použít? Jaké barvy zvolit? Toto jsou nejčastějí kladené otázky. Pravdou je, že k vlastní výrobě svícnu toho moc nepotřebujete. Někdy máte všechny potřebné materiály na dosah ruky, stačí se rozhlédnout a zapojit trochu fantazie.Představujeme některé z nejzajímavějších návrhů:

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz
 

Vánoční svícen ve skle
 

Dekorativní vázy z průhledného skla se jistě najdou v každé domácnosti. Skleněné koule, mísy nebo květináče budou fantastickou základnou pro svícen. Sklo umožňuje světlu svíček zahalit interiér domu, navíc je to univerzální materiál, který zdůrazňuje výzdobu domova a hodí se k různým stylům. Barevné nebo vonné svíčky umístěné do skla budou ladit jak do skandinávských, glamour, retro či loftových interiérů.
Skleněné vázy, dózy nebo koule lze dodatečně ozdobit provázkem, stuhami nebo hvězdičkami. Takové dekorace zdůrazní jedinečný charakter a krásu ručně vyráběného svícnu.
Skleněné svícny by měly zdobit kuchyňské stoly, stoly do obývacího pokoje, konferenční stolky do obývacího pokoje, ale také komody do obývaku pokoje, komody do předsíně, vitríny a regály. Jedním slovem, všechna ta místa, kde chceme zdůraznit sváteční atmosféru a zútulnit aranžmá interiéru.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz

 

Zlaté svícny na štědrovečerní stůl
 

Zlatá je jednou z barev spojovaných s Vánocemi. Používá se v dekoracích, ozdobách a dekoračních prvcích, dodává interiéru slavnostní záři a stylové kouzlo. Stojí za to zdůraznit, že zlato není pouze hlavním prvkem glamour stylu, ale může a mělo by být použito pro vánoční dekorace a výzdobu. Zlatý svícen na štědrovečerní stůl je klasikou mezi vánočními dekoracemi. V předvánočním období nabízejí obchody mnoho svícnů různých velikostí a tvarů. Klidně si jeden z nich vyberte a udělejte z něj základ pro vaši vánoční výzdobu.
Zlatý svícen a vysoké elegantní svíčky zdůrazní jedinečnost svátečních dnů. Bude krásně ladit se zelenou jedlí, červenými stuhami a vánočními koulemi. Pokud zvolíte vánoční svícen ve zlaté, ujistěte se, že se tato barva objeví i v ostatní vánoční výzdobě nebo dekoracích na okna.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz

 

Vánoční svícen - proč stojí za to ho mít
 

Je těžké si představit Vánoce bez světla svíček. Světla lucerny, svícnu a svíčky patří k atmosféře Vánoc odjakživa. Všude, kde jsou v interiéru svícny s hořícími svíčky, je domov naplněn útulnou a hřejivou rodinnou atmosférou. Světlo svíček a dekorativní vzhled svícnů se osvědčí jako dekorace do obývacího pokoje, kuchyně, jídelny nebo předsíně. Umístěný na komodě vás může doprovázet nejen během Štědrého dne, ale i během dalších svátečných dnů. Rozzáří interiér vašeho domova a zaplaví jej příjemnou teplou září svíček.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz
 

Vánoční svícny na stůl – nenechávejte jejich pořízení nebo přípravu na poslední chvíli


Vánoční výzdobu se vyplatí naplánovat ještě před příchodem Vánoc. Dobrý napad a promyšlený plán jsou klíčem k úspěšnému a hlavně stylovému aranžmá. Chcete-li si sami vyrobit elegantní svícny nebo lucerny, vyplatí se k nim vybrat vhodné svíčky. Takové, které budou ladit k interiéru , ale rovněž k příležitosti, pro kterou byly vybrány.
Stojí za to připomenout, že k Vánocím patří bílá, červená, zlatá a zelená – tyto barvy jsou s Vánocemi zvláštním způsobem spojeny, proto by se měly objevit ve svícnech a věncích. Můžete se pokusit ozdobit štědrovečerní stůl, okno, stromeček a dveře ve stejné barevné kombinaci. Takové jednotné dekorace, které se opakují v různých místnostech, učiní sváteční dům útulným a elegantním.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz
 

 

Provoněný domov


Za zmínku stojí, že svícny kromě estetického doplňku do bytu nebo domu plní ještě jeden důležitý úkol – provoní domov. Vonné svíčky jsou dokonalým způsobem, jak ještě více zdůraznit vánoční atmosféru a jedinečnost svátečních dnů. Dům, který voní skořicí, pomerančem, pečeným jablkem nebo jedlí, je ideálním místem pro rodinná setkání, oázou klidu a radosti, kde každý rád tráví čas.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz
 

 

Vánoční svícny: svátky ve světle blikajících svíček


Pamatujte, že vánoční ozdoby jsou důležitým prvkem naší vánoční tradice. Vyplatí se je připravit s dostatečným předstihem, abyste si jejich kouzlo mohli užívat během celého vánočního období. Mezi bytové dekorace patří nejen vánoční stromky a vánoční ozdoby na stromeček, ale také dekorace na okna, adventní věnce, svícny, vánoční věnce na dveře a stále častěji také osvětlení balkónu a zahradní svítidla.
Vše, co je o vánočních svátcích nejdůležitější, najdete v našich kamenných obchodech nebo na našich webových stránkách. Srdečně vás zveme na předvánoční nákupy.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz


Zařiďte si s námi svůj domov a naplňte ho sváteční atmosférou. Ať hořící svíčky na adventním věnci, veselí skřítci a Mikulášové, barevné vánoční stromky a blikající světýlka rozzáří a ozdobí váš byt, balkón a zahradu.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do kuchyně Livia Nábytek do kuchyně Ines Nábytek do kuchyně Livia HR Nábytek do kuchyně Tanya Černá


 

 

 

Zpět