Proč si pořídit čepici do sauny?

20.06.2021

 

Sauny- Baumax.cz

Sauna je místem odpočinku v létě i v zimě. Tuto formu relaxace lze využít v hotelech, SPA salónech, bazénech a dalších. Můžete se také rozhodnout postavit si soukromou saunu doma a každý den si užívat relaxační procedury. Skvělým nápadem je také kombinace sauny s možností jít po relaxační kúře ven nebo skočit do studeného bazénu. Střídavý přísun tepla a studena do těla významně zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitu těla. Nezapomeňte však, že tuto proceduru ​​lze použít pouze po konzultaci s lékařem.


V tomto článku:

1. Saunové čepice - k čemu jsou?

2. Kde si mohu koupit saunové čepice?

3. Plst má vysoké ochranné vlastnosti

4. Uspořádání domácí sauny


V dnešním článku chceme probrat problém používání plstěného klobouku do sauny. Je to vhodné, a pokud ano, z jakých důvodů? Mnoho lidí považuje plstěné klobouky za zbytečný gadget, který slouží pouze jako oděv navíc. Plst však dokáže pevně chránit pokožku hlavy a samotné vlasy, ale jen velmi málo lidí si je toho vědomo. Pokud vás zajímá aktuální tržní cena těchto čepic a kde si je můžete objednat - přečtěte si náš článek.

Sauny- Baumax.cz

Saunové čepice - k čemu slouží?

Abyste se přesvědčili o nákupu této praktické pokrývky hlavy, nejprve zjistěte, proč potřebujete takovou pokrývku v sauně. Saunová čepice není jenom doplněk, který můžete předvést ostatním. Čepice do sauny  by se měla nosit především z ochranných důvodů - plstěné (nebo někdy i bavlněné) pomůžou chránit hlavu před vysokými teplotami. V tomto případě jde hlavně o vlasy a jejich kořínky - přehřátá a mokrá struktura vlasů může být mechanicky poškozena vlivem takto vysokých teplot, jako je tomu v sauně. Čepíce jsou proto určeny k ochraně pokožky hlavy a vlasových folikulů před přehřátím a jsou doporučeny zejména pro ženy s dlouhými a bujnými vlasy.

Můžete si koupit čepici a používat ji při saunování, protože tento doplněk ještě není tak populární, abychom si ho mohli během saunování půjčit jako ručníky. Čepice by také měla být přizpůsobena struktuře vašich vlasů a velikosti hlavy. Dámské čepice budou menší než pánské čepice, můžete si však zakoupit i univerzální model. V posledních letech roste zájem o saunové příslušenství stále rychleji. Je možné, že brzy budou k dispozici čepice jako příslušenství dostupné i ve veřejných saunách.

Saunová čepice chrání před přehřátím na místech, jako jsou: zahradní sauny finské sauny a infračervené sauny.

Účinek vysoké teploty na pokožku hlavy a samotné vlasy závisí zejména na tom, jak efektivní jsou saunová kamna. Čím vyšší je teplota v sauně, tím je lepší chránit vlasy a nosit plstěnou čepici.

Sauny- Baumax.cz

Kde si můžete koupit saunové čepice?

Saunový klobouk není drahá záležitost. Ceny tohoto produktu se mohou pohybovat od 110 do 560Kč. Nejdražší známé výrobky z plstěných klobouků stojí přibližně 280Kč. Tento produkt lze zakoupit v obchodech, které nabízejí saunové příslušenství, nebo si přikrývku hlavy můžete objednat online na příslušných webových stránkách / aukcích. Jak tedy sami vidíte - nákup speciální čepice je na dosah ruky, stačí zvolit správnou barvu, velikost nebo materiál. 

Pokud plánujete velkoobchodní nákup, protože sami provozujete hotel nebo SPA salón - doporučujeme vám nakupovat online. Při online nákupech můžete snadno a pohodlně porovnávat ceny na různých aukčních webech a často dokonce získat slevu. Nákup velkoobchodního množství daného produktu často zahrnuje občasné snížení počáteční ceny. Jak vidíte, samotný nákup čepic není komplikovaný. Nejlepší je to naplánovat si předem, aby se nákupy provedené online k vám dostaly před návštěvou sauny.

I když si zakoupíte svoji vlastní čepicí do sauny, může se stát, že návštěva sauny nebo návštěva hotelu bude tak spontánní, že si tento důležitý doplněk s sebou nezabalíte. Pak se můžete zeptat na možnost zakoupení čepíce v sauně nebo aquaparku - jeho cena bude bohužel vyšší, ale i přes tento fakt může ochrana vlasů a vlasové pokožky stát za tu cenu!

Sauny- Baumax.cz

Plst má skvělé ochranné vlastnosti

Plstěný materiál má vynikající tepelné vlastnosti. Je velmi odolný, neroztahuje se, ani nedeformuje. Plstěná čepíce nebo klobouk dokonale přiléhá k tělu a vlasům uživatele a poskytuje plnou ochranu před vysokými teplotami.

Sauny- Baumax.cz

Uspořádání domácí sauny

Nemusíte plánovat dlouhé cesty a drahé zájezdy do zahraničí, abyste si po náročném pracovním dni mohli zrelaxovat a odpočinout si. Vaše vlastní sauna může stát před vaším domem, nebo si můžete zvolit instalaci sauny v jedné z domácích místností. Doporučujeme zejména první možnost – není nic lepšího nad relaxací na zahradě. Zahrada, na kterou budete koukat z prosklené, zatemněné sauny, bude skvělým vizuálním doplňkem k saunování a poslouží jako dvojí relaxace těla a duše! Zahrada je navíc nesmírně vděčným místem pro všechny druhy dekorací. Před vstupem do sauny můžete vyložit barevný kámen a vyzdobit tak cestičku vedoucí do SPA zóny. A co víc, můžete umístit pochodně na obě strany, což vytvoří jedinečnou atmosféru, zejména ve večerních hodinách. Veškeré dekorace a ozdoby, jako jsou oleje, drť nebo dřevěné kyblíky na vonné balzámy, lze umístit do sauny. Pamatujte však, že dekorativní prvky by neměly stát na užitkových místech, například na lavičkách, abyste se o ně nepopálili.

Doufáme, že vám náš článek pomohl pochopit, že nošení čepice v sauně pomáhá chránit pokožku hlavy a vlasy. Tento doplněk k saunování  teprve začíná získávat své příznivce, ale ve skandinávských zemích je již velmi oblíbený ve veřejných saunách. Stojí za to investovat do jednoho kusu, abychom mohli co nejdřív aspoň její účinek otestovat. Doufáme, že se vám tento oděvní doplněk bude líbit a vaše vlasy se vám při stálém používání odvděčí pevností a nádherným leskem.

Sauny- Baumax.cz

Inspirujte sie!!!

Sprchové dveře Atena Koupelnový nábytek Lara Dlažba a obklady do koupelny Silver Dlt 61 Sprchový kout Maja

 

Zpět