Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Tvar
Hledat

Saunová kamna

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

13.01.2022

Venkovní sauna je stále oblíbenějším prvkem drobné zahradní architektury, který se umisťuje do zahrad a na pozemky. Většinou venkovní sauna má podobu malého dřevěného domku nebo obrovského sudu. Ve finské sauně se pomocí kamen udržuje vysoká teplota,...

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

25.07.2021

Od starověku byly sauny známé svými detoxikačními a relaxačními vlastnostmi. To je definováno odborníky jako horká terapie pro tělo i duši. A ne bez důvodu. Pravidelné používání sauny zajišťuje nejen krásnou pokožku, ale také účinně snižuje každodenní...

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

10.09.2021

Pobyt v parní sauně - odborníky označovaný jako saunování - nám umožňuje relaxovat a regenerovat. Lékařský výzkum také ukazuje na další výhody používání parní sauny, jako je snížení frekvence nachlazení a chřipky. Kromě toho se zlepšuje metabolismus ..

Saunová kamna

 

Sauna je způsob na odpočinek, relaxaci a regeneraci sil. Díky saunovaní můžete zlepšit stav své pokožky, podpořit oběhový systém a zbavit se toxinů z těla. Sauny se používají k léčebným účelům a ve wellness salonech. Nejdůležitějším prvkem saun jsou saunová kamna. Díky nim lze zvýšit a udržovat vysokou teplotu a někdy i přiměřenou vlhkost.

 

Saunová kamna- Baumax.cz

 

Kamna do sauny

Každá sauna by měla mít samostatný prostor pro kamna. Obvykle je umístěn v rohu místnosti, ve velkých saunách jsou kamna umístěna uprostřed místnosti. Na trhu jsou k dispozici různé typy kamen, stojí za to podívat se na jejich rozdělení z hlediska různých funkcí, abychom věděli, na které detaily se zaměřit a jaké prvky budou pro nás nejdůležitější.

 

Tradiční kamna a elektrická kamna

Kamna se děli hlavně na tradiční, na dřevo nebo elektrická.

Dřevěná kamna se používají všude tam, kde není přístup k elektřině. Jsou ideální pro zahradní sauny, zvláště když nechcete kopat trávník nebo nechat ležet kabely na trávníku. Kamna na dřevo však budou vyžadovat samostatný komín pro odvod kouře. Jsou tradiční volbou pro sauny a budou ideální pro lidi, kteří si chtějí užít pravou finskou saunu.

Elektrická kamna jsou modernějším řešením. Budou vyžadovat napájení (jednofázové nebo třífázové) ze sítě. Z tohoto důvodu stojí za to zkombinovat konstrukci sauny s výstavbou nebo rekonstrukcí elektroinstalace. Elektrická kamna si získaly oblibu díky rychlé možnosti ohřátí sauny na vhodnou teplotu. Můžeme také naprogramovat elektrická kamna nastavením vhodné teploty a dalších funkcí. Jsou ideální jak pro domácí, tak pro zahradní sauny.

 

Kamna pro finské sauny a parní lázně

Finské sauny (suché) a parní lázně budou vyžadovat různé typy kamen. V parních saunách se ujistěte, že tradiční kamna mají další nádobu na vodu a elektrické kamna - parní generátor. Díky tomu udržujeme v sauně přiměřenou vlhkost vzduchu (dosahující 20 - 65%). Používání parní sauny je snadnější než suché sauny - vysoká vlhkost totiž usnadňuje dýchání v horkém prostředí. Pokud mají kamna zásobník na vodu nebo parní generátor, vždy budeme moci změnit naši suchou saunu na parní saunu a naopak - je to velmi pohodlné a možnost použití různých možností. Tyto kamna se označují jako multifunkční kamna (kombinované kamna). Jedno funkční kamna nemají žádné další funkce a slouží pouze ke zvyšování příslušné teploty.

 

Saunová kamna- Baumax.cz

 

Ovládání a programování

Elektrická kamna můžeme taky ovládat a programovat. V tomto ohledu se kamna dělí na kamna s interním ovladačem nebo externím ovladačem.

Zařízení s externím ovladačem jsou ideálním řešením pro ty, kteří mají rádi moderní řešení a pohodlí. Pomocí externího ovladače pro kamna můžeme ovládat také další prvky v sauně - osvětlení, parní generátor, ventilaci - čímž vytváříme síť Smart homo. Kamna s externím ovladačem mohou mít jakýkoliv topný výkon a samostatný ovladač je velmi snadný v použití.

Kamna s interním ovladačem mají nižší topný výkon (až 9,0 kW) a jsou vybavena dvěma knoflíky, které jsou obvykle umístěny v horní části kamen.

 

Příslušenství ke kamnům

Při používání saun mohou být užitečné další produkty, které nám usnadní a zpříjemní odpočinek. V nabídce našeho obchodu najdete různé doplňky do sauny, jako jsou lavice a opěrky hlavy pro sauny.

Dalším příslušenstvím jsou také kameny ke kamnům. Kvalitní kameny do sauny udrží po dlouhou dobu teplo a při polití vodou rychle vytvoří páru. Kameny musí být odolné vůči náhlým změnám teploty - topení a chlazení.

Kromě kamen stojí za to pořídit si vědra na vodu a naběračky - usnadní vám to nalití vody na horké kameny. Tyto prvky jsou obvykle vyrobeny ze dřeva. Přesýpací hodiny jsou také velmi užitečné. Protože při saunování nemůžete nosit hodinky, čas změří přesýpací hodiny. Termostaty a vlhkoměry měří aktuální teplotu a vlhkost v místnosti. S takovými informacemi budete moci regulovat nebo nastavovat potřebné parametry.

 

Saunová kamna - nákup

V nabídce našeho obchodu najdete prvotřídní saunová kamna od renomovaných výrobců, vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Nabízíme vám ke koupi to nejlepší z naší nabídky. Seznamte se s našimi novinkami a v případě jakýchkoliv dotazů vám rádi poskytneme veškeré informace.

 

Saunová kamna- Baumax.cz