Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Tvar
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Saunová kamna HARVIA 8kW

11999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Saunová kamna HARVIA 8kW s ovládáním

20999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Saunová kamna Harvia 6kW s ovládáním na plášti

20999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Saunová kamna Harvia 6kW s ovládáním...

13999,00 Kč / ks
Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

10.09.2021

Pobyt v parní sauně - odborníky označovaný jako saunování - nám umožňuje relaxovat a regenerovat. Lékařský výzkum také ukazuje na další výhody používání parní sauny, jako je snížení frekvence nachlazení a chřipky. Kromě toho se zlepšuje metabolismus ..

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

25.07.2021

Od starověku byly sauny známé svými detoxikačními a relaxačními vlastnostmi. To je definováno odborníky jako horká terapie pro tělo i duši. A ne bez důvodu. Pravidelné používání sauny zajišťuje nejen krásnou pokožku, ale také účinně snižuje každodenní...

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

13.01.2022

Venkovní sauna je stále oblíbenějším prvkem drobné zahradní architektury, který se umisťuje do zahrad a na pozemky. Většinou venkovní sauna má podobu malého dřevěného domku nebo obrovského sudu. Ve finské sauně se pomocí kamen udržuje vysoká teplota,...

Saunová kamna

Sauna je způsob na odpočinek, relaxaci a regeneraci sil. Díky saunovaní můžete zlepšit stav své pokožky, podpořit oběhový systém a zbavit se toxinů z těla. Sauny se používají k léčebným účelům a ve wellness salonech. Nejdůležitějším prvkem saun jsou saunová kamna. Díky nim lze zvýšit a udržovat vysokou teplotu a někdy i přiměřenou vlhkost.

Saunová kamna- Baumax.cz

Kamna do sauny

Měli bychom umístit kamna do samostatného prostoru v každé sauně. Obvykle je najdeme v rohu místnosti, zatímco ve velkých saunách je kamna uprostřed místnosti. Na trhu najdeme různé typy kamen. Měli bychom se podívat na jejich rozdělení podle různých funkcí, abychom věděli, na které detaily se zaměřit a jaké prvky budou pro nás nejdůležitější.

Tradiční kamna a elektrická kamna

Kamna se děli hlavně na tradiční, na dřevo nebo elektrická.

Dřevěná kamna se používají všude tam, kde není přístup k elektřině. Jsou ideální pro zahradní sauny, zvláště když nechcete kopat trávník nebo nechat ležet kabely na trávníku. Kamna na dřevo však budou vyžadovat samostatný komín pro odvod kouře. Jsou tradiční volbou pro sauny a budou ideální pro lidi, kteří si chtějí užít pravou finskou saunu.

Elektrická kamna jsou modernějším řešením Z tohoto důvodu stojí za to zkombinovat konstrukci sauny s výstavbou nebo rekonstrukcí elektroinstalace. Elektrická kamna si získaly oblibu díky rychlé možnosti ohřátí sauny na vhodnou teplotu. Můžeme také naprogramovat elektrická kamna nastavením vhodné teploty a dalších funkcí. Jsou ideální jak pro domácí, tak pro zahradní sauny.

Saunová kamna pro finské sauny a parní lá.zně

Finské sauny (suché) a parní lázně budou vyžadovat různé typy kamen. V parních saunách se ujistěte, že tradiční kamna mají další nádobu na vodu a elektrické kamna - parní generátor. Díky tomu udržujeme v sauně přiměřenou vlhkost vzduchu (dosahující 20 - 65%). Používání parní sauny je snadnější než suché sauny - vysoká vlhkost totiž usnadňuje dýchání v horkém prostředí. Pokud kamna mají zásobník na vodu nebo parní generátor, můžeme kdykoli naši suchou saunu přeměnit na parní saunu a obráceně - to je velmi pohodlné a nabízí různé možnosti použití. Taková kamna nazýváme multifunkčními nebo kombinovanými kamny. Naproti tomu, jednofunkční kamna nemají žádné další funkce a slouží pouze k zvyšování teploty v sauně.

Saunová kamna- Baumax.cz

Ovládání a programování

Elektrická kamna můžeme taky ovládat a programovat. V tomto ohledu se kamna dělí na kamna s interním ovladačem nebo externím ovladačem.

Zařízení s externím ovladačem jsou ideálním řešením pro ty, kteří mají rádi moderní řešení a pohodlí. Pomocí externího ovladače pro kamna můžeme ovládat také další prvky v sauně - osvětlení, parní generátor, ventilaci - čímž vytváříme síť Smart homo. Kamna s externím ovladačem mohou mít jakýkoliv topný výkon a samostatný ovladač je velmi snadný v použití.

Příslušenství ke kamnům

Náš obchod nabízí různé doplňky do sauny, jako jsou lavice a opěrky hlavy pro sauny.

K dalšímu příslušenství patří také kameny ke kamnům. Kvalitní kameny do sauny udrží teplo po dlouhou dobu a rychle vytvoří páru při polití vodou. Kameny by měly odolat náhlým změnám teploty - topení a chlazení.

Kromě kamen byste měli zvážit nákup věder na vodu a naběraček - to usnadní nalévání vody na horké kameny. Toto příslušenství se obvykle vyrábí ze dřeva. Přesýpací hodiny jsou také velmi užitečné. Nemůžete nosit hodinky při saunování, takže čas měří přesýpací hodiny. Termostaty a vlhkoměry zase měří aktuální teplotu a vlhkost v místnosti. S těmito informacemi můžete regulovat nebo nastavit potřebné parametry.

 

Saunová kamna - nákup

V nabídce našeho obchodu najdete prvotřídní saunová kamna od renomovaných výrobců, vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Nabízíme vám ke koupi to nejlepší z naší nabídky. Seznamte se s našimi novinkami a v případě jakýchkoliv dotazů vám rádi poskytneme veškeré informace.

Saunová kamna- Baumax.cz