Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Tvar
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 2018

47999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 2018 rohová

49999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 2020

49999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Dřevěná sauna Thermo Mini

44929,00 Kč
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 1515

39999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 2015

45999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 2018 s oknem

47999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Sauna PERHE 2020 s oknem

52999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Dřevěná sauna – sud

52999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Venkovní sudová sauna s terasou 2,4 m

61999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Venkovní hranatá sauna 2x2 m

59999,00 Kč / ks

Finské sauny

Kolikrát se cítíme unavení, ve stresu a je nám zima. Hledáme, zda existuje nějaký způsob, jak se vypořádat s takovými problémy. Před staletími našli Finové perfektní řešení - finské sauny. Několikaminutová relaxace v teple nám umožňuje odpočinout si a našemu tělu regenerovat síly. Zjistěte, jak finská sauna pozitivně ovlivňuje naše tělo a proč bychom se měli rozhodnout pro její koupi.

Finské sauny- Baumax.cz

Finská sauna

Finské sauny jsou dřevěné konstrukce ve tvaru malých domků. Sauny jsou vyrobeny z jednoho druhu dřeva, méně často ze dvou (jeden typ se používá pro stavbu konstrukce, druhý pro dokončovací práce a lavičky). Ke stavbě sauny se obvykle používá smrkové dřevo (zde se zvláště doporučuje sibiřský smrk), modřínové nebo cedrové dřevo. Jedná se o druhy, které mají pevné a odolné dřevo. Finská sauna z takového dřeva udrží teplo po dlouhou dobu, rychle se vytopí a je odolná vůči nepříznivým změnám teploty, vlhkosti a mechanickému poškození. Často se k výstavbě saun používá také topol nebo osika. Nejsou to příliš odolné druhy, ale vzhledem k nízké ceně a obecné dostupnosti se často používají při stavbě saun.

Saunu lze zřídit doma i na zahradě. Naše nabídka zahrnuje sauny, které budou fungovat jako doplněk naší koupelny (koupelnový nábytek), ale budou také skvěle vypadat jako samostatný objekt malé architektury na zahradě. Finská sauna může mít tvar malého domku, ale oblíbené jsou také sudové sauny.

Zvláštním typem sauny je finská sauna. Takové sauně se také říká tradiční sauna nebo suchá sauna. Teplota zde kolísá v rozmezí 66 - 110 ° C. Vlhkost je poměrně nízká - 5 - 18%. Je to extrémní typ sauny a je doporučován pro lidi, kteří již mají zkušenosti se saunováním. Ti, kteří chtějí  teprve začít své dobrodružství se saunováním, mohou nastavit mírně nižší teplotu.

Mezi doplňkové výrobky pro sauny jsou zvláště pozoruhodná kamna. Díky nim dokážeme správně zvýšit teplotu v sauně. Saunové kamna můžou být tradiční, vytápěné dřevem. Elektrické kamna se však používají mnohem častěji kvůli rychlosti a účinnosti ohřevu a udržování tepla. Elektrická kamna mají také schopnost upravit teplotu ve finské sauně, takže můžete upravit teplotu podle vlastní potřeby. K dispozici jsou také kamna, která navíc mají možnost instalace parních generátorů, které dodatečně zvýší teplotu v sauně.

Finské sauny mohou být velmi rozsáhlé. Kromě samotné sauny mohou mít také sprchu (kabina bude potřebná pro ochlazování) a místo pro šatnu. Výrobci finských saun se navzájem předbíhají ve stále nových vymoženostech. Sauny se vyrábějí také přímo dle potřeb konkrétního zákazníka.

Infračervená sauna  je zvláštním typem finských saun. Namísto tradičních kamen nebo elektrických kamen se v nich používá infračervené záření, které zvyšuje teplotu a funguje přesně jako saunové vytápění. Velmi oblíbené jsou kombinované sauny - spojují infrasaunu a tradiční finskou saunu.

Finské sauny- Baumax.cz

Výhody používání finské sauny

Používání finské sauny má řadu výhod. Horký vzduch působící na naše tělo nás nutí začít se intenzivně potit. Naše cévy se rozšiřují, zlepšuje se jejich pružnost a zlepšuje se celkové zásobování krví orgánů a buněk v těle. Zvýšení tělesné teploty a rozšíření krevních cév také způsobí, že srdce bude pracovat rychleji – několikaminutový pobyt v sauně funguje podobně jako krátký kardio trénink. Díky převládajícímu horku se naše dýchání také zrychluje a prohlubuje. Metabolismus se na krátkou dobu zrychluje. Svaly se uvolňují a snižuje se případná bolest. Na závěr stojí za zmínku produkce hormonu štěstí - endorfinu. Když jsme v sauně, cítíme se spokojenější a snižuje se nervové napětí a citlivost receptorů. Všechny tyto změny v našem těle vedou k odstranění toxinů z těla. Cítíme se uvolněně a šťastně. Nervové napětí se snižuje, takže méně pociťujeme denní stres. Proto se sauny doporučují pro lidi, kteří jsou vyčerpaní nebo žijících ve stresu a hledající relaxaci a odpočinek.

Saunovou proceduru je vhodné používat jednou týdně. Ve zvláštních případech na doporučení lékaře lze  saunovou proceduru opakovat až třikrát týdně. Čas najednou strávený v sauně by neměl přesáhnout 15 minut - měl by však být přizpůsoben našim možnostem a případně zkrácen.

Nákup sauny

V nabídce našeho obchodu najdete produkty vyrobené z vysoce kvalitních materiálů za mimořádně atraktivní ceny. K dispozici jsou domácí a zahradní sauny. Finská sauna je jeden z produktu v naší nabídce, který vám můžeme bez váhání nabídnout - je to perfektní produkt pro ty, kteří hledají zajímavé řešení pro své zdraví. Naše finské sauny vám zajistí plnou relaxaci a odpočinek.

Finské sauny- Baumax.cz

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Pobyt v parní sauně - odborníky označovaný jako saunování - nám umožňuje relaxovat a regenerovat. Lékařský výzkum také ukazuje na další výhody používání parní sauny, jako je snížení frekvence nachlazení a chřipky. Kromě toho se zlepšuje metabolismus ..

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Od starověku byly sauny známé svými detoxikačními a relaxačními vlastnostmi. To je definováno odborníky jako horká terapie pro tělo i duši. A ne bez důvodu. Pravidelné používání sauny zajišťuje nejen krásnou pokožku, ale také účinně snižuje každodenní...

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Venkovní sauna je stále oblíbenějším prvkem drobné zahradní architektury, který se umisťuje do zahrad a na pozemky. Většinou venkovní sauna má podobu malého dřevěného domku nebo obrovského sudu. Ve finské sauně se pomocí kamen udržuje vysoká teplota,...