Nová dimenze pohodlí – jaké je správné herní křeslo?

08.03.2023

Donedávna pojem herní křeslo nikomu nic neříkal, od chvíle, kdy jsme začali více pracovat na dálku z domova, se to radikálně změnilo. Ukázalo se, že herní křesla navržená s ohledem na uživatele počítačových her jsou perfektní jako kancelářský nábytek. Trávíme stále více času u počítače a potřebujeme pohodlí, které mohou herní křesla poskytnout.

Kancelářský nábytek- BauMax


V tomto článku:

1. Jak se herní křeslo liší od kancelářské židle?

2. Tvar křesla

3. Opěrky rukou

4. Nastavitelné opěradlo

5. Kolečka

6. ČalouněníJak se herní křeslo liší od kancelářské židle?

Herní křeslo je kancelářská křeslo přizpůsobené potřebám počítačových hráčů. Nadšenci počítačových her tráví během dne mnoho hodin sezením , což se promítá na zdraví a pocitu pohodlí. Herní křeslo bylo navrženo tak, aby co nejvíce uvolnilo páteř a poskytlo uživateli pohodlí a možnost odpočinku. Jaké přesně funkce najdeme u herních křesel, které nenajdeme u kancelářských křesel?

Tvar křesla

Volba správného sedáku je velmi důležitá, pokud se chceme vyhnout nepříjemným následkům dlouhodobého sezení. Ujistěte se, že vybraný model poskytuje dostatek místa. Někteří výrobci specifikují váhu uživatele jako jeden z parametrů, což umožňuje přizpůsobit příslušný model dané postavě, to nám dá jistotu, že se páteři uleví na nejcitlivějších místech. Vzhled herního křesla přitahuje pozornost zajímavým, dynamickým designem. Nejvíce propracované designy kopírují sedadla instalovaná v závodních autech. Možnost nastavení výšky sedáku je také důležitá pro přizpůsobení křesla výšce hráče a výšce stolu.

Opěrky rukou

Prvek obzvláště důležitý pro hráče, protože pohodlná podpora zápěstí nezpůsobuje únavu a bolest předloktí a uvolňuje ramena. Většina modelů má možnost nastavení výšky područek, ale také umožňuje nastavit vzdálenost od sedáku.

Kancelářský nábytek- BauMax

Nastavitelné opěradlo

Jedna z nejdůležitějších částí herní křeslo. Téměř každý model je vybaven pohodlnou opěrkou hlavy a odpovídajícím profilováním, některé modely, podporují oblast bederní páteř. Některá křesla mají funkci zvanou TILT, což znamená, že opěradlo lze sklopit a kývat se a CRADLE umožňuje sklopení křesla do polohy vleže.

Kolečka

Ideální jsou taková, která jsou vyrobena z gumy nebo jiného měkkého materiálu, který nepoškrábe podlahu nebo z nylonu, který tlumí zvuky při pohybu. Nejedná se však o to nejdůležitější vybavení, ale o praktické příslušenství.

Čalounění

Čalounění hracích křesel využívá moderní vodoodpudivé látky a ekokůže. Materiály neabsorbují vodu, nečistoty, jsou odolné a vzdušné, i když svou strukturou připomínají přírodní kůži. Jsou určitě měkčí a příjemnější na dotek. Výplň herních židlí je vyrobena převážně ze všech druhů polyuretanových nebo polypropylenových pěn s vysokou odolností a pružností, které se přizpůsobí tělu vlivem tepla. Kancelářské židle nemají mnoho funkcí považovaných za základní vybavení u herních křesel. Během práce nebude možnost kývání nebo naklánění sedadla do polohy vleže příliš častá. Cena herních křesel se odvíjí od bohatších možností a technické vybavenosti - jsou o něco dražší než standardní kancelářská křesla. Navzdory pohodlí nabízenému pro kancelář, zejména ve veřejné správě nebo tam, kde je mnoho zákazníků, budou modely s klasickým, tlumeným designem lepší. Podsvícení a jasné prvky použité na herních křeslech přitahují pozornost a ostatní je mohou vnímat jako extravagantní.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak opravit plynový výtah v kancelářské židli? Pokyny krok za krokem


Práce z domova - volíme pohodlnou kancelářskou židli


Nová dimenze pohodlí – jaké je správné herní křeslo?


 

Zpět