Práce z domova - volíme pohodlnou kancelářskou židli

19.11.2020

Kancelářské židle používáme nejen v práci, ale i doma. Domácí kancelář se objevuje v mnoha domácnostech, protože stále více pracujeme doma, učíme se nebo si hrajeme na počítači.

Trávíme spoustu času sezením, což není nejlepší pro páteř a svaly. Pohodlná a ergonomická kancelářská židle nenahradí sport a aktivní odpočinek, ale může ulevit vaším zádům.

Kancelářská křesla a kancelářské židle jsou pojmy používané zaměnitelně a popisují téměř stejný typ zařízení. Předpokládá se, že kancelářské židle jsou méně vybavenou verzí křesla, někdy bez područek a různých úprav či profilů. Jednoduše řečeno: minimalističtější technicky i vizuálně.

Kancelářské židle - Baumax.cz
 

Dokonalá kancelářská křesla - co jsou zač?

 

Perfektní kancelářské křeslo by mělo být přizpůsobeno výšce a potřebám uživatele.

Výběr správné židle je velmi individuální rozhodnutí. Křesla na kolečkách umožňují větší mobilitu na pracovišti, bez nutnosti vstávat. To poskytuje velkou svobodu a bude dobře fungovat s větším pracovním stolem.

Nejdůležitější vlastností při výběru kancelářského křesla je správná podpora zad a možnost nastavení výšky opěradla a sedáku. Ulehčíte tak páteři a vyhnete se nepříjemným následkům práce v nepohodlné poloze několik hodin denně. Dobře navržené kancelářské židle mají také pohodlné područky a čalounění z prodyšných materiálů, což oceníme zejména v létě. Pohodlné modely jsou vyrobeny z čalounických materiálů, které se přizpůsobují siluetě sedícího, látka se nelepí na tělo a je příjemná na dotek.

Správně zvolené křeslo vám umožní držet nohy volně položené na podlaze, předloktí na područkách a záda podepřená v bederní části. Velmi užitečným a pohodlným doplňkem je opěrka hlavy, která vám umožní pohodlně si opřít hlavu, ale nejedná se o standardní řešení.

Musíme také zajistit, aby nám rozměry židle vyhovovaly. Příliš nízká nebo příliš úzká židle způsobí, že sedět po mnoho hodin bude velmi obtížné. Na trhu je mnoho modelů s nízkými opěradly, bez možnosti profilování a nastavení, ale s velmi efektním designem. Tento typ židle bude dobře fungovat, když ji používáme méně než 4 hodiny denně. Není určen pro dlouhé sezení.

Nejoblíbenější kancelářské židle mají kolečka, což je užitečné při práci - poskytují mobilitu u pracovního stolu, ale můžou způsobit určitou nestabilitu. Pokud hledáme židli pro dítě, ověřme si, zda má možnost blokace koleček.

Kancelářský nábytek - Baumax.cz
 

Kancelářské židle do dětského pokoje

 

Židle pro děti by měly být vybírány se zvláštní péčí. Mladý organismus rychle reaguje na nepravidelnosti a špatná poloha sezení může způsobit vady držení těla. Stejně jako u dospělých uživatelů byste měli zajistit dobrou podporu páteře a předloktí. Dětská židle musí mít dostatečně vysoký sedák, aby nohy dítě dosáhlo nohama na podlahu a kolena mělo ohnutá v úhlu přibližně 90 stupňů. Čalounění nesmí být příliš měkké, aby se dítě nepropadalo, protože záda a pánev zajmou nepříznivou polohu. Důležité je také schopnost nastavit výšku, tak aby židle rostla s dítětem.

Židle pro dětský pokoj je těžké přehlédnout, protože jsou vyráběny ve velmi pestrých barvách, mají kreativní design a grafiku, která poutá pozornost mladých uživatelů. Většina židlí má také automatickou brzdu koleček, což zvyšuje bezpečnost. Čalounění by mělo být čištěno jemnými čisticími prostředky, proto aby nedošlo k poškození. Moderní látky jsou však velmi odolné vůči nečistotám.

Ostatní kancelářský nábytek najdete v následujících kategoriích:

• pracovní stoly,

• police,

• regály,

kancelářské komody.

Zpět