Dobrý sen? - vyberte perfektní matraci

29.09.2020

Ložnice je obvykle jediným místem v domě, kde můžeme klidně odpočívat a spát. Pohodlnou postel a matraci nemůže nic nahradit. Do dobrého spánku se vyplatí investovat, protože jde o naši pohodu a zdraví.

Při intenzivním způsobu života často zapomínáme na přiměřený odpočinek nebo cvičení na čerstvém vzduchu. Zdravotní matrace je ideální volbou pro osoby se sedavým stylem života - poskytuje relax po dni stráveném u stolu, pohodlí a úlevu pro páteř. Při péči o své zdraví stojí za to se postarat i o komfort spánku.


Nábytek do ložnice - Baumax

Jak vybrat velikost matrace?

Před prodejem jsou matrace podrobeny mnoha testům a zkouškám, které umožňují vyrobit produkty vysoké kvality. Kvalitní matrace musí splňovat několik parametrů, ale nejdůležitější je šířka postele a hmotnost a výška uživatele.

Matrace se prodávají ve standardních velikostech:

• matrace 80 x 200 cm,

• matrace 90 x 200 cm

• matrace 100 x 200 cm,

• matrace 120 x 200 cm,

• matrace 140 x 200 cm

• matrace 160 x 200 cm,

• matrace 180 x 200 cm

Jednolůžkové postele vyžadují matraci o šířce 90 cm nebo 120 cm. Optimální plocha na spaní pro dvě osoby je široká nejméně 140 cm. Dvoulůžkové postele a manželské postele se vyrábějí ve standardních rozměrech určených pro matrace 160 x 200 cm. Je to optimalní šířka pro dva, tak aby se navzájem nerušili při spánku. Kontinentální postele mohou být velmi široké, proto k nim jsou obvykle vhodné matrace 180 x 200 cm.

V postelích pro páry lze použít jednu matraci - pokud její parametry odpovídájí individuálním požadavkům každé z nich - nebo dvě samostatné matrace přizpůsobené individuálním potřebám každého partnera. Novinkou na trhu jsou matrace se dvěma stupňi tvrdosti na jednom povrchu. Každý uživatel spí na vybrané straně, která se může lišit stupněm tvrdosti.


Matrace a rošty - Merkury Market

Stupně tvrdosti matrací

Výrobci rozdělují tuhost matrace na tvrdá, střední a měkká - příslušné informace najdete v popisu. Pokud vážíte méně než 80 kg, volte středně tvrdé matrace (označené jako H2), když více – matrace tvrdé (označené symbolem H3). Při hmotnosti nad 100 kg volte matrace označené symbolem H4. A co by si měl vybrat člověk vážící kolem 80 kg? Měl by hlavně brát v úvahu svoji výšku. U vyšších osob je tělesná hmotnost rozložena na větší plochu, díky čemu je tlak na matraci menším. Vysoké osoby si proto mohou dovolit měkčí matraci než nižší osoby.


Postele, rošty a čela postelí

Dobrá matrace - co to znamená ?

Dobrá matrace je ta, která kopíruje všechny křivky vašeho těla a nejlépe, když má podpěrné body, tzn., že se ohýbá v určitých bodech, nikoli po celém povrchu. To je obzvláště důležité, když dva lidé s různou hmotností používají stejnou matraci. Pružnost do značné míry závisí na materiálu vyplně středu matrace. Adekvátní pružnost zajišťují pěnové matrace vyrobené z termoelastických materiálů, latexu či paměťové pěny , bonell matrace, zejména s kokosovou horní vrstvou nahoře, a taštíčkové matrace, které mají vysokou bodovou elasticitu.


 


 

Zpět