Pohodlný spánek

02.07.2021

Postele- Baumax.cz

Zdravý a klidný spánek je receptem na úspěšný den. Způsob, jakým spíme, ovlivňuje naši koncentraci, kvalitu práce a učení a celkovou pohodu. Životní tempo, které nám moderní svět vnucuje, nás bohužel nutí spát příliš krátce a neklidně. Pracujeme dlouho do noci, jdeme spát po půlnoci a ztrácíme nejlepší hodiny odpočinku. Brzy ráno vyskočíme z postele a vrháme se znovu do práce. A tak den co den. A jsme stále více unavení, apatičtí a nervózní. Abychom zvládli další důležité setkání, služební cestu nebo důležitou konferenci, vypijeme další šálek kávy. Ale z dlouhodobého hlediska je těžké takto fungovat.
Co kdybychom se postarali o kvalitu našeho spánku? Využijte čas k co nejúčinnějšímu odpočinku. Zajímá vás, jestli je to vůbec možné? Ano! Máme osvědčený recept na zdravý spánek! Co? Přečtěté sí článek a zjistíte sami.


V tomto článku:
1. Pravidla pro kvalitní odpočinek
2. Zásady zdravého spánku
3. Komfortní spánek -matrace a postele
4. Jak si vybrat matraci?


Zlatá pravidla pro zdravý odpočinek
Přemýšleli jste někdy, proč je váš spánek mělký a neklidný a jste stále ospalí a unavení? Pravděpodobně, stejně jako mnoho z nás, se nestaráte o to, abyste se správně připravili na spánek. Vědci mezitím bijí na poplach. Pokud nezměníme svůj životní styl a nezačneme se starat o zdravý spánek, mohou být následky pro nás a naše zdraví katastrofické. Koneckonců, dobré zdraví by mělo být naší životní prioritou.
Co dělat, aby změnit špatné návyky? Zde je několik pravidel, které jsou bezpodmínečně nutné dodržovat. Pokud je budete dodržovat, všechno se změní a každé ráno se probudíte svěží a šťastní. Zapomeňte na bezesné noci, když se vrtíte a otáčíte ze strany na stranu, aniž byste usnuli. Postarejte se o pohodlí spánku a své zdraví!

Postele- Baumax.cz
Zlatá pravidla pro zdravý spánek:
Rutina je vaš spojenec - vytvořte si svůj vlastní večerní rituál. Nastavte si čas, kdy budete každý den chodit spát a další den vstávat. Je velmi důležité provádět tyto činnosti ve stejnou dobu, protože tělo si zvykne na stálý rytmus a bude lépe fungovat,pokud se ho budete držet. Zdá se to nemožné realizovat? A přesto je to všechno jen ve vaší hlavě. Nejtěžší je začít, udělat první krok. Každý další bude snadnější. Klid a ticho - i když je těžké si to představit, hodinu před spaním byste měli vypnout televizi, počítač, odložit smartphone a tablet. Modré světlo obrazovky narušuje produkci melatoninu, hormonu odpovědného za kvalitu spánku. Chcete spát zdravě - vzdejte se nočních televizních pořadů, místo toho sáhněte po knize nebo oblíbeném časopisu. Už při zařizování interiéru ložnice si můžete pomoci. Vyberte si do této mistností ložnícový nábytek, jako je postel, noční stolky, toaletní stolky a skříně. Naopak nedávejte do ložnice TV stolek aní psaci stůl pro počitač. Ať je ložnice pouze mistem pro odpočinek a relaxaci. Tradiční budík - nenastavujte si budík na telefonu, nechte jej přes noc v jiné místnosti a vedle postele si dejte tradiční budík. Ložnice - království relaxace -  by měla být místem určeným pouze k relaxaci. Snažte se nepracovat ani nesledovat televizi v posteli.
To vám pomůže uklidnit se a relaxovat. Voda místo kávy - vzdejte se odpolední kávy, která povzbuzuje a ztěžuje usínání. Místo toho pijte vodu, dobře hydratované tělo funguje lépe. Uvidíte, že účinky těchto postupů vás po několika dnech překvapí. Ve zdravém těle zdravý duch - zkuste si uspořádat den tak, abyste si našli čas na pohyb. 30 minut vystačí. Jděte na procházku nebo kulečník, protahovací cvičení, jógu. Okysličené tělo funguje mnohem lépe. Kvalitní matrace = komfort spánku - důležité je také to, na čem spíte. Dobrá matrace vám umožní lépe odpočívat a klidněji spát.

Pohodlny spánek - matrace a postele
Pohodlný spánek nejsou jen zvyky a rituály s ním spojené, ale také řádně připravený a vybavený interiér. Zvažte výběr vhodné matrace, která vám poskytne komfort a pohodlí na nejvyšší úrovni. Není co zapírat, správná matrace je klíčem k úspěchu, jakým je v tomto případě zdravý a klidný sen.
Pamatujte! Nestojí za to nadměrně šetřit při výběru matrace do ložnice. Může se ukázat, že levnější model není ani pohodlný, ani praktický. Navíc se může časem deformovat a ztratit všechny své vlastnosti. Výměna způsobí, že zaplatíte dvakrát více.
Čemu tedy stojí věnovat pozornost při hledání perfektní matrace? Čím se řídit a jaké parametry je třeba vzít v úvahu? Zde jsou naše tipy.

Postele- Baumax.cz
Jakou matraci vybrat, čemu věnovat zvláštní pozornost?
Nejdůležitějším úkolem matrace je správně podporovat páteř během spánku. Proto by měla být přizpůsobena výšce a hmotnosti uživatele. Dobře zvolená matrace by neměla být ani příliš tvrdá, ani příliš měkká, ale dokonale se přizpůsobit přirozeným křivkam páteře. Při výběru té nejlepší matrace z mnoha modelů se ujistěte, že je alespoň o 20 cm delší než vaše výška. Druhým parametrem, na který je potřeba pamatovat, je přizpůsobení tuhosti matrace tělesné hmotnosti. Každý z nás má jinou stavbu těla, ti, kteří váží více, by si měli vybrat z pevnějších matrací, a ti, kteří váží méně, z mírně měkčích modelů.
Obchody BauMax nabízí kvalitní značkové výrobky pro zdravý spánek. Již mnoho let se zaměřuje na matrace, rošty, polštáře, rohové sedací soupravy, rozkladací rohové pohovky, pohovky a postele nejvyšší kvality, které jsou vystaveny, aby si zákazníci mohli snadněji vybrat.
Hledáte pohodlnou postel, matraci, pohovku nebo rohovou pohovku? Nebo chcete elegantně vyzdobit svůj obývací pokoj? Pokud ano, navštivte náš obchod BauMax. Máme pro vás nejen pohodlné a praktické matrace, které zajišťují komfort spánku, ale také širokou škálu nábytku, doplňků a přislušenství pro jakékoliv aranžmá. S námi zařídíte obývací pokoj, kuchyň a ložnici, které vás potěší a upoutají vaše hosty.
Zveme vás na nákupy!

Postele- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

Ložnicový nábytek Olivia II Ložnicový nábytek Jacky II Ložnicový nábytek Julietta III Ložnicový nábytek Latika

 

Zpět