Vyplatí se koupit křeslo vajíčkoZávěsné houpací křeslo do interiéru domu a na zahradu

31.07.2022

Zahradní závěsná houpací křesla, hovorově známá jako vajíčka, budou v roce 2022 v moderních zahradách nutností. Takové trendy potvrzují zahradní architekti a projektanti zahradních prostorů. V minulé sezóně dominovaly na trhu houpací křesla s jednomístnými sedadly (sedáky). Velké, kompaktní modely byly s oblibou pořizovány nejen na zahrady, balkony či terasy, ale také do domů a bytů. Vzhledem k obrovskému zájmu o tento typ vybavení připravili výrobci zahradního nábytku na nadcházející sezónu mnohem širší nabídku, včetně jak dvou, tak i třímístných modelů.

Máte-li pochybnosti o tom, zda je houpací křeslo vajíčko dobrým řešením a zda se vyplatí do něj investovat, určitě si přečtěte, co na něj říkají naši odborníci. V tomto článku si můžete přečíst, jaké jsou největší přednosti zahradních křesel, ale také jak vybrat závěsné zahradní křeslo tak, aby dokonale ladilo s designem interiéru či exteriéru, ale také vyhovovalo potřebám majitele.

 

Jak vybrat perfektní závěsné křeslo do interiéru?

 


V tomto článku:

1. Kupujeme závěsné houpací křeslo – co stojí za pozornost?

2. Nejlepší závěsné houpací křesla – materiál výroby

3. Kde najít perfektní houpací křeslo

4. Typy závěsných houpacích křesel – počet míst k sezení

5. JEDNOMÍSTNÉ houpací KŘESLO

6. DVOUMÍSTNÉ houpací KŘESLO

7. Houpací křeslo zavěšené na stropě nebo rámu

8. Závěsné houpací křeslo – největší výhody

9. Relaxace v závěsných křeslech. Jaké zahradní houpací křeslo vybrat?


 

Kupujeme závěsné houpací křeslo – co stojí za pozornost?

Závěsné houpací křeslo upevněné na rámu nebo na stropě je jedním z nejpohodlnějších kusů nábytku do interiéru a exteriéru. Potvrzuje to neustále rostoucí obliba houpacích závěsných křesel. Každým rokem se na trhu objevují nové zajímavé modely lišící se tvarem, materiálem, barvou a způsobem montáže. V současné době je výběr tak velký, že najít model, který dokonale zapadne do vybraného interiéru, může být opravdu problematický. Pokud nevíte, jaký model houpacího křesla vybrat, zkontrolujte parametry, které uvádíme níže. Díky těmto nejdůležitějším vlastnostem bude vaše křeslo pohodlné a funkční. Jelikož křesla se používají hlavně k relaxaci, mělo by být vyrobeno z materiálů, které jsou pevné, a které vám zaručí pohodlí.

 

Nejlepší závěsné houpací křesla – materiál výroby

První a zároveň nejdůležitější vlastností, která jednotlivé modely závěsných zahradních křesel odlišuje, je materiál výroby. Většina sedáků zahradních židlí s výpletem je vyrobena z umělého nebo přírodního ratanu. Křeslo, které je vyrobeno z ratanu či umělého ratanu, je bezesporu pevné a odolné, a hlavně odolné vůči měnícím se povětrnostním podmínkám, a proto se hodí pro používaní venku i na terase v našem rozmarném letním klimatu.

 

Kde najít perfektní houpací křeslo

Pokud si chcete pořídit do zahrady nebo do bytu houpací křeslo z umělého ratanu nebo ratanu, určitě navštivte naše zahradní centrum nebo se podívejte na nabídku našeho internetového obchodu. Na letošní sezónu jsme připravili bohatou nabídku zahradního nábytku. K dispozici jsou rovněž houpací sítě. Houpací síť je možné pořídit s rámem ze dřeva nebo kovu nebo je také k dispozici v klasickém provedení, k zavěšení jak na terase, tak mezi stromy na pozemku. Ta je velmi populární mezi dětmi. Skvěle se hodí i do bytu. Zjistěte sami, jaké typy houpacích křesel je možné si u nás pořídit a vyberte pro sebe a pro své blízké tyto křesla a další zahradní prvky vybavení, zaručující ten nejvyšší komfort a pohodlí. Naše nabídka je velmi různorodá, proto si můžete zvolit design houpacího křesla, tak aby dokonale vyhovoval vašim potřebám.

 

Zahrada se závěsným křeslem – oáza relaxace na zahradě

 

Typy závěsných houpacích křesel – počet míst k sezení

Jednotlivé modely se liší nejen tvarem, barvou a materiálem, ale také počtem míst k sezení. Tato rozmanitost není náhodná. Má umožnit každému, i tomu nejnáročnějšímu zákazníkovi, najít model, který splní jeho potřeby a očekávání.

 

JEDNOMÍSTNÉ houpací KŘESLO

Klasické houpací křeslo je model pro jednu osobu. Zaručí vám dostatek místa a pohodlí při odpočinku nebo posezení s knihou. Nově můžete si, ale rovněž pořídit i dvoumistní modely. Takové křeslo na zavěšení na rám nebo strop pro dvě osoby je zahradním kusem nábytku, do kterého se pohodlně usadíte sami nebo ve dvou. Bude dokonalé pro jednu i pro dvě osoby.

 

DVOUMÍSTNÉ houpací KŘESLO

Závěsné křeslo pro dvě osoby si rádi pořizují rodiny s dětmi. Velký pohodlný sedák, doplněný měkkými polštáři, umožňuje svobodné používání dvěma osobami současně. Dvojmístní závěsné křeslo v podobě dvojitého sedáku bude také perfektním řešením pro páry nebo setkaní s kamarádkou.

 

Závěsné křeslo - zahradní a bytový model bez dřevěného rámu

 

Houpací křeslo zavěšené na stropě nebo rámu

Mohlo by Vás zajímat - je tu ještě jedna technická vlastnost, které se vyplatí věnovat pozornost při výběru závěsného křesla – a to je způsob montáže. Většina zahradnictví a hobby marketů nabízí dva typy křesel: křesla na rámu a křesla, které se upevňují na strop. Nákup závěsného křesla by měl být proto také zvažován z hlediska tohoto kritéria.

Ocelový rám to je prvek, který umožňuje použití křesla venku, na místě, které nemá technické předpoklady k zavěšení houpačky. Montážní sada v tomto případě obsahuje pevný kovový rám a pletené sedadlo. Křesla jsou upevněna na speciálním rámu, a proto je možné závěsné křeslo umístit kamkoliv. Pokud si takový typ plánujete pořídit do vašeho domova, určitě si dobře zkontrolujte rozměry nábytku. Rámy, na kterých je vajíčko zavěšeno, mají velké rozměry, takže křeslo může být příliš velké, například do dětského pokoje a nemuselo by se vám tam vejít. Do malého dětského pokoje bude mnohem lepší křeslo zavěšené u stropu. Je to skvělá alternativa k rámu, která ušetří spoustu místa, což je v případě dětského pokoje obrovská výhoda.

Samozřejmě stojí za připomenutí, že vajíčka jsou křesla nejen pro děti, ale i pro dospělé. Stále častěji se objevují jako dekorativní prvek obývacích pokojů a denních pokojů. I když nutno přiznat, že nejlépe vypadají na balkóně, terase nebo na zahradě.

 

Houpací křesla, která se vejdou na malý balkon

 

Závěsné houpací křeslo – největší výhody

Těžko nesouhlasit s tvrzením, že závěsné křeslo je trefou do černého a perfektním kusem nábytku téměř do každé zahradní či interiérové úpravy. Neobvyklou vlastností závěsného křesla je, že jakmile se dá do pohybu, po dlouhou dobu se jemně houpe. Když je křeslo venku, bude se vám navíc lehce pohoupávat vlivem větru, což bezesporu poskytuje příjemný zážitek a je skvělou formou relaxace.

Závěsná křesla z technoratanu jsou extrémně odolná. Nedeformují se, ani nemění barvu vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek jako je déšť nebo intenzivní UV záření. Nebojí se sněhu, který je nezničí, nízkých a vysokých teplot a dlouhotrvající vlhkosti. V podzimním a zimním období stačí křesla náležitě přikrýt, například speciálními ochrannými kryty na zahradní nábytek.

Umělé hmoty, ze kterých jsou závěsná křesla vyrobena, jsou stejně lehké jako jejich přírodní protějšek – ratan. Díky tomu se skvěle hodí na balkóny a terasy, kde majitelé rádi často mění uspořádání svého nábytku. K jeho přemisťování z místa na místo stačí jedna osoba.

 

Relaxace v závěsných křeslech. Jaké zahradní houpací křeslo vybrat?

Díky výrazným zaoblením, na dotek příjemnému prolamovanému výpletu a obklopujícímu tvaru dodává tento pohodlný kus nábytku vaší terase atraktivní charakter. A protože vybízejí k posezení a jemnému pohupování, nejen probouzejí dítě v každém z nás, ale hlavně poskytují soukromý, útulný prostor k odpočinku a relaxaci, který si všichni zasloužíme.

V chladnějších měsících si můžete naaranžovat polštáře, rozsvítit světla, vzít přehozy a schoulit se v něm s dobrou knihou nebo podcastem. S příchodem teplejších dnů jsou tyto závěsné houpačky vítaným únikem od slunce, jelikož jsou napůl zastíněná.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak ochránit zahradní altán před větrem


Jak levně zařídit terasu - nejzajímavější nabídky na léto 2022!


Jak chránit kompozitní terasu


 

 

Zpět