Jak levně zařídit terasu - nejzajímavější nabídky na léto 2022!

20.07.2022

Pro majitele domů se zahradou je jistě těžké si zahradu bez terasy představit. Terasa umožňuje relaxaci, spojuje nás s přírodou a někdy v teplých dnech slouží jako venkovní jídelna. Na terase můžete vytvořit venkovní oázu klidu a místo k posezení, které umožní členům domácnosti odpočinout si po náročném dni v práci, uspořádat sobotní grilování pro přátele nebo strávit čas venku s dětmi či psem. Při zařizování tohoto prostoru je dobré dbát na její funkčnost a odpovídající styl, který prostor zútulní a udělá váš venkovní prostor pohodlným. Náklady na zhotovení terasy, stejně jako její následné vybavení, ať už se jedná o vybavení či dekorace nejsou bohužel nejnižší. Přemýšlíte, jak ušetřit při výstavbě a zařízení vysněné terasy? V tomto článku vám představíme pár tipů, jak zařídit terasu, aby nezruinovala váš domácí rozpočet.


V tomto článku:

1. Nápad na levnou terasu postavenou na zemi

2. Nápad na levnou terasu na dřevěných pilotech

3. Houpací síť je ideálním místem k odpočinku, které se da pořídit za nízkou cenu

4. Osvětlení – postarejte se o vhodné klima za nízkou cenu

5. Levný nábytek na terasu – použijte palety

6. Nápad na levné uspořádání terasy – nezapomeňte na textilie

7. Květináče – levná dekorace na balkon a terasu

8. Uspořádání levné terasy – spousta zajímavých nápadůNápad na levnou terasu postavenou na zemi

Jedním z nápadů na levnou terasu je terasa postavená na zemi. Její výstavba přímo na zem je možná. Je to nejen velká úspora peněz, ale i času. Takové řešení vyžaduje vhodný návrh a výběr vhodných materiálů, neboť zde je důležitá jak správná hydroizolace, tak správná výška a sklon terasy pro dobrý odvod vody. Terasa postavená na zemi je velmi ekonomické řešení, protože nepotřebujete materiály jako jsou trámy, terasová prkna, kontranohy, kámen, dlažbu a nemusíte řešit ani betonový potěr. Na čem však takovou terasu postavit? Může ji umístit na betonové desce nebo použít dlažební desky. Vhodné budou tak terasová prkna nebo betonová dlažba. Obě tato řešení jsou pevná a odolná, mají estetický vzhled a mohou sloužit mnoho let. V obou případech je velmi důležité správně připravit podklad, provést požadovaný základ a k dlažebním kostkám pořídit obrubníky. Na to, aby je položit, je třeba rozsypat pískové lože k vyrovnání zakladu. Pak můžete pokládat betonové desky. Stavba odvětrávané terasy, umístěná ne přímo na zemi, má své výhody, ke kterým ale rozhodně nepatří cena. Terasa umístěná na podkladu z betonových desek nebo s dlažebních kostek může být pro vás úsporným řešením.

Nápad na levnou terasu na dřevěných pilotech

Další možností, jak levně postavit zahradní terasu, je terasa na pilotech. Výstavba dřevěné terasy na pilotech je skvělý nápad, zvláště v případě, když je terén nerovný nebo když není zem příliš pevná. Rozhodujícím faktorem je zde také menší množství práce a menší náklady, které by byly nutné v alternativních případech vynaložit na správnou přípravu výstavby. Díky výstavbě dřevěné terasy na pilotech si můžete ušetřit značné náklady na její výstavbu. Taková stavba je nejen levná, malá a relativně jednoduchá, rovněž protože není potřeba zaměstnávat další kvalifikované odborníky. Samozřejmě je důležité, z jakého materiálu bude terasa vyrobena. Při výběru masivního dřeva je nejlepší zvolit domácí dřevo. Možná vás bude lákat použít exotické dřevo, ale počítejte s vyšší cenou.

Houpací síť je ideálním místem k odpočinku, které se da pořídit za nízkou cenu

Zahradní houpací síť a zahradní houpačky jsou vždy skvělou volbou pro relaxaci, pokud chcete uspořádat zahradní terasy za nízkou cenu. Můžete si vybrat pohodlný, ale levný model. Bude nejen ozdobou prostoru, a zároveň příliš nezatíží váš rozpočet. Na terase můžete zavěsit tradiční houpací síť, kterou využijete ke zdřímnutí nebo módní brazilské křeslo, které vám umožní vychutnat si ranní kávu, a přitom si užívat terasu a její okolí. Je to také skvěla volba pro děti.

Osvětlení – postarejte se o vhodné klima za nízkou cenu

Chcete-li na terase trávit i večery, nezapomeňte na venkovní osvětlení. Na terase se vám vyplatí zařídit vhodné osvětlení, aby bylo možné místo k posezení využívat bez omezení během dne a noci. Klimatické světlo navíc dodává jedinečnou atmosféru a pocit bezpečí. Pamatujte však, že když chcete zařídit terasu levným způsobem, neměli byste investovat do drahých svítidel. Na vaší terase se budou skvěle prezentovat třeba dekorativní světelné řetězy typu cotton balls, které nestojí moc peněz a často vypadají lépe než speciální osvětlení. Bez ohledu na to, zda máte velkou nebo malou terasu – budou fungovat skvěle! Můžete si vybrat jeden dlouhý světelný řetěz nebo několik kratších. Můžete také použít papírové lucerny, které budou také krásnými ozdobami. Oboje jsou vhodné také na balkón, který chcete ozdobit a osvětlit.

Levný nábytek na terasu – použijte palety

Nábytkové sestavy z dřevěných palet na balkón a terasu jsou hitem už několik sezón. Pokud vezmete v úvahu náklady na výrobu takového nábytku, není se čemu divit. Palety jsou levný materiál a na výrobu venkovní sedací soupravy jich nepotřebujete mnoho. Když se pro ně rozhodnete, je nesmírně důležité dřevo palet řádně zajistit a naimpregnovat, abyste si jej mohli užívat co nejdéle. Nábytek vyrobený z palet a prken na zahradu jistě přitáhne pozornost návštěv! Pokud máte dostatečný rozpočet, místo nábytku z palet, vyberte si levný terasový nábytek. Doporučujeme takový, který se dá složit a snadno uschovat.

Nápad na levné uspořádání terasy – nezapomeňte na textilie

I při výstavbě terasy s nízkým rozpočtem neměli byste však zapomínat i na pohodlí. Zejména pokud si vybíráte nábytek z palet, který je tvrdý, je potřeba pro něj zajistit vhodné polštáře na sedáky a opěradla, které zajistí, že vaše místo k posezení bude nejen pohodlné ale i atraktivní. Ostatně bez polštářů a textilií není terasa dost útulná, protože měkké terasové polštáře a jejich příjemný materiál či hřejivá deka, která zahřeje i v chladnějším počasí se na balkón a terasu bude hodit. Pokud si při plánování aranžmá prohlížíte inspirace na internetu či časopisech mohou vás zlákat pro aranžmá vaší terasy závěsy. Pokud zavěsíte jemné závěsy, terasa nejenže získá jedinečnou atmosféru a intimitu, ale i nádech luxusu. I ty nejlevnější materiály ochrání interiér balkónů či teras před zvědavými pohledy sousedů. Dobrou volbou je také zahradní slunečník, který je ideální ve velkých vedrech.

Květináče – levná dekorace na balkon a terasu

Jak levně vyzdobit terasu? Květiny na terase jsou samozřejmě nenahraditelným prvkem výzdoby a dokážou tak zatraktivnit místo, jakým je vaše terasa. Květiny krásně vyplní nezastavěný prostor. Druh rostlin, který zvolíte, dodá vaší terase individuální charakter, proto se vyplatí se s tím pohrát. Nezapomeňte však při výběru květin zohlednit podmínky panující v daném místě, protože jiné rostliny budou vhodné na slunná místa a jiným se bude dařit i v těch zastíněných. Nekupujte designové květináče, která jsou většinou drahé, protože aby vaše květiny vypadaly skvěle, stačí i obyčejné dřevěné bedýnky nebo proutěné košíky. Takové uspořádání, byť levné, jen zdůrazní jedinečnost vaší terasy, a třeba inspiruje i vaše návštěvy.

Uspořádání levné terasy – spousta zajímavých nápadů

Přemýšlíte, jak si levně vystavit terasu na zahradě nebo zařídit balkon v paneláku? Nejlevnějším řešením pro realizaci bude jistě použít vlastní nápady a celé aranžmá si vymyslet sami. Kreativita je zde velmi důležitá. Někdy stačí zrenovovat nepoužívaný dřevěný nebo proutěný nábytek či natřít vhodnou barvou, stůl, židle nebo truhle na balkón. Někdy můžete použít jen materiály, které zůstaly po stavbě, jako jsou desky, které lze použít na balustrády nebo lavičky. Starý porcelán může být použit jako květináče – takové ozdoby dají vaší terase rozhodně vyniknout. Na začátek si na svoji terasu pořiďte jen to, co je nezbytné k jejímu uspořádání. Můžete si dokoupit další doplňky s využitím slevových akcí. Podívejte se sami, co vše jsme pro vás připravili v nabídce našeho obchodu BauMax. Budeme se na Vás těšit.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Domácí způsoby na mravence na zahradě. Jak se jich rychle a efektivně zbavit?


Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!


Jak navrhnout zahradu? Poznejte fázi plánování zeleného prostoru


 

Zpět