Vybíráme postel pro teenagera - typy jednolůžkových postelí

02.05.2023

Nábytek do dětského pokoje vyžaduje výměnu každých pár let. Nejčastěji měníme kancelářské židle a psací stoly pro děti. Potřeba přizpůsobit nábytek výšce dítěte závisí na rychlosti růstu dítěte. Totéž platí pro dětské postele. Nastává okamžik, kdy je aktuální lůžko příliš malé a nepohodlné. Jakým typům jednolůžkových postelí byste měli věnovat pozornost?

Jednolůžkové postele - Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jednolůžkové postele pro teenagerův pokoj

2. Dřevěné a borovicové postele - odolné a krásné

3. Čalouněné postele - jsou vhodné pro teenagery?Jednolůžkové postele pro teenagerův pokoj

Postele určené pro jednu osobu se vyrábějí ve velikostech od šířky 90 cm a typická délka plochy na spaní je přibližně 200 cm. V závislosti na designu a materiálech se skutečné rozměry mohou velmi lišit od standardních. Rám nebo čalounění obvykle přidává několik centimetrů.

Kvalitu spánku, a to zda se ráno probudíme vyspaní, určují dobře zvolené matrace a rošty. Matrace není vždy součástí postele, takže si ji musíte často dokoupit zvlášť. Tato možnost vám umožní přizpůsobit výběr k individuálním potřebám a umožní vám zvolit si náplň, která vám nejlépe vyhovuje nebo je nejzdravější. Zejména páteř mladých lidi potřebuje během spánku náležitou oporu a modely nabízené v sadě ne vždy berou tuto potřebu v úvahu.

Mezi nejčastěji volená řešení patří:

  • pěnové matrace - vyrobené z latexové nebo polyuretanové pěny - standartní, termoplastické a vysoce elastické;
  • pružinové matrace - bonell nebo taštičkové,
  • kokosové matrace - obsahující pružinovou nebo pěnovou vložku a další vrstvu z kokosových vláken, díky níž je matrace tvrdší a chrání ji před deformací.

Každý typ matrace se vyrábí ve velikostech, které se hodí k jednotlivým postelím, ale mají velmi odlišné vlastnosti. Nejjednodušší a nejekonomičtější jsou pěnové matrace. Mezi modely doporučené zejména pro jednolůžkové postele a do ložnic patří latexové matrace vyrobené z vysoce odolné pěny s různou tvrdostí uvnitř spací plochy.

Dřevěné a borovicové postele - odolné a krásné

Dřevěný a obzvlášť borovicový nábytek je stálé hodně populární a má skvělou pověst mezi spotřebiteli. Určitě se vyznačují stylovým designem a vynikající odolností. Klasické verze se hodí do interiérů v různých stylech. Jednoduché tvary a malá čela navíc nezabírají mnoho místa. Úložný prostor pro ložní prádlo nebo zásuvky pod postel jsou vždy užitečným doplňkem. Jak je známo, v místnosti mladých lidí není nikdy dost úložného prostoru.

Dřevěný nábytek s postupem času a dlouhodobým používáním neztrácí nic ze své krásy. Dřevo mírně mění barvu pod vlivem času a podmínek, ve kterých se nachází. Borovice má tendenci mít žlutý nádech. Přírodní dřevo je snadno renovovat a dát mu opakovaně skvělý a ušlechtilý vzhled.

Dětské postele - Baumax.cz

Čalouněné postele - jsou vhodné pro teenagery?

Čalouněné postele jsou větší než jiné modely určené pro mladé lidi.

Dokonce i jednolůžková postel zabírá spoustu místa, ale v místnosti nezůstane bez povšimnutí. Postel s čalouněným velkým čelem v sytých barvách osloví teenagery, kteří upřednostňují styl glamour.

Pokud chcete dětský pokoj důkladně obměnit, můžete zakoupit postel spolu s ostatním nábytkem, který k sobě ladí stylově i barevně. Systémový nábytek má řešení, která osloví mladší uživatele. Mezi produkty systémového nábytku můžeme najít nejen postel, ale také komody, skříně, police a psací stoly v moderním, mladistvém stylu.

Nejoblíbenější typy jednolůžkových postelí nabízené v internetovém obchodě BauMax najdete v následujících kategoriích:

• jednolůžkové postele,

• dřevěné postele,

• borovicové postele,

• čalouněné postele,

• postele se zásuvkami,

• postele pro mládež.


NECHTE SE INSPIROVAT!


Vysněný pokoj pro holčičku. Poznejte 5 inspirací


Jak poznáte, kdy je čas vyměnit matraci?


Skříň v ložnici, do které se vejde všechno Vaše oblečení. Jakou vybrat?


 

Zpět