Vysněný pokoj pro holčičku. Poznejte 5 inspirací

18.02.2023

Uspořádání pokoje pro holčičku je příjemnou, ale velmi náročnou záležitostí. Toto místo musí být spojeno s teplem, bezpečím a veselostí a zároveň by mělo být charakterizováno nejvyšším stupněm funkčnosti. Místnost, která inspiruje a naplňuje pozitivní energií, se ukáže jako ideální prostor pro malou princeznu, která dorůstá a bude potřebovat trochu soukromí. Bílý nábytek, luxusní lampa, královská postel ... Podívejte se, jak by měl vypadat pokoj pro vaše dítě!

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Růžově a sladce, jinými slovy, jak to malé princezny mají nejraději

2. V krajině šedi, běli a... levandule

3. Interiér s duší, aneb místnost ve skandinávském stylu.

4. Moderní a elegantní. Prostor pro milovnice jednoduchých řešení.

5. Povzbudivě a pestrobarevně. Interiér plný radosti.Růžově a sladce, jinými slovy, jak to malé princezny mají nejraději

První inspirace jistě nikoho nepřekvapí, protože je založena na nejžhavějších trendech posledních sezón, a sice na kombinaci růžové a bílé. Pokud vám záleží na vytvoření místa plného tepla, lásky a dobrých vibrací, zvolte světle růžové stěny, na kterých budou v jemném tónu zavěšeny zajímavé obrázky. Dalším prvkem tohoto plánu je bílý nábytek pro dívčí pokoj, který harmonicky zapadá do celku a okna s bílým rámem budou vypadat báječně. Vyzdobte interiér doplňkovými pomůckami v podobě pastelových polštářů a roztomilých maskotů a pak si užívejte radosti svého dítěte.

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

V krajině šedi, běli a... levandule

Většina moderních projektů vychází z lehkých a jemných barev. Máme na mysli bílý nábytek pro dívčí pokoj obohacený o různé druhy pastelových akcentů a doplňků. Uspořádání interiéru v přesně takovém stylu je velmi okouzlujícím a zároveň funkčním řešením. Proč? Protože uspořádání je tak univerzální, že se bude líbit jak pětileté holčičce, tak šestnáctileté dívce. Pokoj, ve kterém bude dominovat bílá, šedá a levandulová, bude mít pozitivní vliv na osobní pohodu jeho uživatelky, čímž se stane jejím bezpečným útočištěm.

Interiér s duší, aneb místnost ve skandinávském stylu.

Když jdeme s modou a rozhodneme se pro bílý nábytek pro dívčí pokoj, ve fázi plánování je vhodné zvážit skandinavský styl. Jak jej uvést do života? V tomto případě je třeba vsadit na světlo, šedou a bílou barvu, jemné kontrasty, charakteristické doplňky a pozor... minimalismus. Skandinávský styl je natolik charakteristický, že kombinuje modernost, použitelnost a tradici, ideálně se hodí jako hlavní motiv pro dívčí pokoj. Za pozornost stojí skutečnost, že dětský pokoj plní několik funkcí, a to:

  • ložnice,
  • místa pro studium,
  • místa pro setkání s přáteli,
  • místa na hraní.

Jak tedy začít s plánováním uspořádání v tomto konkrétním případě? Tady se dokonale osvědčí bílý dětský nábytek, např. dětský psací stůl, skříňka s tyrkysovým prvkem, regál, skříň a samozřejmě pohádkově krásná postel pro princeznu. Celek stojí za to prolomit barevným kobercem, který originálním způsobem oživí interiér.

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

Moderní a elegantní. Prostor pro milovnice jednoduchých řešení.

Ne všechny holčičky jsou milovnicemi růžových a sladkých řešení. Pokud vaše dcera preferuje klasičtější a umírněný styl, vhodným řešením bude moderní uspořádání. Místnost udržovaná v univerzálním tónu, založeném hlavně na šedi, se ukáže jako absolutní hit. Aby ale nepůsobila příliš smutně a deprimovaně, měla by být tato barva kombinována s bílým dětským nábytkem, který rozjasní celou místnost. Tajemství moderního uspořádání spočívá především ve vhodné kombinaci barev, proto k bílému nábytku budou vhodné šedé stěny a doplňky. Díky takovému uspořádání budeme schopni vytvořit funkční, příjemné a univerzální místo, jehož vzhled splní požadavky jak malé holčičky, tak vzpurné rebelky.

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

Povzbudivě a pestrobarevně. Interiér plný radosti.

Pro nenapravitelnou optimistku jsme připravili řešení, které jistě splní její očekávání. V tomto případě je bílý nábytek pro dívčí pokoj kombinován se žlutými, zelenými a oranžovými prvky. Tato kombinace vyvolá mnoho pozitivních emocí u každého člena domácnosti, zejména u hlavní uživatelky tohoto pokoje. Nemusí být růžově a pastelově, aby malá princezna se mohla cítit jako doma, příjemně a bezpečně. Díky živým a jasným barvám můžeme toto místo nabít silnou a pozitivní energií. Jak to udělat? Podívejte se celkově na místnost. Vyberte výrazné barvy na stěny, pak vyberte doplňky, které budou harmonicky ladit s ostatními barvami. Ozdobné polštáře? Zajímavé světlo? Nebo možná funkční nástěnné hodiny? Rozhodnutí je na vás. Nezapomeňte však, aby bylo všechno estetické, funkční a s nápadem!

Uspořádání dětského pokoje nemusí být obtížné. Vše, co potřebujete, je plán! Při uspořádání místnosti pro holčičku měli byste se řídit především jejím vkusem a zájmy. Inspirovalo Vás to? V tom případě hurá do toho!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak se vyhnout chybám při uspořádání pokoje pro školáka?


Jak zařídit pokoj pro školáka?


Psací stůl s nástavcem do dětského pokoje


 

Zpět