Skříň v ložnici, do které se vejde všechno Vaše oblečení. Jakou vybrat?

29.04.2019

Ložnice je vyjímečnou místností v každém domě. Rádi v ní trávíme volný čas, takže stojí za to zařídit ji  tak, aby byla nejen estetická, ale také funkční. Výběr správné skříně do ložnice, zejména když v bytě se nenachází šatník, může způsobit určité potíže. Pro usnadnění tohoto úkolu jsme připravili pokyny, které uvádíme níže.

Na co se zaměřit při výběru skříně do ložnice?

Toužíte o ideální skříni? Chcete-li si být jistí, že právě takovou umístite do vaší ložnice, musíte vzít v úvahu několik faktorů. První je její rozměr. Měli byste znát přesné rozměry místnosti a teprve pak si vybrat šatní skříň - a veškerý další nábytek. Dalším faktorem je způsob otevírání - upřednostňujete klasické dveře nebo možná posuvné dveře? Samozřejmě důležitý je i vzhled, i když je to individuální záležitost, vždy je vhodné se postarat o to, aby skříň byla přizpůsobena ostatním prvkům vybavení. Důležitá je také cena – ujišťujeme Vás, že v obchodě Baumax najdete velké skříně do ložnice pro každou kapsu.

Skříně s posuvnými dveřmi

Skříně s posuvnými dveřmi jsou modely, které jsou v poslední době velmi oblíbené. Vůbec nás to nepřekvapuje - jsou velmi estetické a vhodné zejména do moderních interiérů. Jejich nespornou výhodou je také skutečnost, že při otevírání nezabírají další místo. Z tohoto důvodu budou skvělé i v malých ložnicích. Často jsou vybaveny velkými zrcadly, která navíc přispívají k optickému zvětšení interiéru.

Rohové skříně

Rohová skříň je nejlepší volbou, pokud chcete využít každý kout - doslova. Umožní Vám efektivně ukládat oblečení a další doplňky, aniž by zabírala příliš mnoho místa v ložnici. To, co ale vystupuje do popředí, je její atraktivní vzhled. Vhodná je do tradičních interiérů, kde zdůrazňuje jejich sofistikovaný charakter. To samozřejmě neznamená, že není vhodná do moderního interiéru - právě naopak.

Důležité je, že rohové skříně jsou obvykle klasické dvoudveřové skříně - takže mají tradiční dveře.

Skříně do ložnice se zrcadlem

Skříně do ložnice jsou prakticky vždy vybaveny zrcadly. Někdy jsou umístěny uvnitř skříně, a častěji – na vnější straně. To je samozřejmě velmi praktické řešení - díky velkému zrcadlu můžete snadno ověřit, zda kalhoty, které si zvolíte, jsou vhodné ke košili. Tento model skříně by však měl být vybrán také z jiných důvodů - zejména pokud vaše ložnice nepatří k těm největším. Zrcadlo přispěje k optickému zvětšení prostoru. A co víc, bude odrážet přirozené světlo, což umožní jeho maximální využití. A pamatujte, že není vhodné skříň postavit k oknu!

Skříň – součást systémového nábytku

Modulární nábytek, známý také jako systémový nábytek, jsou sestavy nábytku, ze kterých si můžete vybrat, co vám nejvíce vyhovuje z hlediska funkčnosti nebo velikosti. Samozřejmě jsou mezi nimi také skříně do ložnice. Můžete si k nim pochopitelně vybrat i jiný nábytek, který bude navržen ve stejném stylu – dokonce i postele. Díky tomuto řešení si můžete být jistí, že vaše ložnice bude působit uceleně.

Takže pokud toužíte po skříní, a také po nočním stolku a komodě vyrobených ve stejném stylu – systémový nábytek je pro Vás ideálním řešením. Doporučujeme Vám seznámit se také s nabídkou v našem obchodě.

Vzhled skříně do ložnice

Vzhled skříně by samozřejmě měl záviset na stylu, ve kterém jste se rozhodli uspořádat svou ložnici. Nezapomeňte, že se nejedná jen o úložný prostor  pro oblečení - je to také interiérová dekorace, která do značné míry formuje její konečný charakter.

Bílá nebo černá barva skříně je nejvhodnější do moderních interiérů. Nábytek lze vzájemně kombinovat na principu kontrastu, což vytvoří skutečně zajímavý efekt. Světlé odstíny jsou vhodné do ložnic zařízených ve skandinavském nebo v ekologickém stylu. Jsou také vhodné do malých ložnic, protože je opticky zvětšují.

Do ložnice uspořádané v klasickém stylu se nejvíce hodí dřevěné skříně. Odstíny dubu nebo švestky zdůrazní její charakter a vytvoří estetickou výzdobu.

V ložnicích uspořádaných v retro stylu budou dobře vypadat bohatě zdobené skříně s mírně zaobleným tvarem. Tento styl také umožňuje kombinování barev - můžete se rozhodnout pro velmi živé barvy, například nasycenou vínovou nebo intenzivní hnědou.

---

Už víte, jaká skříň bude brzy ve vaší ložnici? Doufáme, že ta, která pochází z nabídky našeho obchodu. V případě jakýchkoliv pochybností týkajících se výběru doporučujeme, abyste nás kontaktovali - naši odborníci Vám rádi poradí!

Důležité je, že všechny modely šatních skříní, které popisujeme, jsou vhodné nejen do ložnice, ale i do jiných místností - například do obývacího nebo dětského pokoje.

Zpět