Odolné a elegantní - modely interiérových dveří

17.08.2020

Móda pro otevřené prostory neřeší problém správné volby vnitřních dveří. Ložnici, koupelnu a dokonce i kuchyň potřebujeme oddělit od zbytku domu a udržovat minimální soukromí. Při výběru dveřních křídel a zárubní musíme vzít v úvahu nejen šířku, materiál a trvanlivost, ale také styl dveří vhodný do místností, které chceme oddělit.

Interiérové dveře - BauMax

Shrnovací dveře - levné řešení pro malé místnosti

 

Nemusíme vybírat pouze z nabídky tradičních dveří. Shrnovací dveře se doporučují tam, kde není prostor pro otevření. Jejich velkou výhodou je jejich kompaktnost. Nevyžadují mnoho prostoru, prakticky vůbec, protože se zavírají a otevírají v rovině průchodu. Jsou vyrobeny z menších elementů, vyrobeny ze dřeva, lepenky, plastu a navzájem spojeny tak, že při otevření tvoří charakteristickou harmoniku. Nezaručují velmi dobrou zvukovou izolaci, ale můžeme toho využít pro dětský pokoj. Budou také dobře fungovat ve vstupu do šatníku nebo technické místnosti.


 

Posuvné dveře

 

Zajímavým řešením problému oddělení pokojů je použití posuvných dveří. Tyhle dveře fungují nejlépe, pokud zvolíme takový způsob uzavírání ve fázi návrhu a výstavby domu. Poté můžeme nainstalovat kazetové dveře, strukturálně skryté ve zdi. Tato varianta je však poměrně nákladná, i když velmi účinná. Instalace přímo na jednu ze stěn je běžnější.

Toto řešení je vhodné, když chceme oddělit dvě místnosti, a zároveň v případě potřeby vytvořit jeden větší prostor, například mezi obývacím pokojem a kuchyní nebo jídelnou. Stačí otevřít dveře a vizuálně propojit místnosti.

Moderní posuvné dveře mají často tiché zavírání a často jsou vyrobeny ze skla nebo jiných velmi dekorativních materiálů. Posuvné dveře na objednávku jsou k dispozici v nabídce obchodů BauMax a jsou alternativou k tradičním modelům. Jsou vyráběny na individuální objednávku zákazníka, v provedení velmi podobnými modelům dostupným v aktuálním prodeji. To vám umožní vybrat dveře v jednom stylu, ale jiným způsobem otevírání.


 

Sklopné dveře

Voštinové a MDF dveře - BauMax

Křídlové dveře jsou nejčastějším řešením. Vyžadují prostor pro pohodlné používání, ale instalace je velmi jednoduchá a dobrá izolace hluku zajišťuje nezbytnou intimitu. Za zmínku stojí to, že skladem je dostupná široká řada modelů. Problém nastává pouze tehdy, když potřebujeme neobvyklé rozměry.

Vnitřní dveře ve standardních velikostech od 60 cm do 100 cm jsou v našich prodejnách okamžitě k dispozici, ve velmi růžných provedeních.

Nezapomeňte zvolit pro dveřní křídlo správný úchyt, rám a zámek, protože obvykle je v nabídce pouze křídlo. Důležitá je také strana, kde je otevřeme.

 

Jak rozlišit  levé a pravé dveře?

 

Pokud stojíme před dveřmi, které se otevírají směrem k nám, a táhneme je pravou rukou a panty jsou vpravo - dveře jsou pravé . Naopak, když je taháme levou rukou směrem k sobě a závěsy jsou vlevo - máme levé dveře. V internetovém obchodě BauMax navíc označujeme nabízené modely písmeny P a L nebo grafickým znakem, aby pomoci zákazníkům správně se rozhodnout. Při vybavováni bytu stojí za zvážení, který typ je pro nás funkčnější a během používání nezpůsobí problémy. Věnujte pozornost umístění spínače osvětlení a uspořádání nábytku v místnosti tak, aby se dveře neotevřely na tuto stranu, a tím blokovaly přístup.

Pokud se rozhodneme pro dveře na objednávku, zamysleme se pečlivě o všech aspektech - po zakoupení není možné takový produkt vyměnit.


Posuvné dveře na objednávku - BauMax

Zárubně pro interiérové ​​dveře

 

Zárubeň dveří musí být přizpůsobena typu a tloušťce stěny, jakož i samotným dveřím. Nejčastěji volíme mezi pevnými a nastavitelnými zárubněmi. Oboje se liší se nejen cenou, ale také způsobem montáže. Nastavitelné, i když o něco dražší , se ale snáze přizpůsobí rozměrům připraveného místa.

Moderní řešení, o které investoři stále více usilují, jsou bezfalcové dveře. Závěsy jsou schované ve dveřích, zatímco samotná zárubeň vytváří s křídlem jednotný, elegantní povrch.

 

Zpět