Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Počet pantů [ks]
Barva
Více
Typ produktu
Šířka (mm)
Název kolekce
Více
Vnější šířka zárubně (mm)
Vnitřní šířka zárubně (mm)
Vnější výška (mm)
Vnitřní výška zárubně (mm)
Minimální šířka stavebního otvoru (mm)
Minimální výška stavebního otvoru (mm)
Rozsah regulace (mm)
Orientace
Realizační doba
Hledat

Interiérové dveře

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    23
3390,00 Kč / ks 3499,00 Kč / ks
Akce
1499,00 Kč / ks 1599,00 Kč / ks
Akce
1099,00 Kč / ks 1198,99 Kč / ks
Akce
699,00 Kč / ks 939,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    23

Obchod Baumax nabízí široký výběr interiérových dveří pro každý rozpočet. Najdete v něm dveře a kliky které určitě splní Vaše očekávání z hlediska barvy, konstrukce a funkčnosti související s jejich designem a způsobem otevírání. Před odjezdem do obchodu je třeba zvážit, jak dveře hledáte.

Interiérové a vchodové dveře do bytu - Baumax

Při výběru barvy dveří musíte dveře sladit k oknům, nebo ke stěnám a podlaze. Stojí za výběr dveří z jedné stylistické linie do všech dveřních otvorů v domě.

 

Co se týče konstrukce, dveře jsou obvykle vyrobeny z lepeného dřeva nebo MDF s vložkou. V nejlevnějších modelech mají dveře obvykle kartónovou výplň jako plástev. Dveře střední třídy jsou vyztuženy překližkou nebo dřevovláknitými deskami. V dražších verzích je náplň vyrobena ze sendvičových desek z dřevotřísky nebo z lepeného laminovaného dřeva.

 

Dveře a kliky mohou být levé nebo pravé. V praxi to znamená, že levé dveře jsou ty, na nichž jsou závěsy na levé straně a dveře se otevírají levou rukou. Pravé dveře jsou ty, na nichž jsou závěsy na pravé straně a dveře se otevírají pravou rukou.

 

Když je volba dveří již za Vámi, měli byste si vzpomenout na stejně důležitý prvek, kterým je klika dveří, protože i ty nejkrásnější dveře mohou ztratit svůj vzhled, pokud s nimi neladí klika.

 

Stojí za to, abyste dodrželi zásadu, že čím silnější jsou dveře, tím je robustnější klika dveří. Při výběru je také třeba věnovat pozornost stavbě. Dobré rukojeti jsou vybaveny pružinami na obou stranách.

 

Materiál, ze kterého byla klika vyrobena, je stejně důležitá. Pro dveře s klasickým vzhledem je nejlépe vybrat mosazné kliky nebo kliky s mosazným vzhledem. Moderní kliky dveří jsou vyrobeny z oceli nebo hliníku.

 

Typy dveřního kování

 

  • Rozetové kování - jde o typ dveřního kování, kdy jsou klika a otvor pro zámek vzájemně odděleny. Výrobci toto kování nabízí v širokém spektru materiálů i designu. Využívá tzv. systém přišroubování, což zajišťuje dlouhou životnost.
  • Štítové kování - montáž tohoto typu kování je realizována pomocí šroubů, což snižuje životnost. Štítové kování je cenově dostupnější, ale poskytuje menší výběr materiálu a designu.