Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Sklo
Barva
Více
Druh výplně
Druh dveří
Druh sortimentu
Šířka (mm)
Více
Rozsah regulace (mm)
Orientace
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Interiérové dveře

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    19
1899,00 Kč / ks 2399,00 Kč / ks
Akce
1999,00 Kč / ks 2599,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    19
Jak renovovat staré dveře?

Jak renovovat staré dveře?

29.05.2021

Pokud už vaše dveře nevypadají atraktivně jako dřív, nemusíte je vyměňovat za nové - vše, co potřebujete, je ochota a trochu základních manuálních dovedností, díky nimž budou dveře znovu vypadat svěže a originálně. Jak obnovit dveře tak, aby byl ...

Jak seřídit dveře? Pokyny krok za krokem

Jak seřídit dveře? Pokyny krok za krokem

20.05.2021

právně namontované a seřízené dveřní křídlo by mělo přilnout k zárubni, nemělo by klást žádný odpor během pohybu a nemělo by vydávat žádný zvuk. Pokud máte pocit, že při otevírání nebo zavírání interiérových nebo vchodových dveří, něco drhne,...

Rozměry interiérových a vchodových dveří

Rozměry interiérových a vchodových dveří

26.05.2021

Rozměry vchodových dveří do domu a bytu jsou stanoveny stavebním zákonem. Stejně to platí pro interiérové dveře do místností určených k trvalému pobytu a do kuchyně. Ve zrekonstruovaných budovách, zejména v budovách pro více rodin, jsou však rozměry novéh

Které vnitřní dveře vybrat? - Průvodce a současné trendy

Které vnitřní dveře vybrat? - Průvodce a současné trendy

06.11.2019

I když si to často neuvědomujeme, vnitřní dveře hrají v našich interiérech velkou roli - dobře zvolené jsou dokonalým prvkem, který zapadá do celé stylizace domu nebo bytu.

Dveře do starých zárubní

Dveře do starých zárubní

23.05.2021

Mnoho lidí, kteří se potýkají s rozhodnutím nebo nutností vyměnit vchodové nebo interiérové dveře, si také kupují další příslušenství. Často se však ukazuje, že to není vůbec potřeba. Mnoho odborníků a montážních firem dokáže namontovat nové dveře...


 

Obchod Baumax nabízí široký výběr, interiérové dveře pro každý rozpočet. Najdete v něm interierové dveře a kliky, které určitě splní Vaše očekávání z hlediska barvy, konstrukce a funkčnosti související s jejich designem a způsobem otevírání ale i cena. Před odjezdem do obchodu je třeba zvážit, jaké interiérové dveře hledáte.

Při výběru barvy dveří musíte dveře sladit k oknům, nebo ke stěnám a podlaze. Interiérové dveře vybírejte z jedné stylistické linie do všech dveřních otvorů v domě.Interiérové a vchodové dveře do bytu - Baumax

Co se týče konstrukce, interiérové dveře jsou obvykle vyrobeny z lepeného dřeva nebo MDF s vložkou. V nejlevnějších modelech mají dveře obvykle kartónovou výplň jako plástev. Dveře střední třídy jsou vyztuženy překližkou nebo dřevovláknitými deskami. V dražších verzích je výplň vyrobena ze sendvičových desek z dřevotřísky nebo z lepeného lamina.

V našich obchodech nebo na eshopu si můžete vybrat i zárubně ve stejném dekoru jako jsou interierové dveře.

Dveře a kliky mohou být levé nebo pravé. V praxi to znamená, že levé dveře jsou ty, na nichž jsou závěsy na levé straně a dveře se otevírají levou rukou. Pravé dveře jsou ty, na nichž jsou závěsy na pravé straně a dveře se otevírají pravou rukou.

Když je volba dveří již za Vámi, měli byste si vzpomenout na stejně důležitý prvek, kterým je klika dveří, protože i ty nejkrásnější dveře mohou ztratit svůj vzhled, pokud s nimi klika neladí.

Stojí za to, abyste dodrželi zásadu, že čím silnější jsou dveře, tím je robustnější klika dveří. Při výběru je také třeba věnovat pozornost stavbě, správné kliky jsou vybaveny pružinami na obou stranách.

Materiál, ze kterého je klika vyrobena, je stejně důležitý. Pro dveře s klasickým vzhledem je nejlépe vybrat mosazné kliky nebo kliky s mosazným vzhledem. Moderní dveřné kliky jsou vyrobeny z oceli nebo hliníku.

Typy dveřního kování

  • Rozetové kování - jde o typ dveřního kování, kdy jsou klika a otvor pro zámek vzájemně odděleny. Výrobci toto kování nabízí v širokém spektru materiálů i designu. Využívá tzv. systém přišroubování, což zajišťuje dlouhou životnost.
  • Štítové kování - montáž tohoto typu kování je realizována pomocí šroubů, což snižuje životnost. Štítové kování je cenově dostupnější, ale poskytuje menší výběr materiálu a designu.

 

V Baumaxu pořídíte interiérové dveře levně ale také i zárubně , například interiérové dveře bílé, v dekoru dřeva a podobně.