Obývací stěny nejen do obývacího pokoje

14.03.2022

Obývací stěna je jedním z mála kusů nábytku, který je velmi silně spojen s historií, minulostí a minulými časy. Zpočátku se mnohým z nás vybaví obrovský, hranatý a zcela nevzhledný nábytek, který je umístěn podél jedné ze stěn. Obývací stěny dominovaly v každém českém bytě v obývacím pokoji, denním pokoji, dětském pokoji, a dokonce i v ložnici a staly se charakteristickým prvkem interiérového designu minulé doby.

Naštěstí designéři v současné době obývací stěnu obnovili a proměnili a dali jí nejen nový život, ale i zcela nový design. Obývací stěny, které jsou dnes dostupné na trhu, se nepodobají těm z předchozích desetiletí. V současné době jsou obývací stěny považovány za moderní, designový a mimořádně funkční nábytek.

 

Biokrby- Baumax.cz

V tomto článku:

1. Obývací stěna v novém provedení - kde jí dnes můžete potkat?

2. Nábytková sestava do obývacího pokoje - uspořádání moderních interiérů

3. Moderní obývací stěny - módní nábytek do obývacího pokoje

4. Obývací stěna s komodou, TV stolkem a šatní skříní do obývacího pokoje

5. Obývací stěna pro mládež - odolná konstrukce

6. Proč se vyplatí pořídit si moderní obývací stěny?

7. Moderní obývací stěna poskytne pohodlí celé rodiněObývací stěna v novém provedení - kde jí dnes můžete potkat?

To, co bylo před pár lety spojováno spíše s kýčem a nevkusem, dnes vévodí mnoha domácnostem. V současnosti provedení obývacích stěn, a to v jakém stylu jsou navrženy, v žádném případě nepřipomínají obývací stěny z minulosti. Jsou lehké, moderní, elegantní a maximálně funkční, ale také velmi atraktivní. Jsou ergonomickým a mimořádně komplexním řešením pro estetické aranžmá interiéru. Prakticky a stylově řeší mnoho aranžerských dilema a usnadňují optimální využití i toho nejobtížnějšího pro zařízení prostoru obývacího pokoje.

Nábytek- Baumax.cz

Obývací stěny a nábytkové sestavy od dodavatele Merkury Market umožní estetickou kombinaci nábytku do obývacího pokoje s ostatním zařízením v obývacím pokoji, pokoji teenagera nebo ložnici. Systémový nábytek dostupný v našem sortimentu dává neomezený počet možností - nabídka je připravena tak, aby umožnila ergonomické přizpůsobení nábytku jakémukoli typu interiéru.

21. století přineslo nečekaný návrat ke klasickým a osvědčeným nábytkovým řešením. Vhodně uspořádány a ladící se stylem místnosti, nábytkové sestavy se v českých bytech a domech opět objevují a stávají se jejich hlavní ozdobou. Dnes oproti minulosti si můžete vybrat nejen takové parametry jako je šířka, výška či barva nábytku, ale také barva provedení nábytku a LED osvětlení k němu. Velmi populární jsou jednobarevné sestavy, například šedá, bílá, ale rovněž přírodní dekory jako je dub, dub sonoma či dub san remo. Vše závisí na stylu a designu vašeho obývacího pokoje.

Nábytková sestava do obývacího pokoje - uspořádání moderních interiérů

Obývací stěna se nejčastěji pořizuje do obývacího pokoje, kde může plnit dvě funkce: dekorativní a praktickou. Obývací stěny do obývacího pokoje se vyznačují jedinečným designem, díky kterému se hodí do obývacích pokojů, dětských pokojů, ale i ložnic nebo předsíní. Nábytková sestava může mít klasickou stojící podobu, ale mnohem zajímavějším řešením jsou závěsné modely, které na stěně vytvářejí moderní designový prvek aranžmá. Současná obývací stěna plní rovněž funkci vitríny do obývacího pokoje. Mnoho modelů má zaskleněná dvířka, za která lze elegantně vystavit jídelní nádobí, suvenýry z cest nebo fotografie. Obývací sestava do obývacího pokoje je také perfektním místem pro umístění audio a video zařízení, domácího kina nebo herní konzoli. Obývací stěnu a její jednotlivé prvky si můžete individuálně uspořádat, či přidat k ní LED osvětlení, a vytvořit tak jedinečné aranžmá, které ozdobí váš obývací pokoj či jinou místnost. Designů a provedení nábytku je nespočet.

Sektorový nábytek do obýváku- Baumax.cz

Moderní obývací stěny - módní nábytek do obývacího pokoje

Většina moderních obývacích stěn do obývacího pokoje je nábytek navržený dle současných trendů a designů, díky čemu je to mimořádně stylový a moderní nábytek. Dominuje provedení ve vysokém lesku, zejména v bílé a černé barvě. Bílá obývací stěna působí lehčím a jemnějším dojmem a opticky zvětšuje prostor obývacího pokoje. Moderní bílá nábytková sestava je dokonalou volbou pro skandinávské, moderní a glamour interiéry.

Na trhu najdete kromě klasického bílého nábytku obývací stěny, jejichž provedení imituje různé přírodní materiály, jako je beton, dřevo, či mozaika. S pomocí takového designového nábytku můžete vytvořit jedinečný interiér v glamour stylu, zvláště pokud jsou jednotlivé prvky navíc podsvíceny LED osvětlením. Takové osvětlení umožní efektní zobrazení obsahu skříněk. LED osvětlení přitáhne pozornost k dekoracím a oblíbeným drobnostem vystaveným na policích.

Obývací stěna s komodou, TV stolkem a šatní skříní do obývacího pokoje

Jaké moduly jsou součástí obývací stěny? A jaké možnosti uspořádání nabízejí? Hodně záleží na výrobci. Většina modelů je vybavena TV stolky, závěsnými policemi, prosklenými vitríny. Často se stává, že součástí takové sestavy jsou rovněž kompaktní šatní skříně a komody. Poslední jmenované jsou jedním z nejvyhledávanějších kusů nábytku do obývacího pokoje.

Centrální částí obývacího nábytku je obvykle TV stolek, na který lze bezpečně umístit elektronické zařízení, televizor, domácí kino nebo herní konzoli. Zbývající prvky jsou umístěny nebo zavěšeny po stranách nábytku do obýváku. Stojí za zmínku, že nábytkové sestavy do obývacího pokoje jsou stále častěji navrhovány rovněž jako rohové modely, který pomůže zařídit i ten nejnáročnější na zařízení obývací pokoj. Vybrané produkty ze sestavy lze libovolně uspořádat a vytvořit si obývací jednotku, která nejlépe odpovídá vám a vašim potřebám.

Sektorový nábytek do obýváku- Baumax.cz

Obývací stěna pro mládež - odolná konstrukce

Obývací stěny jsou modulární kusy nábytku, které jsou také ideální do pokoje pro mládež. Vyrobené z pevných materiálů zaručují odolnost a funkčnost na mnoho let. Budou jistě zajímavým řešením do pokoje moderního teenagera, který ocení pohodlí a moderní barvy a styl nábytku. Více inspirací najdete u nás v obchodě nebo na našich webových stránkách.

Proč se vyplatí pořídit si moderní obývací stěny?

Výběr moderní obývací stěny je trefou do černého. Bez ohledu na interiér, který aktuálně potřebujete zařídit. Při výběru nábytkové sestavy se zaměřte na styl a kvalitu provedení. Díky vhodné volbě designu a barev či dekoru nábytku, stejně také parametrů jako je výška, šířka a hloubka, vytvoříte v místnosti moderní elegantní aranžmá.

Obývací stěna se hodí téměř do každého interiéru, to je její největší přednost, která je ceněna zákazníky. Hodí se pro různé styly aranžmá, od zcela moderních, přes klasické až po rustikální.

Nabídka našeho obchodu vám umožní zařídit prostor elegantním a praktickým způsobem. Nábytková sestava je univerzálním řešením, které vám usnadní uspořádání obývacího pokoje, protože každý prvek lze umístit podle vašich individuálních potřeb.

V současné době jsou moderní obývací stěny sestaveny z mnoha zajímavých prvků a modulů, co dává potenciálním zákazníkům široký výběr. Při nákupu si můžete vybrat jednu z více barevných variant a designu nábytku, díky čemu snadno vybavíte a zatraktivníte obývací pokoj. Máte rádi přírodní motivy, máme pro vás širokou nabídku dekorů, včetně velmi oblíbených zákazníky dekorů: dub, dub sonoma a dub san remo. Pokud máte radši industriální, surový styl, určitě vás oslovi šedá nebo přírodní dekor imitace betonu. Více designů, barev a dekorů vždy za příznivé ceny najdete v naší nabídce na internetu nebo kamenných obchodech.

Sektorový nábytek do obýváku- Baumax.cz

Moderní obývací stěna poskytne pohodlí celé rodině

Moderní nábytek do obýváku – designové a atraktivní obývací stěny. Jak jsme již zmínili, nábytkové sestavy usnadňují uspořádání interiéru - k vytvoření uceleného aranžmá stačí zakoupit jednu hotovou sestavu a umístit ji v obývacím pokoji. Navíc výběr různých konfigurací, jak z hlediska designu, tak barev, je hodně široký. Obzvláště oblíbená je bílá obývací stěna. Hodí se do stylových, moderních a skandinávských interiérů. Může být také dobrou volbou, když nemáte moc nápadů na zařízení svého interiéru.  Taková sestava vám navíc přináší mnoho výhod. Místnost opticky zvětší a také prosvětlí. Obáváte se, zda bude náročná na úkliď? Ne, protože bílý nábytek je ošetřen tak, aby se dal snadno udržovat a čistit. Pokud stojíte právě před volbou bílého nábytku do obývacího pokoje, doporučujeme vám vybírat obývací stěny od spolehlivých výrobců, abyste měli jistotu, že materiál použitý k jejich výrobě je kvalitní a čela nezačnou časem žloutnout.

Mimo bílé, velmi oblíbená je rovněž černá nábytková sestava, která působí moderně a skvěle se hodí do loftových interiérů zařízených v industriálním stylu.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Nest II Nábytek do obývacího pokoje Sand Nábytek do obývacího pokoje Flawia III Nábytek do obývacího pokoje Switch XIII

 

Zpět